Noter
Note 1 Generell informasjon
Delårsregnskap for 1. kvartal 2026. Tall presenteres i norske kroner og er oppgitt i hele tusen (TNOK) dersom ikke annet er oppgitt.
Note 2 Regnskapsprinsipper og estimater
Delårsregnskapet er utarbeidet i samsvar med IFRS som fastsatt av EU i tråd med §4-1, 1. ledd b) i forskrift om årsregnskap for banker, kredittforetak og finansieringsforetak, og IAS 34 om utarbeidelse av delårsregnskaper. En beskrivelse av regnskapsprinsipper og estimater som er lagt til grunn for delårsregnskapet fremkommer av note 1 i bankens årsrapport for 2024.
Note 3 Konsernselskaper og tilknyttede selskaper
Heimdal Eiendomsmegling AS er bankens deleide eiendomsmeglerselskap og er samlokalisert med banken i Melhus, Heimdal og Trondheim. MelhusBanken har siden 2009 vært eier i Heimdal Eiendomsmegling AS og eier 41,45% av selskapet. Øvrige eiere er Heimdal-Gruppen AS med 29% og ansatte i selskapet med 29,55%.
I 2015 kjøpte MelhusBanken 34% av aksjene i Melhus Regnskap AS. Melhus Regnskap AS er det ledende regnskapskontoret i kommunen med kunder innenfor næringsliv og landbruk. Regnskapskontoret har ca. 850 kunder og 26 årsverk.
Note 4 Transaksjoner med nærstående parter
| Anskaffelses- | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Selskapets navn | Antall aksjer | Eierandel | Mottatt utbytte | kost | 31.03.2026 | 31.12.2025 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS | 87 041 | 41,45 % | 0 | 40 470 | 36 194 | 36 194 |
| Melhus Regnskap AS | 153 | 34 % | 0 | 3 978 | 7 565 | 7 565 |
| Sum investeringer i tilknyttede selskaper | 0 | 44 448 | 43 759 | 43 759 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS, tall fra sist avlagte årsregnskap i TNOK | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 140 712 | 145 394 |
| Driftsresultat | 1 603 | 4 320 |
| Resultat før skatt | 1 051 | 3 486 |
| Årsresultat e. skatt | 767 | 2 686 |
| Melhus Regnskap AS, tall fra sist avlagte årsregnskap i TNOK | 2025 | 2024 |
| Driftsinntekter | 36 608 | 34 742 |
| Driftsresultat | 3 207 | 3 596 |
| Resultat før skatt | 3 344 | 3 763 |
| Årsresultat e. skatt | 2 565 | 2 935 |
| Innskudd og utlån, samt transaksjoner mellom nærstående har samme betingelser som overfor ekstern tredjepart. | ||
| Transaksjoner i resultatet | |||
|---|---|---|---|
| 1. kvartal 2026 | 1. kvartal 2025 | 2025 | |
| Leieinntekter | 696 | 757 | 2 780 |
| Renteinntekter | 217 | 210 | 927 |
| Andre kostander | 177 | 179 | 607 |
| Rentekostnader | 1671 | 571 | 8 133 |
| 1. kvartal 2026 | 1. kvartal 2025 | 2025 | |
| Eiendeler: | |||
| Utlån | 15 326 | 10 038 | 5 358 |
| Ubenyttet kreditt | 19 108 | 24 770 | 20 197 |
| Garantier | 0 | 2 032 | 2 032 |
| Gjeld: | |||
| Innskudd fra kunder | 4 609 | 7 730 | 9 626 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS har 253 MNOK i klientmidler i banken som ikke balanseføres i selskapet. | |||
Note 5 Kredittforringede engasjementer
Mislighold over 90 dager
| Mislighold over 90 dager | 1. kvartal | 1. kvartal | Året |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2025 | 2025 | |
