Årsregnskap
Resultatregnskap
| Ordinært resultat - Tall i tusen kroner | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Renteinntekter målt til effektiv rentes metode | 621 530 | 623 947 | |
| Renteinntekter fra øvrige eiendeler | 38 430 | 37 307 | |
| Rentekostnader og lignende kostnader | 408 588 | 401 699 | |
| Netto renteinntekter | 18 | 251 371 | 259 555 |
| Provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 69 449 | 65 057 | |
| Provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 5 892 | 3 500 | |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 21 794 | 9 678 | |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 6 805 | 8 228 | |
| Andre driftsinntekter | 5 547 | 5 099 | |
| Netto andre driftsinntekter | 20 | 97 702 | 84 562 |
| Lønn og andre personalkostnader | 21 | 84 397 | 79 298 |
| Andre driftskostnader | 22 | 65 631 | 63 630 |
| Avskrivninger og nedskrivninger på varige og immaterielle eiendeler | 31 | 8 398 | 5 771 |
| Sum driftskostnader før kredittap | 158 426 | 148 700 | |
| Kredittap på utlån, ubenyttet kreditt og garantier | 11 | 12 776 | 15 696 |
| Resultat før skatt | 177 871 | 179 721 | |
| Skattekostnad | 23 | 37 728 | 40 214 |
| Resultat av ordinær drift etter skatt | 140 143 | 139 507 | |
| Andre inntekter og kostnader - Tall i tusen kroner | |||
| Verdiendring egenkapitalinstrument til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 25 | 49 421 | -10 598 |
| Sum poster som ikke vil bli klassifisert over resultatet | 49 421 | -10 598 | |
| Sum andre inntekter og kostnader | 49 421 | -10 598 | |
| Totalresultat | 189 565 | 128 909 | |
| Resultat/utvannet resultat per egenkapitalbevis | 39 | 14,51 | 15,28 |
Balanse
| Tall i tusen kroner | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Kontanter og kontantekvivalenter | 24-25 | 4 299 | 4 920 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 24-25 | 327 695 | 141 844 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 6-11, 24-25 | 9 955 789 | 9 541 986 |
| Rentebærende verdipapirer | 26 | 826 709 | 660 707 |
| Finansielle derivater | 29 | 144 | 362 |
| Aksjer, andeler og andre egenkapitalinstrumenter | 27-28 | 605 367 | 455 489 |
| Eierinteresser i tilknyttede selskaper og felleskontrollerte foretak | 30 | 43 759 | 45 104 |
| Immaterielle eiendeler | 31 | 2 609 | 3 970 |
| Varige driftsmiddler | 31 | 220 435 | 224 818 |
| Andre eiendeler | 32 | 67 130 | 12 541 |
| Anleggsmidler og avhendingsgrupper holdt for salg | 31 | 2 790 | 2 950 |
| Sum eiendeler | 12 056 727 | 11 094 693 | |
| Balanse - Gjeld og egenkapital | |||
| Tall i tusen kroner | Note | 2025 | 2024 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 34 | 7 703 310 | 7 175 634 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 35 | 2 366 129 | 2 116 013 |
| Finansielle derivater | 29 | 7 | 0 |
| Annen gjeld | 36 | 88 271 | 41 653 |
| Betalbar skatt | 23 | 39 412 | 42 805 |
| Utsatt skatt | 23 | 3 923 | 3 363 |
| Andre avsetninger | 6, 10‑11 | 1 475 | 1 039 |
| Ansvarlig lånekapital | 35 | 151 164 | 151 238 |
| Sum gjeld | 10 353 691 | 9 531 746 | |
| Aksjekapital/Eierandelskapital | 38 | 277 619 | 277 619 |
| - Egne aksjer/egenkapitalbevis | -4 | -4 | |
| Overkurs | 23 090 | 23 090 | |
| Fondsobligasjonskapital | 37 | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 410 709 | 410 709 | |
| Fond for urealiserte gevinster | 184 447 | 135 025 | |
| Sparebankens fond | 971 818 | 883 923 | |
| Gavefond | 3 000 | 3 000 | |
| Utjevningsfond | 132 547 | 129 752 | |
| Annen egenkapital | 515 | 537 | |
| Sum opptjent egenkapital | 1 292 327 | 1 152 238 | |
| Sum egenkapital | 1 703 036 | 1 562 947 | |
| Sum gjeld og egenkapital | 12 056 727 | 11 094 693 |
Endring i egenkapital
| Morbank | Innskutt egenkapital | Opptjent egenkapital | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Egenkapitalbevis | Egne Egenkapitalbevis | Overkurs | Fondsobligasjons- kapital | Sparebankens fond | Utjevningsfond | Gavefond | Fond for vurderings-forskjeller | Fond for urealiserte gevinster | Annen opptjent egenkapital | Sum egenkapital |
| Egenkapital 31.12.2024 | 277 623 | -4 | 23 090 | 110 000 | 883 923 | 129 752 | 3 000 | 0 | 135 026 | 536 | 1 562 946 |
| Resultat av ordinær drift etter skatt | 94 114 | 43 030 | 3 000 | 140 143 | |||||||
| Verdiendring på finansiell eiendeler | 49 421 | 49 421 | |||||||||
| Totalresultat 31.12.2025 | 0 | 0 | 0 | 0 | 94 114 | 43 030 | 3 000 | 0 | 49 421 | 0 | 189 565 |
| Utbetalt utbytte | -37 479 | -37 479 | |||||||||
| Utbetaling av gaver | -3 000 | -3 000 | |||||||||
| Renter på fondsobligasjonskapital | -6 219 | -2 756 | -8 975 | ||||||||
| Andre egenkapitaltransaksjoner | -22 | -22 | |||||||||
| Egenkapital 31.12.2025 | 277 623 | -4 | 23 090 | 110 000 | 971 818 | 132 547 | 3 000 | 0 | 184 447 | 515 | 1 703 036 |
| Egenkapital 31.12.2023 | 277 618 | 23 090 | 109 916 | 798 753 | 122 617 | 0 | 145 624 | 405 | 1 478 023 | ||
| Resultat av ordinær drift etter skatt | 90 992 | 45 516 | 3 000 | 139 508 | |||||||
| Verdiendring egenkapitalinstrument til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | -10 598 | -10 598 | |||||||||
| Totalresultat 31.12.2024 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 992 | 45 516 | 3 000 | 0 | -10 598 | 0 | 128 910 |
| Utbetalt utbytte | -34 703 | -34 703 | |||||||||
| Korreksjoner ifb. Gavefond | 578 | -578 | 0 | ||||||||
| Renter på fondsobligasjonskapital | -6 400 | -3 099 | -9 499 | ||||||||
| Andre egenkapitaltransaksjoner | 84 | 131 | 215 | ||||||||
| Egenkapital 31.12.2024 | 277 618 | 0 | 23 090 | 110 000 | 883 923 | 129 752 | 3 000 | 0 | 135 026 | 536 | 1 562 946 |
Kontantstrømoppstilling
| Tall i tusen kroner | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Kontantstrøm fra operasjonelle aktiviteter | |||
| Netto utbetaling av lån til kunder | -424 127 | -156 595 | |
| Renteinnbetalinger på utlån til kunder | 602 543 | 596 455 | |
| Netto inn-/utbetaling av innskudd fra kunder | 533 008 | -35 687 | |
| Renteutbetalinger på innskudd fra kunder | -276 854 | -256 777 | |
| Renter på utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner | 16 343 | 12 444 | |
| Kjøp og salg av sertifikat og obligasjoner | 0 | 48 446 | |
| Renteinnbetalinger på sertifikat og obligasjoner | -127 513 | 37 518 | |
| Netto provisjonsinnbetalinger | 20 | 63 556 | 61 557 |
| Utbetalinger til drift | -156 450 | -123 176 | |
| Betalt skatt | 23 | -43 109 | -39 627 |
| A Netto kontantstrøm fra operasjonelle aktiviteter | 187 398 | 144 558 | |
| Kontantstrøm fra investeringsaktiviteter | |||
| Utbetalinger ved kjøp av varige driftsmidler | 31 | 0 | -10 701 |
| Innbetaling fra salg av langsiktige investeringer i verdipapirer | 24 910 | 150 269 | |
| Utbetaling ved kjøp av langsiktig investering i verdipapirer | -119 069 | -117 829 | |
| Utbytte fra langsiktige investeringer i aksjer | 28 | 21 794 | 9 678 |
| B Netto kontantstrøm fra investeringsaktivitet | -72 364 | 31 417 | |
| Kontantstrøm fra finansieringsaktiviteter | |||
