Noter
Note 1 Generell informasjon
Delårsregnskap for 3. kvartal 2024. Tall presenteres i norske kroner og er oppgitt i hele tusen (TNOK) dersom ikke anne er oppgitt.
Note 2 Regnskapsprinsipper og estimater
Delårsregnskapet er utarbeidet i samsvar med IFRS som fastsatt av EU i tråd med §4-1, 1. ledd b) i forskrift om årsregnskap for banker, kredittforetak og finansieringsforetak, og IAS 34 om utarbeidelse av delårsregnskaper. En beskrivelse av regnskapsprinsipper og estimater som er lagt til grunn for delårsregnskapet fremkommer av note 1 i bankens årsrapport for 2023.
Note 3 Konsernselskaper og tilknyttede selskaper
Melhus Sparebank har siden 2009 vært deleier av Heimdal Eiendomsmegling AS med en eierandel på 41,45%.
Øvrige eiere er Heimdal-Gruppen AS med 29% og ansatte i selskapet med 29,55%.
Heimdal Eiendomsmegling AS fortsetter den positive utviklingen fra i fjor innenfor omsetning av brukte boliger.
I tråd med markedet er omsetningen av nye boliger lavere.
I 2015 kjøpte MelhusBanken 34 % av aksjene i Melhus Regnskap AS. Melhus Regnskap AS er det ledende regnskapskontoret i kommunen med kunder innenfor næringsliv og landbruk. Regnskapskontoret har ca. 850 kunder og 26 årsverk.
Melhus Regnskap AS har hatt stabilt økende oppdragsmengde og kundetilgang de siste årene.
Begge selskaper har et utstrakt samarbeid med banken og behandles som tilknyttede selskaper i bankens regnskaper.
Note 4 Transaksjoner med nærstående parter
| Anskaffelses- | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Selskapets navn | Antall aksjer | Eierandel | Mottatt utbytte | kost | 30.09.2024 | 31.12.2023 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS | 87 041 | 41,45 % | 1 657 | 40 470 | 37 691 | 39 348 |
| Melhus Regnskap AS | 153 | 34 % | 586 | 3 978 | 5 513 | 6 099 |
| Sum investeringer i tilknyttede selskaper | 2 243 | 44 448 | 43 204 | 45 447 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS, tall fra sist avlagte årsregnskap i TNOK | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 137 580 | 161 404 |
| Driftsresultat | 1 849 | 18 820 |
| Resultat før skatt | 1 331 | 18 634 |
| Årsresultat e. skatt | 992 | 14 507 |
| Melhus Regnskap AS, tall fra sist avlagte årsregnskap i TNOK | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33 722 | 32 171 |
| Driftsresultat | 2 104 | 2 974 |
| Resultat før skatt | 2 209 | 3 081 |
| Årsresultat e. skatt | 1 722 | 2 403 |
Innskudd og utlån, samt transaksjoner mellom nærstående har samme betingelser som overfor ekstern tredjepart.
| Transaksjoner i resultatet | 3. kvartal | 3. kvartal | Året |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2023 | |
| Leieinntekter | 1124 | 1327 | 2100 |
| Renteinntekter | 1351 | 1028 | 1121 |
| Rentekostnader | 7987 | 4121 | 6 873 |
| 3. kvartal | 3. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2023 | |
| Eiendeler: | |||
| Utlån | 11 768 | 16 124 | 16 124 |
| Ubenyttet kreditt | 29 547 | 15 000 | 15 000 |
| Garantier | 2 032 | 2 032 | 2 032 |
| Gjeld: | |||
| Innskudd fra kunder | 9715 | 8933 | 16758 |
Heimdal Eiendomsmegling AS har 331 MNOK i klientmidler i banken som ikke balanseføres i selskapet.