| Brutto misligholdte engasjement - personmarkedet | 11 923 | 46 556 | 24 475 |
| Brutto misligholdte engasjement - bedriftsmarkedet | 132 173 | 68 158 | 113 471 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -9 718 | -22 632 | -15 629 |
| Netto misligholdte engasjementer | 134 378 | 92 082 | 122 317 |
Andre kredittforringede
| Andre kredittforringede | 1. kvartal | 1. kvartal | Året |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2025 | 2025 | |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - personmarkedet | 37 463 | 31 870 | 26 484 |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - bedriftsmarkedet | 137 519 | 191 853 | 159 944 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -9 492 | -4 805 | -8 162 |
| Netto andre kredittforringede engasjement | 165 490 | 218 918 | 178 266 |
Note 6 Fordeling utlån kunder
| 1. kvartal | 1. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| 2026 | 2025 | 2025 | |
| Primærnæringer | 424 915 | 390 633 | 450 147 |
| Industri og bergverk | 19 078 | 20 646 | 19 844 |
| Kraftforsyning | 4 638 | 4 952 | 4 726 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 1 131 347 | 863 768 | 1 093 341 |
| Varehandel | 41 062 | 55 334 | 46 990 |
| Transport | 12 619 | 45 870 | 19 943 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 13 103 | 13 085 | 12 782 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 309 760 | 1 442 918 | 1 343 691 |
| Tjenesteytende virksomhet | 190 479 | 223 218 | 253 780 |
| Sum næring | 3 147 001 | 3 060 424 | 3 245 244 |
| Personkunder | 6 688 311 | 6 572 950 | 6 744 105 |
| Brutto utlån | 9 835 312 | 9 633 374 | 9 989 349 |
| Steg 1 nedskrivninger | -3 589 | -4 073 | -3 465 |
| Steg 2 nedskrivninger | -5 797 | -7 095 | -6 798 |
| Steg 3 nedskrivninger | -18 799 | -26 993 | -23 295 |
| Netto utlån til kunder | 9 807 129 | 9 595 122 | 9 955 789 |
| Utlån formidlet via Eika Boligkreditt (EBK) | 3 375 728 | 2 752 857 | 3 153 151 |
| Totale utlån inkl. porteføljen i EBK | 13 182 857 | 12 347 979 | 13 108 940 |
Note 7 Nedskrivninger, tap, finansiell risiko
Etter IFRS 9 er bankens utlån til kunder, ubenyttede kreditter og garantier gruppert i tre steg basert på misligholdssannsynlighet (PD) på innregningstidpunktet sammenlignet med misligholdssannsynlighet på balansedagen. Fordeling mellom steg foretas for det enkelte lån eller engasjement.
Tabellene under spesifiserer endringene i periodens nedskrivinger og brutto balanseførte utlån, garantier og ubenyttede trekkrettigheter for hvert steg, og inkluderer følgende element:
- Overføring mellom steg som skyldes endring i kredittrisiko, fra 12 måneders forventet kredittap i steg 1 til kreditttap over forventet levetid i steg 2 og steg 3.
- Økning i nedskrivinger ved utstedelse av nye utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Reduksjon i nedskrivinger ved fraregning av utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Økning eller reduksjon i nedskrivinger som skyldes endringer i inputvariabler, beregningsforutsetninger, makroøkonomiske forutsetninger og effekten av diskontering.