| Leieutbetalinger balanseførte leieforpliktelser | 43 | 2 008 | 0 |
| Innbetaling ved utstedelse av verdipapirgjeld | 35 | 900 000 | 450 000 |
| Utbetaling ved forfall verdipapirgjeld | 35 | -658 549 | -450 000 |
| Renteutbetalinger på gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | -113 310 | -169 992 | |
| Renteutbetalinger på lån fra kredittinstitusjoner | 0 | -2 867 | |
| Utbetaling ved forfall ansvarlig lån | 35 | 0 | -10 757 |
| Renteutbetalinger på ansvarlige lån | -10 499 | 0 | |
| Utbetaling ved forfall av fondsobligasjonskapital | 0 | 84 | |
| Renteutbetalinger på fondsobligasjon | -8 975 | -9 499 | |
| Utbetalinger fra gavefond | -3 000 | 0 | |
| Utbytte til egenkapitalbeviseierne | -37 479 | -34 703 | |
| C Netto kontantstrøm fra finansieringsaktivitet | 70 196 | -227 734 | |
| A + B + C Netto endring likvider i perioden | 185 230 | -51 759 | |
| Likviditetsbeholdning 1.1 | 146 763 | 198 522 | |
| Likviditetsbeholdning 31.12 | 331 993 | 146 763 | |
| Likvidetsbeholdning spesifisert: | |||
| Kontanter og kontantekvilvalenter | 4 299 | 4 920 | |
| Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner | 327 695 | 141 844 | |
| Likviditetsbeholdning | 331 992 | 146 763 |
Noter
- Note 1 Regnskapsprinsipper
- Note 2 Anvendelse av estimater og skjønnsmessige vurderinger
- Note 3 Risikostyring
- Note 4 Kapitalstyring og kapitaldekning
- Note 5 Kredittrisiko
- Note 6 Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet
- Note 7 Fordeling av utlån
- Note 8 Kredittforringede engasjementer
- Note 9 Forfalte og kredittforringede utlån
- Note 10 Eksponering på utlån
- Note 11 Nedskrivninger, tap, finansiell risiko
- Note 12 Store engasjement
- Note 13 Sensitivitet
- Note 14 Likviditetsrisiko
- Note 15 Valutarisiko
- Note 16 Kursrisiko
- Note 17 Renterisiko
- Note 18 Netto renteinntekter
- Note 19 Segmentinformasjon
- Note 20 Andre inntekter
- Note 21 Lønn og personalkostnader
- Note 22 Andre driftskostnader
- Note 23 Skatter
- Note 24 Kategori av finansielle instrumenter
- Note 25 Virkelig verdi av finansielle instrumenter
- Note 26 Rentebærende verdipapirer
- Note 27 Aksjer, egenkapitalbevis og fond til virkelig verdi over resultatet
- Note 28 Aksjer, egenkapitalbevis utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader
- Note 29 Finansielle derivater
- Note 30 Konsernselskap og tilkyttede selskap
- Note 31 Varige driftsmidler
- Note 32 Andre eiendeler
- Note 33 Innlån fra kredittinstitusjoner
- Note 34 Innskudd og andre innlån fra kunder
- Note 35 Gjeld stiftet utstedelse av verdipapirer og ansvarlig lånekapital
- Note 36 Annen gjeld, avstemming av netto gjeld og pensjonsforpliktelser
- Note 37 Fondsobligasjonskapital
- Note 38 Eierandelskapital og eierstruktur
- Note 39 Resultat pr. egenkapitalbevis
- Note 40 Garantier
- Note 41 Hendelser etter balansedagen
- Note 42 Transaksjoner med nærstående parter
- Note 43 Leieavtaler (hvor selskapet er leietaker)
Note 1 Regnskapsprinsipper
GENERELL INFORMASJON
Melhus Sparebank er hjemmehørende i Norge, og er lokalisert i Melhus og Trondheim kommune. Selskapets virksomhet er bank- og finansielle tjenester. Melhus Sparebank er notert på Oslo Børs (ticker MELG). Regnskapet er vedtatt i selskapets styre 09. mars 2026 og godkjent i generalforsamling 19. mars 2026.
GRUNNLAG FOR UTARBEIDELSE AV REGNSKAPET
Banken avlegger regnskap i samsvar med IFRS® Accounting Standards som godkjent av EU og har benyttet alle IFRS-standarder og fortolkninger som er obligatoriske for årsregnskap som avlegges 31.12.2025. Tilleggskrav til noter som følger av lov og forskrift for norske banker er hensyntatt.
Regnskapet er presentert i norske kroner, som er bankens funksjonelle valuta. Alle tall er vist i hele tusen, med mindre annet er spesifikt angitt.
NYE STANDARDER OG FORTOLKNINGER SOM ER TATT I BRUK FRA OG MED REGNSKAPSÅRET 2025
Det er ingen nye standarder eller fortolkninger som er tatt i bruk fra og med regnskapsåret 2025 som har hatt en vesentlig påvirkning på bankens årsregnskap.
IFRS 18 vil tre i kraft 01. januar 2027. Standarden vil erstatte IAS 1, og introduserer nye krav som vil bidra til å forbedre hvordan enheter formidler finansielle resultater i regnskapet, med fokus på resultatregnskapet og rapportering av finansielle resultater. Standarden forventer ikke å ha noen finansielle effekter for banken, da IFRS 18 omhandler presentasjon og opplysninger i regnskap. Banken har begynt arbeidet med å analysere effektene av den nye standarden.
Det er ellers ingen nye IFRS-standarder eller IFRIC-fortolkninger som ikke er tredd i kraft som forventes å ha en vesentlig påvirkning bankens regnskap for kommende perioder.
SAMMENDRAG AV VESENTLIGE REGNSKAPSPRINSIPPER
Tilknyttet foretak
Tilknyttet foretak innebærer at banken har betydelig innflytelse, men ikke kontroll over selskapet. Normalt er det betydelig innflytelse når banken har en eierandel på 20 prosent eller mer, med mindre det klart kan godtgjøres at dette ikke er tilfellet. Behandling som tilknyttede foretak oppstår fra det tidspunkt betydelig innflytelse etableres og til det opphører. Investeringen førstegangsinnregnes til anskaffelseskost og justeres deretter for endringen i bankens andel av nettoeiendelene til det tilknyttede foretaket. Tilknyttede foretak regnskapsføres etter egenkapitalmetoden.
INNTEKTSFØRING
Renteinntekter og rentekostnader knyttet til eiendeler og forpliktelser som måles til amortisert kost innregnes i resultatregnskapet ved bruk av effektiv rentes metode. Den effektive renten fastsettes ved diskontering av kontraktsfestede kontantstrømmer innenfor forventet løpetid. Metoden innebærer løpende inntektsføring av nominelle renter med tillegg av amortisering av etableringsgebyr. Dersom et utlån er nedskrevet som følge av verditap (inngår i steg 3), inntektsføres renteinntekter som effektiv rente, beregnet på nedskrevne forventede kontantstrømmer. Gebyrer knyttet til rentebærende instrumenter inngår i beregningen av effektiv rente og resultatføres tilsvarende.
Renteinntekter på rentebærende finansielle instrumenter som måles til virkelig verdi over ordinært resultat samt virkelig verdi over utvidet resultat måles også til effektiv rente og klassifiseres som renteinntekt. Realiserte gevinster/tap samt endringer i estimerte verdier på finansielle instrumenter til virkelig verdi over resultatet, inkludert utbytte, medtas i resultatregnskapet under «Netto gevinst/tap på finansielle instrumenter» i den perioden de oppstår.
Gebyrer og provisjoner resultatføres etter hvert som tjenesten ytes. Gebyrer for etablering av låneavtaler inngår i kontantstrømmene ved beregning av amortisert kost og inntektsføres under netto renteinntekter etter effektiv rentemetode. I andre driftsinntekter inngår blant annet gebyrer og provisjoner knyttet til betalingsformidling, kredittformidling og verdipapirtjenester.
Leieinntekter inntektsføres løpende etter hvert som de opptjenes.
Utbytte fra investeringer resultatføres på tidspunkt utbyttet er vedtatt på generalforsamlingen.