Note 5 Kredittforringede engasjementer
Mislighold over 90 dager
| 3. kvartal | 3. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2023 | |
| Brutto misligholdte engasjement - personmarkedet | 39 355 | 21 195 | 19 442 |
| Brutto misligholdte engasjement - bedriftsmarkedet | 114 477 | 58 369 | 95 708 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -29 509 | -13 472 | -19 828 |
| Netto misligholdte engasjementer | 124 323 | 66 092 | 95 322 |
Andre kredittforringede
| 3. kvartal | 3. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2023 | |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - personmarkedet | 25 476 | 45 478 | 32 327 |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - bedriftsmarkedet | 150 207 | 38 257 | 81 341 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -1 034 | -2 350 | -5 651 |
| Netto andre kredittforringede engasjement | 174 649 | 81 385 | 108 017 |
Note 6 Fordeling utlån kunder
| 3. kvartal | 3. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2023 | |
| Primærnæringer | 424 446 | 146 882 | 151 989 |
| Industri og bergverk | 21 410 | 18 430 | 22 622 |
| Kraftforsyning | 5 099 | 5 121 | 5 346 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 940 959 | 776 207 | 846 698 |
| Varehandel | 68 046 | 62 256 | 63 848 |
| Transport | 51 608 | 16 146 | 14 456 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 14 876 | 16 639 | 16 295 |
| Informasjon og kommunikasjon | 1 | 1 | 1 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 345 540 | 1 529 501 | 1 475 172 |
| Tjenesteytende virksomhet | 242 290 | 289 097 | 283 611 |
| Sum næring | 3 114 275 | 2 860 280 | 2 880 038 |
| Personkunder | 6 372 984 | 6 498 779 | 6 548 459 |
| Brutto utlån | 9 487 259 | 9 359 059 | 9 428 497 |
| Steg 1 nedskrivninger | -4 059 | -3 833 | -4 398 |
| Steg 2 nedskrivninger | -7 526 | -14 854 | -11 884 |
| Steg 3 nedskrivninger | -29 970 | -15 608 | -25 267 |
| Netto utlån til kunder | 9 445 704 | 9 324 764 | 9 386 948 |
| Utlån formidlet via Eika Boligkreditt (EBK) | 2 665 499 | 2 507 649 | 2 550 222 |
| Totale utlån inkl. porteføljen i EBK | 12 111 203 | 11 832 413 | 11 937 170 |
Note 7 Nedskrivninger, tap, finansiell risiko
Etter IFRS 9 er bankens utlån til kunder, ubenyttede kreditter og garantier gruppert i tre steg basert på misligholdssannsynlighet (PD) på innregningstidpunktet sammenlignet med misligholdssannsynlighet på balansedagen. Fordeling mellom steg foretas for det enkelte lån eller engasjement.
Tabellene under spesifiserer endringene i periodens nedskrivinger og brutto balanseførte utlån, garantier og ubenyttede trekkrettigheter for hvert steg, og inkluderer følgende element:
- Overføring mellom steg som skyldes endring i kredittrisiko, fra 12 måneders forventet kredittap i steg 1 til kreditttap over forventet levetid i steg 2 og steg 3.
- Økning i nedskrivinger ved utstedelse av nye utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Reduksjon i nedskrivinger ved fraregning av utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Økning eller reduksjon i nedskrivingar som skyldes endringer i inputvariabler, beregningsforutsetninger, makroøkonomiske forutsetninger og effekten av diskontering.
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 854 | 3 496 | 4 391 | 8 741 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 052 | -918 | -134 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -119 | 172 | -53 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -1 | -438 | 439 | 0 |
| Netto endring *) | -1 101 | 405 | -1 849 | -2 546 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 288 | 209 | 0 | 497 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -200 | -801 | -395 | -1 395 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 30.09.2024 | 773 | 2 125 | 2 399 | 5 297 |
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2024 | 5 780 780 | 716 140 | 51 539 | 6 548 459 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 227 647 | -223 724 | -3 923 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -153 462 | 158 084 | -4 622 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -4 154 | -25 962 | 30 116 | 0 |
| Netto endring *) | -293 574 | -30 472 | 716 | -323 330 |
| Nye utlån utbetalt | 1 555 624 | 64 225 | 0 | 1 619 849 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -1 267 381 | -195 620 | -8 993 | -1 471 994 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 30.09.2024 | 5 845 480 | 462 671 | 64 833 | 6 372 984 |
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 3 544 | 3 388 | 20 885 | 27 817 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 452 | -1 224 | -228 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -130 | 474 | -344 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -488 | -3 662 | 4 151 | 0 |
| Netto endring *) | -1 374 | 7 334 | 5 369 | 11 329 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 1 029 | 473 | 2 | 1 504 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -747 | -1 382 | -2 263 | -4 392 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 30.09.2024 | 3 286 | 5 401 | 27 571 | 36 258 |