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 740 | 1 753 | 1 989 | 4 482 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 360 | -360 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -61 | 61 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -1 | -25 | 26 | 0 |
| Netto endring | -221 | 658 | 267 | 704 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 122 | 39 | 0 | 161 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -84 | -73 | 0 | -157 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 31.03.2026 | 855 | 2 053 | 2 282 | 5 190 |
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2026 | 6 261 491 | 431 667 | 50 951 | 6 744 109 |
| Overføringer mellom steg: | 0 | |||
| Overføringer til steg 1 | 112 495 | -112 495 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -173 042 | 173 042 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -6 | -2 493 | 2 499 | 0 |
| Netto endring | -35 353 | -11 770 | 380 | -46 743 |
| Nye utlån utbetalt | 623 385 | 15 652 | 0 | 639 037 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -614 644 | -28 979 | -4 469 | -648 092 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 31.03.2026 | 6 174 327 | 464 623 | 49 361 | 6 688 311 |
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 2 725 | 5 046 | 21 307 | 29 078 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 037 | -1 037 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -119 | 119 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -17 | 17 | 0 |
| Netto endring | -1 125 | 965 | 915 | 755 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 311 | 1 | 0 | 312 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -97 | -1 336 | -5 718 | -7 151 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 31.03.2026 | 2 732 | 3 743 | 16 520 | 22 995 |
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2026 | 2 453 584 | 527 223 | 264 432 | 3 245 239 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 289 559 | -289 559 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -126 407 | 126 407 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 87 | -4 518 | 4 431 | 0 |
| Netto endring | -181 966 | 125 845 | -1 459 | -57 580 |
| Nye utlån utbetalt | 192 320 | 188 | 0 | 192 508 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -122 526 | -103 749 | -6 891 | -233 166 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 31.03.2026 | 2 504 650 | 381 838 | 260 513 | 3 147 001 |
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 255 | 725 | 495 | 1 475 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 340 | -340 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -31 | 31 | 0 | 0 |
| Netto endring | -85 | 552 | -400 | 68 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 153 | 0 | 0 | 153 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -6 | -17 | -34 | -57 |
| Nedskrivninger pr. 31.03.2026 | 626 | 951 | 61 | 1 639 |
| 31.03.2026 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2026 | 597 566 | 150 133 | 8 992 | 756 691 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 164 615 | -164 615 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -34 730 | 34 730 | 0 | 0 |
| Netto endring | -137 780 | 67 700 | 406 | -69 674 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 125 580 | 16 | 0 | 125 596 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -30 994 | -4 117 | -195 | -35 306 |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 31.03.2026 | 684 258 | 83 847 | 9 204 | 777 308 |
*) Netto endring viser endring i tap som følge av innbetalinger/økning av saldo der lån ikke har skiftet trinn.
| Resultatførte tap på utlån, kreditter og garantier | 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån | -4 482 | -3 415 | -6 362 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | -84 | 0 | 52 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | -280 | 357 | 71 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er avsatt | 6 084 | 6 928 | 20 466 |
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -378 | -80 | -1 452 |
| Tapskostnader i perioden | 859 | 3 790 | 12 776 |
Note 8 Segmentinformasjon
| 1. kvartal | 2026 | 1. kvartal | 2025 | 2025 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RESULTAT | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto renteinntekter | 51 241 | 26 708 | -18 555 | 59 394 | 57 331 | 28 599 | -22 090 | 63 840 | 224 779 | 108 307 | -81 715 | 251 371 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 794 | 21 794 |
| Netto provisjonsinntekter | 1 258 | 505 | 13 009 | 14 772 | 1 226 | 735 | 13 849 | 15 810 | 5 526 | 2 895 | 55 135 | 63 556 |
| Verdiendring verdipapirer | 0 | 0 | 1 954 | 1 954 | 0 | 0 | 1 243 | 1 243 | 0 | 0 | 6 805 | 6 805 |
| Andre inntekter | 0 | 0 | 1 446 | 1 446 | 0 | 0 | 1 226 | 1 226 | 0 | 0 | 5 547 | 5 547 |
| Sum andre driftsinntekter | 1 258 | 505 | 16 409 | 18 172 | 1 226 | 735 | 16 318 | 18 279 | 5 526 | 2 895 | 89 281 | 97 702 |
| Lønn og andre personalkostnader | 7 968 | 2 888 | 10 856 | 21 711 | 7 827 | 2 836 | 10 663 | 21 326 | 30 974 | 11 225 | 42 198 | 84 397 |
| Andre driftskostnader | 0 | 0 | 16 586 | 16 586 | 0 | 0 | 16 280 | 16 280 | 0 | 0 | 65 631 | 65 631 |
| Avskrivninger på driftsmidler | 0 | 0 | 2 275 | 2 275 | 0 | 0 | 2 752 | 2 752 | 0 | 0 | 8 398 | 8 398 |
| Sum driftskostnader | 7 968 | 2 888 | 29 717 | 40 573 | 7 827 | 2 836 | 29 695 | 40 358 | 30 974 | 11 225 | 116 227 | 158 426 |
| Kredittap på utlån, ubenyttet kreditt og garantier | 556 | 303 | 0 | 859 | 612 | 3 178 | 0 | 3 790 | 413 | 12 363 | 0 | 12 776 |
| Resultat før skatt | 43 974 | 24 022 | -31 863 | 36 134 | 50 118 | 23 320 | -35 467 | 37 971 | 198 918 | 87 614 | -108 661 | 177 871 |
| BALANSE | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto utlån og fordringer på kunder | 6 683 121 | 3 124 006 | 9 807 127 | 6 565 713 | 3 029 407 | 9 595 120 | 6 739 623 | 3 216 166 | 9 955 789 | |||
| Innskudd fra kunder | 4 336 831 | 3 695 000 | 8 031 831 | 4 094 049 | 3 322 007 | 7 416 056 | 4 293 204 | 3 410 106 | 7 703 310 | |||
Bankens fokus på segmentinformasjon er et arbeid under kontinuerlig utvikling. Endringen i bearbeiding av tallinformasjon resulterer i at det tidvis kan være utfordrende å gjennomføre sammenligninger mot foregående kvartal og år.