FINANSIELLE INSTRUMENTER - KLASSIFISERING
Klassifisering av finansielle instrumenter foretas på grunnlag av formålet med anskaffelsen og instrumentets karakteristika.
Finansielle eiendeler klassifiseres som:
- Finansielle instrumenter vurdert til amortisert kost (AC)
- Finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi med verdiendring over ordinært resultat (FVTPL)
- Finansielle instrumenter over utvidet resultat (FVOCI)
Finansielle forpliktelser klassifiseres som:
- Finansielle forpliktelser til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet
- Andre finansielle forpliktelser målt til amortisert kost
Derivater og investeringer i egenkapitalinstrumenter
Bankens likviditetsportefølje er klassifisert til virkelig verdi over resultatet iht. til den forretningsmodellen som styrer forvaltningen av likviditetsporteføljen (FVTPL). Egenkapitalinstrumenter som er definert som strategiske investeringer er klassifisert til virkelig verdi med verdiendring over utvidet resultat (FVOCI).
Banken holder ingen derivatposisjoner for balansedagene som er inkludert i dette regnskapet.
Finansielle eiendeler som er gjeldsinstrumenter
For ordinære gjeldsinstrumenter bestemmes målekategorien etter formålet med investeringen. Gjeldsinstrumenter som inngår i en portefølje med formål å motta kontraktsmessige kontantstrømmer i form av renter og avdrag, skal måles til amortisert kost.
Gjeldsinstrumenter som inngår i en portefølje med formål om å både motta kontantstrømmer og foreta salg, skal måles til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI), med renteinntekt, valutaomregningseffekter og nedskrivninger presentert over ordinært resultat.
Instrumenter som i utgangspunktet skal måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI) kan utpekes til måling til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet dersom dette eliminerer eller vesentlig reduserer et regnskapsmessig misforhold (Fair Value Option/FVO). Renteinstrumenter i øvrige forretningsmodeller skal måles til virkelig verdi over resultat.
Ingen instrumenter som i utgangspunktet skal måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI) er utpekt til måling til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet (Fair Value Option/FVO).
Valg av forretningsmodell
Utlån til og fordringer på kunder til bedriftsmarked (BM), inngår i en portefølje som holdes med formål å kun motta kontraktsmessige kontantstrømmer i form av renter og avdrag, og måles derfor til amortisert kost (AC).
Boliglån som kvalifiseres for salg til Eika Boligkreditt AS klassifiseres til som virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI).
Innlån og andre finansielle forpliktelser
Finansielle forpliktelser måles til amortisert kost ved bruk av effektiv rentemetode. I kategorien finansielle forpliktelser til amortisert kost inngår klassene innskudd fra og forpliktelser overfor kunder og rentebærende forpliktelser som sertifikat- og obligasjonsgjeld.
Utstedt ansvarlig lån har prioritet etter all annen gjeld, og innregnes og måles på samme måte som øvrig verdipapirgjeld. Øvrig finansiell gjeld måles til amortisert kost hvor forskjeller mellom mottatt beløp fratrukket transaksjonskostnader og innløsningsverdi fordeles over låneperioden ved bruk av effektiv rentes metode.
FINANSIELLE INSTRUMENTER – MÅLING
Første gangs innregning
Finansielle eiendeler og forpliktelser innregnes når banken blir part i instrumentets kontraktsmessige vilkår. Alle finansielle instrumenter måles til virkelig verdi på handelsdagen ved første gangs innregning. Transaksjonskostnader som er direkte henførbare til etableringen av eiendelen/forpliktelsen medtas i kostprisen for alle finansielle instrumenter som ikke er klassifisert til virkelig verdi med verdiendringer over ordinært resultat.
Etterfølgende måling - måling til virkelig verdi
For alle finansielle instrumenter som omsettes i et aktivt marked benyttes den noterte prisen innhentet enten fra en børs, megler eller et prissettingsbyrå. For finansielle instrumenter som ikke omsettes i et aktivt marked, fastsettes den virkelige verdien ved hjelp av en egnet verdsettingsmetode. Slike verdsettingsmetoder omfatter bruk av nylig foretatte markedstransaksjoner på armlengdes avstand mellom velinformerte og frivillige parter, dersom slike er tilgjengelige, henvisning til virkelig verdi av et annet instrument som praktisk talt er det samme, diskontert kontantstrømsberegning eller andre verdsettelsesmodeller. I den grad observerbare markedspriser er tilgjengelig for variabler som inngår i verdsettelsesmodeller, så benyttes disse.
Alle endringer i virkelig verdi innregnes direkte i resultatregnskapet med mindre eiendelen er klassifisert som finansielle instrumenter til virkelig verdi med verdiendring over utvidet resultat (FVOCI).
Banken har vurdert virkelig verdi av utlån med flytende rente til å samsvare med nominelt pålydende, justert med tilhørende forventede kredittap på lånet (ECL). Dette begrunnes med at slike lån reprises tilnærmet kontinuerlig, og at et eventuelt avvik fra nominell verdi i en armlengdes transaksjon mellom informerte og villige parter vurderes å være uvesentlig.
Etterfølgende måling – måling til amortisert kost
Finansielle instrumenter som ikke måles til virkelig verdi, måles til amortisert kost, og inntektene/ kostnadene beregnes ved bruk av instrumentets effektive rente. Amortisert kost fastsettes ved diskontering av kontraktsfestede kontantstrømmer innenfor forventet løpetid. Kontantstrømmene inkluderer etableringsgebyrer og direkte, marginale transaksjonskostnader som ikke direkte betales av kunden, samt eventuell restverdi ved utløpet av forventet løpetid. Amortisert kost er nåverdien av slike kontantstrømmer neddiskontert med den effektive renten med fradrag for avsetning for forventede tap.
Etterfølgende måling – måling av finansielle garantier
Utstedte finansielle garantier vurderes til virkelig verdi, som ved første gangs regnskapsføring anses å være mottatt vederlag for garantien. Ved etterfølgende måling vurderes utstedte finansielle garantier til det høyeste beløp av mottatt vederlag for garantien med fradrag for eventuelle resultatførte amortiseringer og forventet tap beregnet etter reglene for nedskrivning av finansielle eiendeler.
NEDSKRIVNING AV FINANSIELLE EIENDELER
Modellen for nedskrivninger av finansielle eiendeler omfatter finansielle eiendeler som måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader.
Et finansielt instrument som ikke er kreditforringet vil ved førstegangs balanseføring får en avsetning for tap tilsvarende 12-måneders forventet tap, og klassifiseres i steg 1. 12-måneders forventet tap er nåverdien, bestemt ved bruk av den effektive renten, av det tapet som er forventet å inntreffe over levetiden til instrumentet, men som kan knyttes til mislighold som inntreffer de første 12 månedene. Dersom kredittrisikoen, vurdert som sannsynligheten for mislighold over gjenværende levetid for en eiendel eller gruppe av eiendeler, er ansett å ha økt vesentlig siden første gangs innregning skal, det gjøres en tapsavsetning tilsvarende nåverdien, bestemt ved bruk av den effektive renten, av det tapet som er forventet å inntreffe over hele den forventede levetiden til eiendelen, og eiendelen skal reklassifiseres til steg 2. For utlån klassifisert i henholdsvis steg 1 og 2 beregnes renten basert på brutto balanseført verdi og avsetningen for tap er normalt modellbasert. Dersom det oppstår en kredittforringelse, skal instrumentet flyttes til steg 3 og tapsavsetningene settes normalt på individuell basis. For ytterligere beskrivelse av nedskrivningsmodellen henvises det til note 5.
Konstatert tap
Tap anses som konstatert ved stadfestet akkord eller konkurs, ved at utleggsforretninger ikke har ført fram, ved rettskraftig dom, eller for øvrig ved at banken har gitt avkall på hele eller deler av engasjementet, eller at engasjementet vurderes som tapt av banken. Banken fraregner engasjementet i balansen når det konstateres tapt. Konstaterte tap som er dekket ved tidligere foretatte avsetninger føres mot avsetningene. Konstaterte tap uten dekning i avsetningene samt over- eller underdekning i forhold til tidligere avsetninger resultatføres. Se note 11 for ytterligere informasjon knyttet til totalt utestående beløp som er konstatert / fraregnet i balansen.