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2024 | 1 992 678 | 672 859 | 214 498 | 2 880 035 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 213 267 | -210 602 | -2 665 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -83 335 | 87 363 | -4 028 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -15 684 | -143 419 | 159 103 | 0 |
| Netto endring *) | 91 060 | 75 318 | -108 997 | 57 380 |
| Nye utlån utbetalt | 612 369 | 58 283 | 11 127 | 681 779 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -382 105 | -110 396 | -12 418 | -504 919 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 30.09.2024 | 2 428 248 | 429 407 | 256 620 | 3 114 275 |
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 256 | 398 | 212 | 866 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 51 | -51 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -18 | 18 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -52 | 53 | 0 |
| Netto endring *) | -91 | -53 | 285 276 | 285 132 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 205 | 1 | 115 | 322 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -128 | -179 | 0 | -307 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger pr. 30.09.2024 | 274 | 83 | 285 656 | 286 012 |
| 30.09.2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2024 | 663 722 | 77 195 | 7 259 | 748 176 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 22 161 | -22 161 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -23 771 | 24 232 | -461 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -370 | -1 079 | 1 449 | 0 |
| Netto endring *) | -82 691 | -31 382 | -3 199 | -117 272 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 300 236 | 713 | 3 013 | 303 962 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -131 225 | -30 228 | 0 | -161 453 |
| Brutto engasjement pr. 30.09.2024 | 748 062 | 17 290 | 8 062 | 773 414 |
*) Netto endring viser endring i tap som følge av innbetalinger/økning av saldo der lån ikke har skiftet trinn.
| Resultatførte tap på utlån, kreditter og garantier | 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån | 7 590 | 6 881 | 16 544 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | -361 | -632 | -634 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | -6 369 | 3 339 | 928 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er | |||
| foretatt nedskrivninger i steg 3 | 13 058 | 4 251 | 6 865 |
| Konstaterte tap i perioden, der det ikke er | |||
| foretatt nedskrivninger i steg 3 | |||
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -509 | -824 | -1 010 |
| Tapskostnader i perioden | 13 409 | 13 015 | 22 693 |
Note 8 Segmentinformasjon
| Konsern | 3. kvartal | 2024 | 3. kvartal | 2023 | 2023 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RESULTAT | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto renteinntekter | 132 404 | 60 998 | 0 | 193 402 | 165 368 | 17 899 | 183 267 | 226 955 | 96 037 | -73 857 | 249 135 | |
| Utbytte/resultat andel tilkn. selskap | 9 072 | 9 072 | 14 305 | 14 305 | 14 305 | 14 305 | ||||||
| Netto provisjonsinntekter | 9 292 | -126 | 33 109 | 42 275 | 6 495 | 26 114 | 32 609 | 65 218 | 12 536 | 1 939 | 31 505 | 45 980 |
| Verdiendring verdipapirer | 4 208 | 4 208 | 6 482 | 6 482 | 6 020 | 6 020 | ||||||
| Andre inntekter | 3 270 | 3 270 | 25 962 | 25 962 | 26 882 | 26 882 | ||||||
| Sum andre driftsinntekter | 9 292 | -126 | 49 659 | 58 825 | 6 495 | 26 114 | 79 358 | 111 967 | 12 536 | 1 939 | 78 712 | 93 187 |
| Lønn og andre personalkostnader | 29 368 | 11 517 | 16 699 | 57 584 | 21 678 | 11 339 | 49 950 | 82 967 | 30 722 | 16 069 | 23 997 | 70 788 |
| Andre driftskostnader | 47 554 | 47 554 | 43 311 | 43 311 | 62 185 | 62 185 | ||||||
| Avskrivninger på driftsmidler | 7 558 | 7 558 | 7 103 | 7 103 | 9 622 | 9 622 | ||||||
| Sum driftskostnader før tap på utlån | 29 368 | 11 517 | 71 812 | 112 696 | 21 678 | 11 339 | 100 363 | 133 380 | 30 722 | 16 069 | 95 804 | 142 595 |
| Tap på utlån | -240 | 13 649 | 13 409 | 4 067 | 8 948 | 13 015 | 3 847 | 18 846 | 22 693 | |||
| Gevinst aksjer | 0 | 0 | 0 | |||||||||
| Driftsresultat før skatt | 112 568 | 35 706 | -22 153 | 126 121 | 146 118 | 23 726 | -21 005 | 148 839 | 204 742 | 63 061 | -90 769 | 177 034 |
| BALANSE | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto utlån og fordringer på kunder | 6 367 687 | 3 078 017 | 9 445 704 | 6 490 060 | 2 834 705 | 9 324 765 | 6 539 995 | 2 846 954 | 9 386 949 | |||
| Innskudd fra kunder | 3 975 932 | 3 287 934 | 7 263 866 | 3 879 995 | 3 699 054 | 7 579 049 | 3 857 506 | 3 348 498 | 7 206 004 | |||
*Banken har i 2024 økt sitt fokus på regnskap fordelt på segmentinformasjon. Endringen i bearbeiding av tallinformasjon resulterer i at det tidvis kan være utfordrende å gjennomføre sammenligninger mot foregående kvartal og år.