Note 9 Verdipapirinvesteringer
| 31.03.2026 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi. | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 852 102 | - | - | 852 102 |
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | - | 148 404 | - | 148 404 |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | - | - | 466 808 | 466 808 |
| Sum | 852 102 | 148 404 | 466 808 | 1 467 314 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre kostnader og inntekter |
|---|---|
| Inngående balanse 01.01.2026 | 458 511 |
| Urealisert gevinst/tap ført mot utvidet resultat | 1 708 |
| Investering | 6 589 |
| Utgående balanse 31.03.2026 | 466 808 |
Virkelig verdimålinger og -opplysninger klassifisert etter nivå
Verdsettelsesnivå angir nivået på verdsettelsesmetoden som er brukt for å fastsette virkelig verdi.
I Nivå 1 er verdien fastsatt ut fra kvoterte priser i aktive markeder.
I nivå 2 er verdien utledet fra kvoterte priser, eller beregnede markedsverdier.
Nivå 3 er verdier som ikke er basert på observerbare markedsdata. Verdsettelsen av Eika Boligkreditt AS er basert på en vurdering av egenkapitalen i selskapet. Verdsettelsen av Eika Gruppen AS tar utgangspunkt i en verdivurdering av de enkelte selskapene som inngår i gruppen, og en samlet verdi for konsernet totalt, basert på relevante verdsettelsesmetoder. Denne verdivurderingen blir vurdert opp imot sist kjente emisjons- og/eller omsetningskurs, hensyntatt bankens egne vurderinger av hendelser frem til balansedagen.
| 31.03.2025 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi. | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 687 902 | - | - | 687 902 |
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | - | 49 233 | - | 49 233 |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | - | - | 392 250 | 392 250 |
| Sum | 687 902 | 49 233 | 392 250 | 1 129 385 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre kostnader og inntekter |
|---|---|
| Inngående balanse 01.01.2025 | 387 379 |
| Urealisert gevinst/tap ført mot resultatet | (1 926) |
| Investering | 6 796 |
| Utgående balanse 31.03.2025 | 392 250 |
Note 10 Verdipapirgjeld
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 | vilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sertifikat- og obligasjonslån | |||||||
| NO0010873375 | 16.01.2020 | 16.04.2025 | 250 000 | 252 723 | |||
| NO0010893647 | 17.09.2020 | 17.09.2025 | 200 000 | 200 391 | |||
| NO0010921240 | 29.01.2021 | 10.03.2026 | 200 000 | 0 | 200 574 | 200 553 | 3m Nibor + 0,58 |
| NO0011202145 | 14.01.2022 | 05.02.2027 | 200 000 | 201 414 | 201 531 | 201 502 | 3m Nibor + 0,60 |
| NO0012837659 | 09.02.2023 | 01.09.2026 | 200 000 | 200 824 | 200 804 | 200 853 | 3m Nibor + 1,04 |
| NO0013017632 | 13.09.2023 | 13.03.2028 | 100 000 | 201 257 | 201 657 | 201 284 | 3m Nibor + 1,16 |
| NO0012982745 | 10.08.2023 | 10.08.2027 | 200 000 | 201 409 | 201 497 | 201 489 | 3m Nibor + 1,11 |
| NO0013133926 | 22.01.2024 | 05.02.2029 | 200 000 | 201 420 | 201 502 | 201 504 | 3m Nibor + 1,01 |
| NO0013363234 | 08.10.2024 | 08.10.2029 | 250 000 | 252 731 | 253 000 | 252 794 | 3m Nibor + 0,83 |