FINANSIELLE INSTRUMENTER – FRAREGNING OG MODIFISERING
Finansielle eiendeler fraregnes når de kontraktsmessige rettighetene til kontantstrømmer fra de finansielle eiendelene utløper, eller når foretaket overfører den finansielle eiendelen i en transaksjon hvor all eller tilnærmet all risiko og fortjenestemuligheter knyttet til eierskap av eiendelen overføres. Finansielle forpliktelser fraregnes på det tidspunkt rettighetene til de kontraktsmessige betingelsene er innfridd, kansellert eller utløpt.
Dersom det gjøres modifiseringer eller endringer i vilkårene til en eksisterende finansiell eiendel eller forpliktelse behandles instrumentet som en ny finansiell eiendel dersom de reforhandlede vilkårene er vesentlig forskjellige fra de gamle vilkårene. Dersom vilkårene er vesentlig forskjellig fraregnes den gamle finansielle eiendelen eller forpliktelsen, og en ny finansiell eiendel eller forpliktelse innregnes. Generelt vurderes et utlån til å være en ny finansiell eiendel dersom det utstedes ny lånedokumentasjon, samtidig som det foretas ny kredittprosess med fastsettelse av nye lånevilkår.
Dersom det modifiserte instrumentet ikke vurderes å være vesentlig forskjellig fra det eksisterende instrumentet, anses instrumentet regnskapsmessig å være en videreføring av det eksisterende instrumentet. Ved en modifisering som regnskapsføres som en videreføring av eksisterende instrument, diskonteres de nye kontantstrømmene med instrumentets opprinnelige effektive rente og eventuell forskjell mot eksisterende balanseført beløp resultatføres over ordinært resultat.
OVERTAGELSE AV EIENDELER
Eiendeler som overtas i forbindelse med oppfølging av misligholdte og nedskrevne engasjementer, verdsettes ved overtagelsen til virkelig verdi. Slike eiendeler klassifiseres i balansen etter sin art. Etterfølgende verdivurdering og klassifisering av resultateffekter følger prinsippene for den aktuelle eiendelen.
SIKRINGSBOKFØRING
Melhus Sparebank benytter ikke sikringsbokføring.
MOTREGNING
Finansielle eiendeler og finansielle forpliktelser motregnes og presenteres bare når banken har en juridisk håndhevbar rett til å motregne og når banken har til hensikt å gjøre opp på nettogrunnlag. Inntekter og kostnader motregnes ikke med mindre det kreves eller tillates i henhold til IFRS.
VALUTA
Transaksjoner i utenlandsk valuta omregnes til kursen på transaksjonstidspunktet. Pengeposter i utenlandsk valuta omregnes til norske kroner ved å benytte balansedagens kurs. Ikke-pengeposter som måles til historisk kurs uttrykt i utenlandsk valuta, omregnes til norske kroner ved å benytte valutakursen på transaksjonstidspunktet. Ikke-pengeposter som måles til virkelig verdi uttrykt i utenlandsk valuta, omregnes til valutakursen fastsatt på balansetidspunktet. Valutakursendringer resultatføres løpende i regnskapsperioden.
Regnskapet presenteres i norske kroner, som er bankens funksjonelle valuta.
ØVRIGE FORPLIKTELSER
Avsetning til forpliktelser blir foretatt når banken har en forpliktelse basert på en tidligere hendelse, det er sannsynlig at forpliktelsen vil bli oppgjort finansielt og forpliktelsen kan estimeres pålitelig.
UTBYTTE OG RESULTAT PER EGENKAPITALBEVIS
Utbytte på egenkapitalbevis bokføres som egenkapital i perioden frem til det er vedtatt av bankens forstanderskap. Resultat per egenkapitalbevis beregnes ved å dividere resultatet som tilfaller eierne av egenkapitalbevisene med antall utestående egenkapitalbevis, hensyntatt bankens beholdning av egne egenkapitalbevis.
EGENKAPITAL
Egenkapitalbeviseiernes andel av egenkapitalen består av egenkapitalbeviskapital, overkurs, annen innskutt egenkapital (fondsobligasjonskapital) og utjevningsfond. Utjevningsfondet er akkumulert overskudd som kan benyttes til fremtidig kontantutbytte eller fondsemisjon.
Pålydende av egne egenkapitalbevis er presentert som en reduksjon i egenkapitalbeviskapitalen. Kjøpspris utover pålydende er ført mot annen innskutt egenkapital. Gevinst eller tap på transaksjoner med egne egenkapitalbevis blir bokført direkte mot annen innskutt egenkapital.
Øvrig egenkapital består av sparebankens fond, gavefond, fond urealiserte gevinster.
Årsoverskuddet tilordnes eierne av egenkapitalbevis og grunnfondskapitalen i samme forhold som deres respektive andel av bankens egenkapital.
Utstedte fondsobligasjoner er obligasjoner med pålydende rente, men banken har ikke plikt til å utbetale renter i en periode hvor det ikke utbetales utbytte, og investor har heller ikke senere krav på renter som ikke er utbetalt. Fondsobligasjoner møter ikke definisjonen av en finansiell forpliktelse i henhold til IAS 32 og klassifiseres følgelig som egenkapital (fondsobligasjonskapital) i bankens balanse. Fondsobligasjonene er evigvarende, og banken har en ensidig rett til ikke å betale renter til investorene under gitte vilkår. Renter presenteres dermed ikke som en rentekostnad i resultatet, men som en reduksjon av egenkapital.
HENDELSER ETTER BALANSEDAGEN
Ny informasjon etter balansedagen om selskapets finansielle stilling på balansedagen er tatt hensyn til i årsregnskapet. Hendelser etter balansedagen som ikke påvirker selskapets finansielle stilling på balansedagen, men som vil påvirke selskapets finansielle stilling i fremtiden er opplyst om dersom dette er vesentlig.
KONTANTSTRØMOPPSTILLING
Kontantstrømoppstillingen er utarbeidet med utgangspunkt i kontantstrømmer fra operasjonelle -, investerings-, og finansieringsaktiviteter etter direkte metode. Kontantstrømmer fra operasjonelle aktiviteter er definert som alle inn- og utbetalinger knyttet til utlåns- og innskuddsvirksomheten mot kunder, inn- og utbetalinger fra kortsiktige verdipapirer, samt utbetalinger generert fra omkostninger knyttet til den ordinære operasjonelle virksomheten. Investeringsaktiviteter er definert som kontantstrømmer fra langsiktige verdipapirtransaksjoner, - samt investeringer i driftsmidler og eiendommer. Kontantstrømmer fra opptak og nedbetaling av ansvarlige lån og obligasjonsgjeld og egenkapital er definert som finansieringsaktiviteter. Likvider omfatter kontanter og fordringer på Norges Bank.
Note 2 Anvendelse av estimater og skjønnsmessige vurderinger
Utarbeidelse av regnskap i overensstemmelse med IFRS krever at ledelsen i en del tilfeller tar forutsetninger, og må anvende estimater og skjønnsmessige vurderinger. Estimater og skjønnsmessige vurderinger evalueres løpende, og er basert på historiske erfaringer og forutsetninger om fremtidige hendelser som anses sannsynlige på balansedagen. Det er knyttet usikkerhet til de forutsetninger og forventninger som ligger til grunn for anvendte estimater og skjønnsmessige vurderinger. Faktiske fremtidige utfall kan avvike fra estimatene og forutsetningene.
NEDSKRIVNING PÅ UTLÅN OG GARANTIER
For individuelt vurderte utlån og for grupper av utlån som er identifisert som usikre, foretas det en beregning for å fastslå en verdi på utlånet eller på grupper av utlån. Store og spesielt risikable, samt kreditt-forringede engasjementer gjennomgås kvartalsvis. Lån til privatpersoner gjennomgås når de er misligholdt og senest etter 90 dager, eller dersom de har en særdeles dårlig betalingshistorikk. Beregningen forutsetter at det benyttes størrelser som er basert på vurderinger, og disse påvirker godheten i den beregnede verdi.