Note 9 Verdipapirinvesteringer
| 30.09.2024 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi. | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 708 390 | 708 390 | ||
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 81 643 | 81 643 | ||
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 389 339 | 389 339 | ||
| Sum | 708 390 | 81 643 | 389 339 | 1 179 372 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre kostnader og inntekter | Virkelig verdi over resultatet |
|---|---|---|
| Inngående balanse 01.01 | 376 303 | |
| Realisert gevinst/tap | - | |
| Urealisert gevinst/tap ført mot resultatet | ||
| Urealisert gevinst/tap ført mot utvidet resultat | (6 095) | |
| Investering | 19 132 | |
| Salg | ||
| Utgående balanse | 389 339 | - |
Virkelig verdimålinger og -opplysninger klassifisert etter nivå
Verdsettelsesnivå angir nivået på verdsettelsesmetoden som er brukt for å fastsette virkelig verdi.
I Nivå 1 er verdien fastsatt ut fra kvoterte priser i aktive markeder.
I nivå 2 er verdien utledet fra kvoterte priser, eller beregnede markedsverdier.
Nivå 3 er verdier som ikke er basert på observerbare markedsdata. Verdsettelsen av Eika Boligkreditt AS er basert på en vurdering av egenkapitalen i selskapet. Verdsettelsen av Eika Gruppen AS tar utgangspunkt i en verdivurdering av de enkelte selskapene som inngår i gruppen, og en samlet verdi for konsernet totalt, basert på relevante verdsettelsesmetoder. Denne verdivurderingen blir vurdert opp imot sist kjente emisjons- og/eller omsetningskurs, hensyntatt bankens egne vurderinger av hendelser frem til balansedagen.
| 30.09.2023 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi. | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Derivater | 1091 | 1 091 | ||
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 116 098 | 116 098 | ||
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 875 722 | 875 722 | ||
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 338 195 | 338 195 | ||
| Sum | 875 722 | 117 189 | 338 195 | 1 331 106 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre kostnader og inntekter | Virkelig verdi over resultatet |
|---|---|---|
| Aksjer og egenkapitalbevis med verdiendring over utvidet res. 01.01. | 330 662 | - |
| Tilgang | 14 353 | |
| Avgang/nedskrivning/kapitalnedsettelse | 366 | |
| Endring i verdi ført mot utvidet resultat | (4 882) | |
| Salg | (2 304) | |
| Utgående balanse | 338 195 | - |
Note 10 Verdipapirgjeld
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 | vilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NO0010864168 | 20.09.2019 | 20.03.2024 | 100 000 | 100 000 | 100 163 | Nibor + 0,60 | |
| NO0010904691 | 05.11.2020 | 05.06.2024 | 200 000 | 200 000 | 200 761 | Nibor + 0,65 | |
| NO0010873375 | 16.01.2020 | 16.04.2025 | 250 000 | 252 982 | 250 000 | 253 124 | Nibor + 0,66 |
| NO0010893647 | 17.09.2020 | 17.09.2025 | 200 000 | 200 364 | 200 000 | 200 343 | Nibor + 0,71 |
| NO0010921240 | 29.01.2021 | 10.03.2026 | 200 000 | 200 569 | 200 000 | 200 548 | Nibor + 0,58 |
| NO0011019143 | 09.06.2021 | 09.10.2024 | 250 000 | 252 980 | 250 000 | 252 968 | Nibor + 0,41 |
| NO0011151912 | 16.11.2021 | 03.02.2025 | 250 000 | 251 909 | 250 000 | 251 794 | Nibor + 0,37 |
| NO0011202145 | 14.01.2022 | 05.02.2027 | 200 000 | 201 651 | 200 000 | 201 607 | Nibor + 0,60 |
| NO0012903410 | 02.05.2023 | 02.11.2023 | 100 000 | - | 100 000 | 0 | Nibor + 0,37 |
| NO0012837659 | 09.02.2023 | 01.09.2026 | 200 000 | 200 827 | 200 000 | 200 856 | Nibor + 1,04 |
| NO0013017632 | 13.09.2023 | 13.03.2028 | 100 000 | 201 831 | 100 000 | 100 232 | Nibor + 1,16 |