| NO0013466730 | 29.01.2025 | 29.01.2030 | 200 000 | 201 522 | 201 643 | 201 598 | 3m Nibor + 0,81 |
| NO0013525543 | 01.04.2025 | 01.04.2030 | 250 000 | 252 899 | 0 | 253 032 | 3m Nibor + 0,86 |
| NO0013643239 | 05.09.2025 | 05.09.2030 | 200 000 | 200 594 | 0 | 200 590 | 3m Nibor + 0,74 |
| NO0013573667 | 02.06.2025 | 01.12.2028 | 250 000 | 250 891 | 0 | 250 929 | 3m Nibor +0, 68 |
| NO0013726489 | 17.02.2026 | 17.02.2031 | 100 000 | 100 487 | 3m Nibor + 65 bp | ||
| Sum gjeld ved utstedelse av verdipapirer | 2 265 446 | 2 115 321 | 2 366 129 |
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 | vilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NO0013014555 | 12.09.2023 | 12.12.2033 | 70 000 | 70 255 | 70 265 | 70 254 | |
| NO0013218370 | 26.04.2024 | 26.10.2034 | 80 000 | 80 886 | 80 939 | 80 910 | |
| Sum ansvarlig lånekapital | 151 141 | 151 205 | 151 164 |
| Endringer i verdipapirgjeld i perioden | Balanse 31.12.2025 | Emittert | Forfalt/ innløst | Øvrige endringer | Balanse 31.03.2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Obligasjonsgjeld | 2 366 129 | 100 487 | -200 553 | -617 | 2 265 446 |
| Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 366 129 | 100 487 | -200 553 | -617 | 2 265 446 |
| Ansvarlige lån | 151 164 | -23 | 151 141 | ||
| Sum ansvarlig lån | 151 164 | 0 | 0 | -23 | 151 141 |
Note 11 Kapitaldekning
Der man før utgangen av 2024 har forholdsmessig konsolideres fradrag for EBK og Eika Gruppen via CRR 2, har man nå anledning til å benytte prinsippendring som gir en vektet beregning jf. beregningsforskriften §18 bokstav c. Dette har medført at man faller under terskelverdiene på 10 % fradrag og har medvirket i en økt kapitaldekning for mor. Prinsippendringen medfører ingen endring på de konsoliderte tallene. Historikk er ikke omarbeidet.
| 1. kvartal | 1. kvartal | Året | |
|---|---|---|---|
| Morbank | 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 |
| Egenkapitalbevis / aksjekapital | 277 623 | 277 623 | 277 623 |
| Egne egenkapitalbevis | -4 | -4 | -4 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 | 23 090 |
| Sparebankens fond | 971 818 | 883 923 | 971 818 |
| Gavefond | 2 808 | 2 365 | 3 000 |
| Utevningsfond | 132 547 | 129 752 | 132 547 |
| Fond for urealiserte gevinster | 183 388 | 135 025 | 184 446 |
| Annen egenkapital | -551 | -1 743 | 515 |
| Sum egenkapital | 1 590 718 | 1 450 031 | 1 593 035 |
| Utbytte | -40 287 | -39 844 | -40 479 |
| Fradrag for forsvarlig verdsetting | -1 511 | -1 174 | -1 476 |
| Fradrag i ren kjernekapital | -22 592 | -20 957 | -20 957 |
| Ren kjernekapital | 1 526 327 | 1 388 056 | 1 530 123 |
| Fondsobligasjoner | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum kjernekapital | 1 636 327 | 1 498 056 | 1 640 123 |
| Ansvarlig lånekapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Sum tilleggskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Netto ansvarlig kapital | 1 786 327 | 1 648 056 | 1 790 123 |
| 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 | |
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | |||