Steg 3 nedskrivninger (individuelle nedskrivninger)
Dersom det foreligger objektive bevis på at en kredittforringelse har inntruffet for utlån vurdert til amortisert kost beregnes tapet som forskjellen mellom balanseført verdi og nåverdien av estimerte fremtidige kontantstrømmer diskontert med utlånets opprinnelige effektive rentesats. Estimering av fremtidig kontantstrøm gjøres på grunnlag av erfaringsdata og skjønn relatert til sannsynlige utfall for blant annet markedsutvikling og konkrete forhold for det enkelte engasjement, herunder erfaringsdata for låntagers evne til å håndtere en presset økonomisk situasjon. Ved verdivurderingen av nedskrivning på utlån hefter det usikkerhet ved identifiseringen av utlån som skal nedskrives, estimering av tidspunkt og beløp for fremtidige kontantstrømmer, samt verdivurdering av sikkerheter.
Steg 1 og 2 nedskrivninger (statistiske nedskrivninger)
Engasjementer som ikke er individuelt nedskrevet, inngår i beregning av statistiske nedskrivninger på utlån og garantier. Nedskrivning beregnes på grunnlag av utviklingen i kundenes risikoklassifisering og tapserfaring for de respektive kundegrupper (PD og LGD), samt forventet konjunktur- og markedsutvikling (makroforhold). Se ytterligere beskrivelser i avsnittet Nedskrivningsmodell i banken i note 5. Den statistiske modellen for beregning av «Expected credit losses» (ECL) på engasjementene bygger på flere kritiske forutsetninger, herunder misligholdssannsynlighet, tap ved mislighold, forventet levetid på engasjementene og makroutvikling. På grunn av betydelig estimatusikkerhet er det krav til å vise sensitivitetsanalyser gitt endring i ulike parametere, og dette fremgår av note 13.
Virkelig verdi for finansielle eiendeler
Virkelig verdi på finansielle instrumenter som ikke er notert i et aktivt marked (nivå 2 og 3) er verdsatt ved bruk av verdsettelsesteknikker, og slike verdsettelser vil være beheftet med usikkerhet. Verdsettelsesteknikker (for eksempel modeller) som er benyttet for å bestemme virkelig verdi er vurderes periodisk opp mot utvikling i verdi av lignende instrumenter, og gjennomførte transaksjoner i samme papir. I den grad det er praktisk mulig benyttes observerbare data, men på områder som kredittrisiko volatilitet og korrelasjoner må det benyttes estimater. Endring i forutsetningene om disse faktorene kan påvirke virkelig verdi på finansielle instrumenter. Se note 25 for sensitivitetsberegninger.
Note 3 Risikostyring
RISIKOSTYRING
Bankens forretningsaktiviteter fører til at virksomheten er eksponert for en rekke finansielle risikoer. Bankens målsetting er å oppnå en balanse mellom avkastning og risiko, og å minimere potensielle negative virkninger på bankens finansielle resultat. Bankens finansielle risikostyring er etablert for å identifisere og analysere disse risikoene, samt å etablere passende risikorammer og -kontroller, og å overvåke overholdelsen gjennom bruk av pålitelige og oppdaterte informasjonssystemer. Banken vurderer jevnlig de etablerte retningslinjene for risikostyring og systemet som er etablert for å sikre at endringer i produkter og markeder blir reflektert i risikorammene.
Ansvaret for bankens risikostyring og kontroll er delt mellom bankens styre og ledelsen. Styret vedtar bankens mål og rammestruktur innenfor alle risikoområder, herunder retningslinjer for styring av risiko. Administrerende banksjef har ansvaret for bankens samlede risikostyring. Alle beslutninger knyttet til risiko og risikostyring blir normalt fattet av administrerende banksjef i samråd med øvrige medlemmer i bankens ledelse. Alle ledere i banken har ansvar for å styre risiko og sikre god intern kontroll innenfor eget område i tråd med banken sin vedtatte risikoprofil.
RISIKOKATEGORIER
Hovedrisikokategoriene for banken er:
Kredittrisiko
Banken tar kredittrisiko, som er risikoen for at motparten vil påføre banken et tap ved ikke å gjøre opp bankens tilgodehavende. Kreditteksponering er primært knyttet til utestående lån og gjeldspapirer. Det er også kredittrisiko knyttet til “off-balance” finansielle instrumenter som lånetilsagn, ubenyttet kreditt og garantier.
Se note 5-13 for vurdering av kredittrisiko.
Markedsrisiko
Banken er eksponert for markedsrisiko, som er risikoen for at virkelig verdi av framtidige kontantstrømmer knyttet til finansielle instrumenter vil endres på grunn av endringer i markedspriser. Markedsrisiko er knyttet til åpne posisjoner i rente-, valuta og aksjeprodukter som er eksponert mot endrede markedspriser og endringer i volatiliteten til priser som rentesatser, kredittspreader, valutakurser og aksjepriser.
Styring av markedsrisiko tar utgangspunkt i styrevedtatt policy for markedsrisiko hvor det er satt rammer for eksponering innen ulike risikokategorier. Risikoeksponering og -utvikling overvåkes løpende og rapporteres periodisk til styre, ledelse og myndigheter via IRRBB – rapportering.
Se note 33-35 for vurdering av markedsrisiko.
Likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko er risikoen for at banken ikke er i stand til å innfri sine forpliktelser ved forfall, samt risikoen for at banken ikke klarer å møte sine likviditetsforpliktelser uten at kostnaden øker vesentlig. I dette inngår også risiko for at banken ikke er i stand til å finansiere utlånsvekst.
Likviditetsstyringen tar utgangspunkt i bankens overordnede likviditetspolicy vedtatt av styret. Likviditetspolicyen gjennomgås minimum årlig. Bankens rammer og retningslinjer for likviditetsrisiko gjenspeiler bankens risikoprofil. Bankens innskudd består primært av innskudd fra helkunder i bankens markedsområde.
Se note 14 for vurdering av likviditetsrisiko.
Operasjonell risiko
Risikoen for tap som skyldes svakheter eller feil i prosesser og systemer, feil begått av ansatte, eller eksterne hendelser. Styring av operasjonell risiko tar utgangspunkt i bankens policy for operasjonell risiko og internkontroll. Det gjennomføres risikovurderinger både på overordnet nivå, men også innenfor ulike prosesser som banken til enhver tid er eksponert for. Hendelser som har påvirket, eller kan påvirke bankens lønnsomhet og/eller omdømme, følges systematisk opp. I tillegg til at det årlig foretas en omfattende gjennomgang av vesentlige operasjonelle risikoer og kontrolltiltak, foretar ledelsen en løpende vurdering av operasjonelle risikohendelser og iverksetter ytterligere risikoreduserende tiltak ved behov. Det foretas løpende rapportering av operasjonelle tapshendelser og internkontrollavvik til ledelse og styret.
ESG risiko
Risiko som er relatert til miljø, samfunnsansvar og selskapsstyring inngår i ESG risiko, deriblant også klimarisiko. Klimarisiko omfatter risiko for økt kredittrisiko og finansielle tap for banken som følge av klimaendringer. Banken foretar årlig gjennomgang av risiko i banken der ESG og klimarisiko inngår.
Det er først og fremst relatert til utlån til bedriftsmarked at det er identifisert at banken er utsatt for klimarisiko. Dette er både relatert til fysisk risiko, men også overgangsrisiko fra dagens situasjon til et lavutslippssamfunn. Derfor er vurdering av bærekraft og klimarisiko integrert i bankens kredittprosess. Da banken er lite eksponert mot blant annet olje og gassnæringen anses næringseiendom, bygg og anlegg samt landbruk å være de sektorer som har høyest iboende klimarisiko i bankens portefølje. Samtidig er det store muligheter for positiv påvirkning i disse bransjene.
Konsentrasjonsrisiko
Konsentrasjonsrisiko er risikoen for at bank har en eksponering mot debitorer eller verdipapirer med liknende økonomiske egenskaper, eller fra kunder som er involvert i sammenliknbare aktiviteter der disse likhetene kan gjøre at de samtidig får problemer med å holde betalingsforpliktelsene sine, eller at verdiene svinger i takt slik at hvis en kunde får problemer vil potensielt mange kunder få problemer på grunn av likheten.
For å vurdere og styre konsentrasjonsrisiko vurderer banken følgende forhold ved utlånsporteføljen:
- Store enkeltkunder
- Enkelte bransjer (næringsgrupper med spesifikke utfordringer eller sykliske næringer)
- Geografiske områder
- Sikkerhet med samme risikoegenskaper (f.eks. avhengig av eiendomspriser)
Banken benytter samme metode som Finanstilsynet for beregning av konsentrasjonsrisiko for individuell- og bransje risiko. Banken har en ikke-uvesentlig konsentrasjon omkring engasjement til finansiering av eiendomsinvesteringer. Totalt 68 % av bankens næringslivsengasjement har tilknytning til eiendomsselskaper og eiendomsdrift per 31. desember 2025. En del av denne kundegruppen består av borettslag, med antatt redusert risiko sammenlignet med andre typer lånekunder med eksponering mot eiendomsbransjen.