| NO0012982745 | 10.08.2023 | 10.08.2027 | 200 000 | 201 544 | 200 000 | 201 598 | Nibor + 1,11 |
| NO0013133926 | 22.01.2024 | 05.02.2029 | 200 000 | 201 608 | Nibor + 1,01 | ||
| Renter | 14 584 | ||||||
| Over/underkurs | -340 | ||||||
| Sum gjeld ved utstedelse av verdipapirer | 2 166 264 | 2 264 244 | 2 163 993 |
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 | vilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NO0013014555 | 12.09.2023 | 12.12.2033 | 70 260 | 70 261 | 70 270 | Nibor + 2,70 | |
| NO0010858707 | 28.06.2019 | 28.06.2029 | 79 987 | 80 003 | Nibor + 1,95 | ||
| NO0013218370 | 26.04.2024 | 26.10.2034 | 81 009 | Nibor + 6,84 | |||
| Sum ansvarlig lånekapital | 151 269 | 150 248 | 150 274 |
| Endringer i verdipapirgjeld i perioden | Balanse 31.12.2023 | Emittert | Forfalt/ innløst | Øvrige endringer | Balanse 30.09.2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Obligasjonsgjeld | 2 163 993 | 2 271 | 2 166 264 | ||
| Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 163 993 | 0 | 0 | 2 271 | 2 166 264 |
| Ansvarlige lån | 150 274 | 995 | 151 269 | ||
| Sum ansvarlig lån og fondsobligasjoner | 150 274 | 0 | 0 | 995 | 151 269 |
Note 11 Kapitaldekning
| 3. kvartal | 3. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| Morbank | 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 |
| Egenkapitalbevis | 277 618 | 277 618 | 277 618 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 | 23 090 |
| Sparebankens fond | 798 753 | 712 847 | 798 753 |
| Utevningsfond | 87 915 | 77 936 | 87 915 |
| Fond for urealiserte gevinster | 145 623 | 113 513 | 145 623 |
| Annen egenkapital | -5 993 | 0 | 35 109 |
| Sum egenkapital | 1 327 006 | 1 205 004 | 1 368 108 |
| Utbytte | 0 | 0 | -34 703 |
| Fradrag for forsvarlig verdsetting | -1 223 | -1 375 | -1 249 |
| Fradrag i ren kjernekapital | -262 506 | -220 664 | -243 087 |
| Ren kjernekapital | 1 063 277 | 982 965 | 1 089 069 |
| Fondsobligasjoner | 109 916 | 110 000 | 109 916 |
| Sum kjernekapital | 1 173 193 | 1 092 965 | 1 198 985 |
| Ansvarlig lånekapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Sum tilleggskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Netto ansvarlig kapital | 1 323 193 | 1 242 965 | 1 348 985 |
| 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 | |
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | |||
| Lokal regional myndighet | 48 428 | 62 456 | 50 235 |
| Institusjoner | 21 302 | 46 474 | 24 442 |
| Foretak | 64 334 | 164 076 | 116 889 |
| Massemarked | 642 921 | 430 023 | 484 496 |
| Pantsikkerhet eiendom | 3 588 360 | 3 561 808 | 3 534 377 |
| Forfalte engasjementer | 363 484 | 166 982 | 217 805 |
| Høyrisiko engasjementer | 426 079 | 519 639 | 490 269 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 53 571 | 25 740 | 25 798 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 63 453 | 108 717 | 38 852 |
| Andeler verdipapirfond | 29 933 | 38 503 | 38 904 |
| Egenkapitalposisjoner | 240 006 | 234 675 | 246 252 |
| Øvrige engasjementer | 234 564 | 248 952 | 249 673 |
| CVA-tillegg | 75 | 938 | 384 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 5 776 509 | 5 608 985 | 5 518 376 |
| Beregningsgrunnlag fra operasjonell risiko | 490 545 | 414 589 | 490 545 |
| Beregningsgrunnlag | 6 267 054 | 6 023 574 | 6 008 921 |
| Kapitaldekning i % | 21,11 % | 20,64 % | 22,45 % |
| Kjernekapitaldekning | 18,72 % | 18,14 % | 19,95 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 16,97 % | 16,32 % | 18,12 % |
Konsolidering av samarbeidende grupper
Banken rapporterer kapitaldekning konsolidert med eierandel i samarbeidsgrupper.