| Lokale og regionale myndigheter | 45 761 | 44 163 | 49 170 |
| Institusjoner | 213 861 | 35 599 | 142 288 |
| Foretak | 51 502 | 81 646 | 54 611 |
| Massemarked | 1 384 629 | 649 469 | 1 371 330 |
| Pantsikkerhet eiendom | 2 207 892 | 3 657 519 | 2 202 222 |
| - Herav pantsikkerhet i boligeiendom (CRR3) | 1 614 566 | 0 | 1 588 994 |
| - Herav pantsikkerhet i næringseiendom (CRR3) | 593 326 | 0 | 613 228 |
| Forfalte engasjementer | 283 292 | 371 850 | 286 757 |
| Høyrisiko engasjementer | 0 | 437 159 | 0 |
| Kjøp, utvikling og oppføring av fast eiendom | 595 744 | 0 | 676 650 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 60 573 | 59 732 | 58 603 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 33 964 | 6 893 | 11 520 |
| Andeler verdipapirfond | 31 136 | 483 470 | 31 791 |
| Egenkapitalposisjoner | 554 563 | 252 448 | 546 952 |
| Øvrige engasjementer | 247 385 | 0 | 242 797 |
| CVA-tillegg | 0 | 633 | 0 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 5 710 302 | 6 135 260 | 5 674 691 |
| Beregningsgrunnlag fra operasjonell risiko | 492 544 | 566 144 | 492 544 |
| Beregningsgrunnlag | 6 202 846 | 6 701 404 | 6 167 235 |
| Kapitaldekning i % | 28,80 % | 24,59 % | 29,03 % |
| Kjernekapitaldekning | 26,38 % | 22,35 % | 26,59 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 24,61 % | 20,71 % | 24,81 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 12,52 % | 12,53 % | 12,87 % |
Endringer i overgangen til ny standardmetode i CRR har følgende effekt på kapitaldekningsberegningen:
Pant i boligeiendom: Engasjement med belåningsgrad under 55 % får en risikovekt på 20 %. Del av engasjement over 55 % belåningsgrad får en risikovekt på 75 %. Dette prinsippet kalles «lånesplitt-metoden». Fram til 1. april i år hadde delen engasjement med pant i boligeiendom under 80 % belåningsgrad en risikovekt på 35 %.
Pant i næringseiendom: CRR2 med nasjonale regler for Norge, ga ingen reduksjon i risikovekt for sikkerhet i næringseiendom, dvs. at disse engasjementene hadde en risikovekt på 100 %. CRR3 innfører redusert risikovekt for sikkerhet i næringseiendom etter følgende regler (prinsippet kalt «hele lånet-metoden»):
Belåningsgrad under 60 % gir risikovekt på 70 % for hele lånet.
Belåningsgrad mellom 60 % og 80 % gir risikovekt på 90 % for hele lånet.
Belåningsgrad over 80 % gir en risikovekt på 110 % for hele lånet.
I den nye standardmetoden er det egne og høyere risikovekter for lån med sikkerhet i inntektsgenererende næringseiendom. Disse vektene gjøres i Norge gjeldende for alle lån sikret med pant i næringseiendom, uavhengig av om eiendommen faktisk er inntektsgenererende.
Det er også innført strengere krav til verdsettelse av eiendommer, hvor gjennomsnittsverdier over 6–8 år skal benyttes, med visse unntak.
Egenkapitalposisjoner: Det er innført en regel om risikovekt på 250 % for langsiktige investeringer i aksjer og fondsobligasjoner og risikovekt på 400 % for investeringer i aksjer med hensikt til videresalg, samt investeringer i venture capital-selskaper o.l. Det er imidlertid gitt overgangsregler som innebærer en gradvis opptrapping av risikovekt fram mot 31.12.2030.