I tillegg vurderer banken konsentrasjonsrisiko knyttet til store enkeltengasjementer. Banken definerer store engasjementer som engasjementer som overstiger 10 % av bankens kjernekapital. Se note 12 for mer informasjon.
Compliancerisiko
Compliancerisiko er risikoen for at banken pådrar seg offentlige sanksjoner/bøter eller økonomiske tap som følge av manglende etterlevelse av lover og forskrifter. Banken vektlegger gode prosesser for å sikre etterlevelse av gjeldende lover og forskrifter. Styret vedtar bankens compliance-policy som beskriver hovedprinsippene for ansvar og organisering. Det arbeides kontinuerlig med å vurdere beste tilpasning til nye reguleringer og nytt regelverk for både å ivareta etterlevelse og effektivitet i organisasjonen. Nye reguleringer og nytt regelverk som påvirker driften skal fortløpende inkluderes i rutiner og retningslinjer.
Aktiviteten på compliance-området har vært stor i senere år, særlig knyttet opp mot kravene innen hvitvasking og GDPR. Banken har implementert spesifikke rutiner og retningslinjer for å sikre etterlevelse, og jobber aktivt for å opprettholde og videreutvikle de ansattes kompetanse på området.
Annen risiko
Annen risiko inkluderer strategisk risiko, eierrisiko og risiko i omgivelsene. Strategisk risiko er risiko for tap på grunn av at inntjeningen blir lavere enn forventet, men at dette ikke er kompensert gjennom lavere kostnader. Strategisk risiko kan oppstå fra endringer i konkurransebildet, regulatoriske endringer eller ineffektiv posisjonering i forhold til makromiljøet som påvirker driften til konsernet. Strategisk risiko kan også oppstå hvis man ikke evner å leve opp til målsatte strategier og/eller ikke klarer å effektivt gjøre grep for å justere avkastning lavere enn målsatt. Eierrisiko er risiko som oppstår som følge av å være eier i et selskap, for eksempel gjennom drift eller risiko for at ny kapital må tilføres. Risiko i omgivelsene vil i hovedsak være makroøkonomiske risikoer som for eksempel arbeidsledighet og utvikling i konkurshyppighet. Risikoen inkluderer også omdømmerisiko.
Note 4 Kapitalstyring og kapitaldekning
| Morbank | Konsolidert kapitaldekning inkl. andel samarb.gruppe | |||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2024 | 2025 | 2024 | |
| Opptjent egenkapital | ||||
| Egenkapitalbevis / aksjekapital | 277 623 | 277 623 | 321 330 | 318 091 |
| Egne egenkapitalbevis | -4 | -4 | 0 | 0 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 | 203 063 | 188 700 |
| Sparebankens fond | 971 818 | 883 917 | 999 907 | 925 541 |
| Gavefond | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 |
| Utevningsfond | 132 547 | 129 759 | 0 | 0 |
| Fond for urealiserte gevinster | 184 446 | 135 025 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 515 | 537 | 184 969 | 135 493 |
| Egenkapital som inngår i ren kjernekapital | 1 593 035 | 1 452 947 | 1 709 270 | 1 567 825 |
| Kontantstrømsikring IFRS9 | 0 | 0 | 7 006 | 10 182 |
| Avsatt utbytte og gaver | -40 479 | -40 479 | 0 | 0 |
| Immaterielle eiendeler | 0 | 0 | -135 934 | -137 712 |
| Fradrag for forsvarlig verdsetting | -1 476 | -1 161 | -1 951 | -1 619 |
| Fradrag i ren kjernekapital | -20 957 | -16 716 | -64 639 | -55 157 |
| Ren kjernekapital | 1 530 123 | 1 394 591 | 1 513 752 | 1 383 519 |
| Fondsobligasjoner | 110 000 | 110 000 | 128 025 | 127 908 |
| Kjernekapital | 1 640 123 | 1 504 591 | 1 641 777 | 1 511 427 |
| Tilleggskapital - ansvarlig lån | 150 000 | 150 000 | 176 278 | 174 120 |
| Ansvarlig kapital | 1 790 123 | 1 654 591 | 1 818 055 | 1 685 547 |
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | ||||
| Lokale og regionale myndigheter | 49 170 | 47 587 | 87 884 | 70 926 |
| Institusjoner | 142 288 | 17 538 | 166 465 | 44 751 |
| Foretak | 54 611 | 65 055 | 56 532 | 66 902 |
| Massemarked | 1 371 330 | 641 087 | 1 681 403 | 709 054 |
| Pantsikkerhet eiendom | 2 202 222 | 3 591 480 | 2 739 360 | 4 547 420 |
| - Herav pantsikkerhet i boligeiendom (CRR3) | 1 588 994 | 0 | 2 126 043 | 0 |
| - Herav pantsikkerhet i næringseiendom (CRR3) | 613 228 | 0 | 613 318 | 0 |
| Forfalte engasjementer | 286 757 | 378 762 | 291 269 | 382 764 |
| Høyrisiko engasjementer | 0 | 437 067 | 0 | 437 192 |
| Kjøp, utvikling og oppføring av fast eiendom | 676 650 | 0 | 676 772 | 0 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 58 603 | 53 177 | 35 420 | 34 928 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 11 520 | 27 929 | 15 274 | 27 929 |
| Andeler i verdipapirfond | 31 791 | 26 306 | 40 650 | 33 745 |
| Egenkapitalposisjoner | 546 952 | 482 841 | 341 795 | 293 848 |
| Øvrige engasjement | 242 797 | 253 750 | 261 398 | 272 399 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 5 674 692 | 6 022 580 | 6 394 223 | 6 921 859 |
| Beregningsgrunnlag fra operasjonell risiko | 492 544 | 566 144 | 523 244 | 597 491 |
| CVA-tillegg | 0 | 691 | 49 905 | 24 849 |
| Kapitalkrav med utgangspunkt i faste kostnader | 0 | 0 | 7 680 | 7 679 |
| Sum beregningsgrunnlag | 6 167 236 | 6 589 414 | 6 975 052 | 7 551 878 |
| Kapitaldekning i % | 29,03 % | 25,11 % | 26,07 % | 22,32 % |
| Kjernekapitaldekning | 26,59 % | 22,83 % | 23,54 % | 20,01 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 24,81 % | 21,16 % | 21,70 % | 18,32 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 12,87 % | 12,90 % | 10,33 % | 10,25 % |
Melhus Sparebank benytter standardmetoden for kredittrisiko og basismetoden for operasjonell risiko. Per 31. desember 2025 er kravet til bevaringsbuffer 2,5 %, systemrisikobuffer 4,5 % og motsyklisk kapitalbuffer 2,5 %. Kravet om ren kjernekapital er på 4,5 %, slik at samlet minstekrav til ren kjernekapital er 14,0 %.
I tillegg har Finanstilsynet fastsatt et pilar 2-krav for Melhus Sparebank på 2,3 % som må dekkes med minimum 56,25 % ren kjernekapital og minimum 75 % kjernekapital. Myndighetskrav til ren kjernekapitaldekning pr. 31.12 er dermed 15,3 %. Styret har på bakgrunn av myndighetskrav, bankens risikoprofil og fremtidig strategi fastsatt internt mål til ren kjernekapitaldekning på konsolidert nivå til 16,8 % p.t.
I 2025 er konsolidert ren kjernekapitaldekning 21,70 %, konsolidert kjernekapitaldekning 23,54 % og konsolidert ansvarlig kapitaldekning 26,07 %.
En sentral del i bankens kapitalstyring er konsernets interne vurdering av kapitalbehov (ICAAP – Internal Capital Adequacy Assessment Process). I denne prosessen foretas det vurderinger av alle vesentlige risikoer banken er eksponert mot med tilhørende vurdering av internt kapitalbehov for de ulike risikoene. Styret gjennomgår i forbindelse med ICAAP konsernets viktigste risikoområder og intern kontroll. Gjennomgangen tar sikte på å få dokumentert kvaliteten på arbeidet innen de vesentligste risikoområdene. Gjennomgangen skal sikre at endringer i risikobildet identifiseres slik at nødvendige forbedringstiltak kan iverksettes. Tilleggsinformasjon om bankens ansvarlige kapital og risikoprofil er offentliggjort på bankens hjemmesider – pilar 3 dokument.