Banken har en eierandel på 2,66% i Eika Gruppen AS og på 2,59% i Eika Boligkreditt AS.
| 30.09.2024 | 30.09.2023 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Ren kjernekapital | 1 280 210 | 1 168 989 | 1 282 705 |
| Kjernekapital | 1 407 678 | 1 300 726 | 1 409 211 |
| Ansvarlig kapital | 1 581 319 | 1 472 717 | 1 581 559 |
| Beregningsgrunnlag | 7 448 632 | 7 081 370 | 7 103 817 |
| Kapitaldekning i % | 21,23 % | 20,80 % | 22,26 % |
| Kjernekapitaldekning | 18,90 % | 18,37 % | 19,84 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 17,19 % | 16,51 % | 18,06 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 9,66 % | 8,91 % | 9,92 % |
Note 12 Egenkapitalbevis
Melhus Sparebank har utsted 2.776.225 EK bevis pålydende kr 100.
| Beløp i tusen kroner | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Eierandelskapital | 277 623 | 277 623 |
| Beholdning av egne egenkapitalbevis | -4 | -4 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 |
| Utevningsfond, ekskl. avsatt utbytte | 87 917 | 77 936 |
| Sum eierandelskapital (A) | 388 626 | 378 645 |
| Grunnfondskapital | 798 754 | 716 237 |
| Grunnfondskapital eksl. FUG/utbytte (B) | 798 754 | 716 237 |
| Fond for urealiserte gevinster | 145 623 | 113 513 |
| Fondsobligasjon | 110 321 | 60 038 |
| Sum egenkapital | 1 443 324 | 1 268 433 |
| Eierandelsbrøk A/(A+B) | 32,7 % | 34,6 % |
Brøken beregenes i utgangspunktet på grunnlag av egenkapital ved begynnelsen av året, fratrukket foreslått utbytte/gaver.
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 30.09.2024 |
|---|---|
| Andel tilordnet grunnfond/egenkapitalbeviseiere | 90 797 |
| Egenkapitalbeviseiernes andel av resultatet | 32,7 % |
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 10,70 |
| Resultat pr. gj.snittlig antall egenkapitalbevis | 10,70 |
| Foreslått utbytte pr. egenkapitalbevis | - |
De 20 største egenkapitalbeviseiere
| 30.09.2024 | |||
|---|---|---|---|
| Navn | Beholdning | Eierandel | |
| Forsvarets Personellservice | 251 300 | 19,47 % | |
| Thore Hyggen | 137 050 | 10,62 % | |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis | 131 445 | 10,19 % | |
| Unne Invest AS | 107 089 | 8,30 % | |
| Rakon Eiendom AS | 82 790 | 6,42 % | |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 69 780 | 5,41 % | |
| O.M. Holding AS | 66 279 | 5,14 % | |
| Thorbjørn Grunnan | 61 353 | 4,75 % | |
| Lega AS | 45 897 | 3,56 % | |
| Trønder Økonomi AS | 44 117 | 3,42 % | |
| Vigdis Johansen | 40 000 | 3,10 % | |
| Sifo Invest AS | 35 726 | 2,77 % | |
| Wenaasgruppen AS | 35 040 | 2,72 % | |
| Universal Presentkort AS | 32 700 | 2,53 % | |
| Ola Løkbakks fond | 32 389 | 2,51 % | |
| Tone Beathe Mørkstedt | 26 240 | 2,03 % | |
| Knut Martin Selli | 23 200 | 1,80 % | |
| Eilif Ansgar Røbech | 23 176 | 1,80 % | |
| Jan Erik Helgemo | 22 773 | 1,76 % | |
| Svenska Handelsbanken AB | 22 200 | 1,72 % | |
| Sum 20 største | 1 290 544 | 46,49 % | |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 1 485 681 | 53,51 % | |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 2 776 225 | 100,00 % | |
| Antall bevis: | 2 776 225 | ||
| Antall eiere: | 1 041 |
Note 13 Hendelser etter balansedagen
Det har ikke inntrådt hendelser etter balansedagen som er av vesentlig betydning for det avlagte kvartalsregnskapet.