Konsolidering av samarbeidende grupper
Banken rapporterer kapitaldekning konsolidert med eierandel i samarbeidsgrupper. Banken har en eierandel på 2,60 % i Eika Gruppen, 2,73 % i Eika Boligkreditt AS og 0,22 % i Kredittbanken.
| 31.03.2026 | 31.03.2025 | 31.12.2025 | |
|---|---|---|---|
| Ren kjernekapital | 1 509 867 | 1 379 630 | 1 513 752 |
| Kjernekapital | 1 638 325 | 1 507 537 | 1 641 777 |
| Ansvarlig kapital | 1 813 193 | 1 681 659 | 1 818 055 |
| Beregningsgrunnlag | 7 049 587 | 7 671 586 | 6 975 052 |
| Kapitaldekning i % | 25,72 % | 21,92 % | 26,07 % |
| Kjernekapitaldekning | 23,24 % | 19,65 % | 23,54 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 21,42 % | 17,98 % | 21,70 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 10,02 % | 10,12 % | 10,33 % |
Note 12 Egenkapitalbevis
Melhus Sparebank har utstedt 2.776.225 EK bevis pålydende kr 100.
| Eierandelsbrøk, morbank | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Egenkapitalbevis | 277 623 | 277 623 |
| Beholdning av egne egenkapitalbevis | -4 | -4 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 |
| Utevningsfond eks avsatt utbytte | 95 068 | 92 273 |
| Sum eierandelskapital (A) | 395 777 | 392 982 |
| Grunnfondskapital | 974 818 | 886 923 |
| Grunnfondskapital (B) | 974 818 | 886 923 |
| Fond for urealiserte gevinster | 184 447 | 135 025 |
| Fondsobligasjon | 110 000 | 110 000 |
| Sum egenkapital | 1 665 042 | 1 524 930 |
| Eierandelsbrøk A/(A+B) | 28,88 % | 30,70 % |
Brøken beregnes i utgangspunktet på grunnlag av egenkapital ved begynnelsen av året, fratrukket foreslått utbytte/gaver.
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 1. kvartal 2026 | 1. kvartal 2025 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| Andel tilordnet grunnfond/egenkapitalbeviseiere | 25 487 | 26 735 | 131 169 |
| Egenkapitalbeviseiernes andel av resultatet | 28,88 % | 32,70 % | 30,70 % |
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 2,65 | 3,15 | 14,51 |
| Resultat pr. gj.snittlig antall egenkapitalbevis | 2,65 | 3,15 | 14,51 |
| Foreslått utbytte pr. egenkapitalbevis | - | - | 13,5 |
De 20 største egenkapitalbeviseiere
| 31.03.2026 | ||
|---|---|---|
| Navn | Beholdning | Eierandel |
| Forsvarets Personellservice | 251 300 | 9,05 % |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis | 135 426 | 4,88 % |
| Unne Invest AS | 107 496 | 3,87 % |
| Thore Hyggen | 85 389 | 3,08 % |
| Rakon Eiendom AS | 82 790 | 2,98 % |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 69 780 | 2,51 % |
| O.M. Holding AS | 68 348 | 2,46 % |
| Thorbjørn Grunnan | 61 353 | 2,21 % |
| Lega AS | 45 897 | 1,65 % |
| Trønder Økonomi AS | 44 117 | 1,59 % |
| Modalen Invest AS | 36 620 | 1,32 % |
| Tone Mørkstedt | 35 840 | 1,29 % |
| Sifo Invest AS | 35 726 | 1,29 % |
| Wenaasgruppen AS | 35 100 | 1,26 % |
| Knut M Ore AS | 32 700 | 1,18 % |
| Ola Løkbakks fond | 32 389 | 1,17 % |
| Knut Martin Selli | 23 600 | 0,85 % |
| Jan Erik Helgemo | 22 773 | 0,82 % |
| Svenska Handelsbanken AB | 22 205 | 0,80 % |
| Anna Rathe | 22 129 | 0,80 % |
| Sum 20 største | 1 250 978 | 45,06 % |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 1 525 247 | 54,94 % |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 2 776 225 | 100,00 % |
| Antall egenkapitalbevis | 2 776 225 | |
| Antall egenkapitalbeviseiere | 1 125 |
Note 13 Utbytte
Vedtatt utbytte for 2025 ble på 13,5 per egenkapitalbevis og utgjør totalt 37,5 mill. Dette ble utbetalt 07.04.2026.
Note 14 Hendelser etter balansedagen
Det har ikke inntrådt hendelser etter balansedagen som er av vesentlig betydning for det avlagte kvartalsregnskapet.