Samarbeidende gruppe pr 31. desember 2025:
Foretak som deltar i samarbeidende gruppe skal foreta forholdsmessig konsolidering av eierandeler i finansforetak som samarbeidet omfatter, jf. Finansforetaksloven § 17-13 (2) og utfyllende bestemmelser i CRR/CRD-forskriftens § 16 (3) og §32 (4).
Melhus Sparebank deltar i samarbeidende gruppe med Eika Gruppen AS, Eika Boligkreditt AS og Kredittbanken ASA. Eierandelen ved årsslutt i Eika Gruppen 2,73 %, 2,60 % i Eika Boligkreditt AS og 0,22 % i Kredittbanken blir konsolidert med bankens kapitaldekning.
Banken har frem til 4. kvartal 2024 praktisert å ta eierandeler i selskaper som forholdsmessig konsolideres inn til fradrag i ren kjernekapital i morbanken. Dette prinsippet har banken endret, i likhet med resten av bankene i alliansen, ved rapportering for 4. kvartal 2025 i samsvarer med unntaksregelen i beregningsforskriften § 18 bokstav c, som tilsvarer artikkel 49.2 i CRR. Dette medfører at banken havner under terskelverdi på 10 % for fradrag, og gir en økning i kapitaldekning på morbank-nivå. Prinsippendringen medfører ingen endring for de forholdsmessig konsoliderte tallene. Historikken er ikke omarbeidet.
Forpliktelse om tilførsel av kapital i Eika Boligkreditt
I henhold til ny avtale om kjøp av OMF mellom banken og Eika Boligkreditt AS, har banken påtatt seg en likviditetsforpliktelse overfor Eika Boligkreditt AS. Per 31. desember 2025 er denne forpliktelsen på inntil 623,5 MNOK. I morbankens kapitaldekning har bankens netto likviditetsforpliktelse 50 % konverteringsfaktor som igjen vektes som OMF med 10 %. risikovekt. I morbankens beregningsgrunnlag for kapitaldekning inngår dermed forpliktelsen med 31,2 MNOK. Likviditetsforpliktelsen elimineres i konsolidert kapitaldekning i og med at den dekkes av bankens konsoliderte pilar 2-krav.
Note 5 Kredittrisiko
Kredittrisiko oppstår i hovedsak i bankens utlånsportefølje, men også knyttet til bankens beholdning av obligasjoner, sertifikater og finansielle derivater.
Bankens maksimale eksponering fremgår i tabellen:
| Maksimal eksponering til kredittrisiko | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kontanter og kontantekvivalenter | 4 299 | 4 920 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 327 695 | 141 844 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 9 955 789 | 9 541 986 |
| Rentebærende verdipapirer | 826 709 | 660 707 |
| Finansielle derivater | 144 | 362 |
| Aksjer, andeler og andre egenkapitalinstrumenter | 605 367 | 455 489 |
| Eierinteresser i tilknyttede selskaper og felleskontrollerte foretak | 43 759 | 45 104 |
| Andre eiendeler | 69 920 | 15 491 |
| Sum kredittrisikoeksponering balanseposter | 11 833 682 | 10 865 905 |
| Gartantiforpliktelser | 52 916 | 63 233 |
| Ubenyttede trekkfasiliteter | 703 776 | 640 362 |
| Lånetilsagn | 64 000 | 51 360 |
| Total kredittrisikoeksponering | 12 654 374 | 11 620 860 |
| Lån overført til Eika Boligkreditt | 3 153 151 | 2 721 583 |
| Garantiforpliktelse til Eika Boligkreditt | 94 934 | 42 554 |
Måling av kredittrisiko for utlånsporteføljen
Sannsynlighet for mislighold brukes som mål på kredittkvalitet. Banken benytter samme modell for å estimere misligholdssannsynlighet som resten av Eika bankene. Nedskrivningsmodellen er beskrevet i avsnittet under.
Nedskrivningsmodellen beregner en misligholdssansynlighet per kunde som tilordnes en risikoklasse. Banken deler porteføljen inn i tolv risikoklasser, basert på PD for hvert kredittengasjement, se den underliggende tabellen:
| Risikoklasse | Sannsynlighet for mislighold fra | Sannsynlighet for mislighold til |
|---|---|---|
| 1 | 0,00 % | 0,10 % |
| 2 | 0,10 % | 0,25 % |
| 3 | 0,25 % | 0,50 % |
| 4 | 0,50 % | 0,75 % |
| 5 | 0,75 % | 1,25 % |
| 6 | 1,25 % | 2,00 % |
| 7 | 2,00 % | 3,00 % |
| 8 | 3,00 % | 5,00 % |
| 9 | 0,50 % | 8,00 % |
| 10 | 8,00 % | 99,99 % |
| 11 og 12 | 100 % | 100% |
Bankens portefølje inndelt etter risikoklasser og steg er presentert i note 6.
NEDSKRIVNINGSMODELL I BANKEN
Forventet kredittap (ECL) i steg 1 og 2 beregnes som EAD x PD x LGD, neddiskontert med effektiv rente. Eika har utviklet egne modeller for beregning av sannsynlighet for mislighold (PD) og tap gitt mislighold (LGD). Banken benytter seg av Eika sin løsning for beregning av eksponering ved mislighold (EAD), vurdering om et engasjement har hatt vesentlig økning i kredittrisiko siden første gangs innregning og selve beregningen av forventet kredittap (ECL).
Definisjon av mislighold
Banken har definert mislighold i henhold til European Banking Authority sine retningslinjer for hvordan banker skal anvende misligholdsdefinisjon i kapitalkravsforordningen (CRR), samt presiseringer i CRR/CRD IV forskriften. Det følger av disse reglene at en kunde vil bli klassifisert som misligholdt dersom minst ett av følgende kriterier er oppfylt:
- Kunden har et overtrekk som både overstiger en relativ- og absolutt grense i mer enn 90 sammenhengende dager. For både PM- og BM-kunder er den relative grensen lik 1 % av kundens samlede eksponeringer.
- For PM-kunder / retail-kunder er den absolutte grensen lik 1.000 kroner
- For BM-kunder er den absolutte grensen lik 2.000 kroner
- Det er vurdert som sannsynlig at kunden ikke vil kunne innfri sine kredittforpliktelser overfor banken (unlikely to pay – UTP).
- Kunden er smittet av en annen kunde som er i mislighold i henhold til de to første kriteriene nevnt over.
Definisjonen av mislighold innebærer innføring av karensperiode som tilsier at kundene blir kategorisert som misligholdt en periode etter at misligholdet er bragt i orden. Karensperioden er tre måneder etter friskmelding med unntak av engasjementer med forbearance-markering hvor tilhørende karensperioden er tolv måneder.
Eksponering ved mislighold (EAD)
EAD for avtaler i steg 1 består av utestående fordring eller forpliktelse justert for kontantstrømmer de neste 12 månedene og for avtaler i steg 2 de neddiskonterte kontantstrømmene for den forventede levetiden til avtalen. For garantier er EAD lik den utestående forpliktelse på rapporteringsdatoen multiplisert med en konverteringsfaktor på 1 eller 0,5 avhengig av type garanti. Ubenyttede kreditter har EAD lik utestående ubenyttet kreditt på rapporteringstidspunktet.
Forventet levetid på en avtale beregnes ut fra lignende avtalers historiske gjennomsnittlige levetid.
Avtaler som modifiseres måles fra opprinnelig innvilgelsestidspunkt selv om avtalen får nye betingelser.
Tap ved mislighold (LGD)
Estimat for LGD er basert på historiske tap i alle Eika-banker basert på ulike intervall av sikkerhetsdekning eller belåningsgrad. Modellene skiller mellom person- og bedriftskunder.
Personkunder
- Kunder med sikkerhet i fast eiendom
- Kunder med annen sikkerhet enn fast eiendom
- Kunder uten registrert sikkerhet
Bedriftskunder
- Kunder med sikkerhet
- Kunder uten sikkerhet
Verdien av sikkerheter er hensyntatt og baserer seg på estimerte realisasjonsverdier.
Sannsynlighet for mislighold (PD)
Bankens PD-modell er utviklet av Eika Gruppen. PD-modellen estimerer sannsynlighet for mislighold ved å estimere statistiske sammenhenger mellom mislighold og kundens finansielle stilling, demografiske data og betalingsadferd. For deler av porteføljen benyttes policykoder når kundens risiko ikke kan beregnes på ordinær måte, dette kan skyldes kundetype eller hendelse. Kunder med policykode overstyres til en risikoklasse med tilhørende forhåndsdefinert PD.
Modellen skiller mellom personkunder og bedriftskunder, og måler sannsynlighet for mislighold de neste 12 måneder (PD 12 mnd.). Modellen består videre av to undermodeller, herunder en adferdsmodell og en generisk modell, som vektes ulikt basert på tid som kunde og tid siden siste kredittsjekk. Den generiske modellen benyttes utelukkende i de tilfeller hvor kundeforholdet og tid siden siste kredittsjekk har vært kortere enn en forhåndsdefinert tidshorisont. Kun adferdsmodell benyttes dersom kundeforholdet og tid siden siste kredittsjekk har vært lengre enn en gitt tidshorisont. I alle andre tidshorisonter vil en kombinasjon av modellene benyttes. For ikke-gjenpartspliktige BM-kunder vil det alltid benyttes en kombinasjon av modellene i de tilfeller kundeforholdet har vart lengre enn en gitt tidshorisont.
Adferdsmodellen angir PD 12 mnd. basert på observert adferd fra kundenes konto, transaksjoner og produktfordeling. Generisk modell angir PD 12 mnd. basert på offentlig informasjon. Generisk modell er utviklet av Dun & Bradstreet.
For bedriftskunder består den generiske modellen av fire undermodeller, herunder enkeltpersonsforetak (ENK), foretak der eier direkte hefter for gjeld (ANS/DA), øvrige foretak med innlevert regnskap og øvrige foretak uten regnskap. For personkunder består den generiske modellen av fem undermodeller, hvorav fire er delt opp etter kundens alder (18-26 år, 27-42 år, 43-65 år og 66+ år) og den siste består av personer, uansett alder, med minst en aktiv betalingsanmerkning.
Med utgangspunkt i PD 12 mnd, beregnes misligholdssannsynlighet over engasjementets forventede levetid (PD liv) med en migrasjonsbasert framskrivning, samt justeringer for forventninger til fremtiden (omtalt nedenfor). Modellene blir årlig validert og rekalibreres ved behov. Ved forringelse av modellenes kvalitet blir det utviklet nye modeller.
Vesentlig økning i kredittrisiko (migrering)
Vesentlig økning i kredittrisiko måles basert på utvikling i PD 12 mnd og levetids PD (PD liv) siden første gangs innregning.
For engasjement som hadde opprinnelig PD 12 mnd. mindre enn 1 %, er vesentlig økning definert som: PD 12 mnd > PD 12 mnd. ini + 0,5 % og PD liv > PD liv ini * 2
For engasjement som hadde opprinnelig PD 12 mnd. over eller lik 1 %, er vesentlig økning definert som: PD 12 mnd > PD 12 mnd. ini + 2 % eller PD liv > PD liv ini * 2
Det foreligger ingen karenskriterier med tanke på migrering, følgelig vil engasjementet bli tilbakeført til steg 1 dersom tilhørende PD endringer ikke lenger oppfyller kravene til vesentlig økning i kredittrisiko.
Det er i tillegg to absolutte kriterier som alltid definerer en vesentlig økning i kredittrisiko.
- Eiendelen er ikke kredittforringet, men det er gitt betalingslettelser i forbindelse med at kunden er i finansielle vanskeligheter.
- Eiendelen har et overtrekk på minimum 1.000 kroner i mer enn 30 sammenhengende dager.
Forventet kredittap basert på forventninger til fremtiden
IFRS 9 krever at framoverskuende informasjon inkluderes i vurdering av forventede kredittap.
Forventningene til framtiden er tatt hensyn til gjennom en makroøkonomisk regresjonsmodell for henholdsvis PM og BM som vurderer endring i sannsynligheten for mislighold (PD) i tre scenarier – basis (forventet makroøkonomiske utvikling, nedside (vesentlig økonomisk nedgangskonjunktur) og oppside (et scenario i høykonjunktur). For å predikere framtidig konkursnivå og misligholdsnivå i et basisscenario benyttes prognoser fra SSB for de til enhver tid gjeldende makrovariablene (uavhengige variablene).
Opp- og nedsidescenariet er utledet gjennom et gitt antall standardavvik positivt eller negativt utslag i makrovariablene sammenlignet med baisprognosen fra SSB. Ved vurdering av antall standardavvik utslag er det sett hen til Norges Bank og Finanstilsynets stresstester, sett i sammenheng med vektingen av scenariene.
Scenarioene er gitt følgende sannsynlighetsvekting; basis 70 %, nedside 20 % og oppside 10 %. I alle tre scenarioene antas misligholdsraten å vende tilbake til et langsiktig snitt mot slutten av en femårs prognoseperiode.
Tabellen viser makromodellens forventede misligholdsnivå i forhold til dagens misligholdsnivå for personmarkedet. En faktor på 1,6 betyr at kundenes PD forventes å være 60 % høyere enn dagens PD. Tilsvarende betyr en faktor på 0,3 at PD forventes å være 30 % av dagens PD.
| År | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | 2031- |
| Basis | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 |
| Nedside | 1,7 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 0,9 |
| Oppside | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | 0,9 |
| Vektet | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 |
Tabellen viser makromodellens forventede misligholdsnivå i forhold til dagens misligholdsnivå for bedriftsmarkedet.
| År | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | 2031- |
| Basis | 1,0 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,8 |
| Nedside | 2,1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1,0 | 0,8 |
| Oppside | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,6 | 0,8 |
| Vektet | 1,2 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,8 |
I note 13 fremkommer resultatene av utvalgte scenarioberegninger, blant annet forventet kredittap dersom henholdsvis makrofaktorene i nedside- og oppsidescenarioet var benyttet i beregningene.
Nedskrivninger i steg 3
Banken gjennomgår hele bedriftsporteføljen årlig, og store og spesielt risikable engasjementer gjennomgås løpende. Lån til privatpersoner gjennomgås når de er misligholdt eller dersom de har dårlig betalingshistorikk. Ved estimering av nedskrivning på enkelt kunder vurderes både aktuell og forventet fremtidig finansiell stilling, og for engasjementer i bedriftsmarkedet også markedssituasjonen for kunden, aktuell sektor og markedsforhold generelt. Bankens nedskrivningsmodell tar foreløpig ikke hensyn til klimarisiko ved beregning av nedskrivninger. Muligheten for rekapitalisering, restrukturering og refinansiering vurderes også. Samlet vurdering av disse forholdene legges til grunn for estimering av fremtidig kontantstrøm. Kontantstrømmene estimeres som hovedregel over en periode tilsvarende forventet løpetid for den aktuelle kunden. Nedskrivningen beregnes i tre scenarioer; basis, oppside og nedside. Banken avsetter for tap i steg 3 dersom kunden er kredittforringet. Ved vurdering av tapsavsetningen hefter det usikkerhet ved estimering av tidspunkt og beløp for fremtidige kontantstrømmer inkludert verdsettelse av sikkerhetsstillelse. Det vises til note 11 for oversikt over nedskrivning på utlån og garantier.
Definisjon av misligholdte/tapsutsatte engasjement i Steg 3
Alle engasjement klassifisert som misligholdt, i henhold til beskrivelse tidligere i note 5, rapporteres i steg 3. Dette innebærer også at det anvendes tilsvarende karenstid for engasjementer i steg 3 før de kan migrere til steg 2 eller 1.
Note 6 Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Brutto utlån | |||
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 6 568 952 | 17 590 | 0 | 6 586 542 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 988 945 | 382 114 | 0 | 2 371 059 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 157 174 | 559 190 | 0 | 716 364 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 315 383 | 315 383 |
| Sum brutto utlån | 8 715 072 | 958 893 | 315 383 | 9 989 348 |
| Nedskrivninger | -3 465 | -6 798 | -23 295 | -33 559 |
| Sum utlån til balanseført verdi | 8 711 606 | 952 095 | 292 087 | 9 955 789 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Personmarkedet | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 5 428 242 | 13 542 | 0 | 5 441 784 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 778 581 | 174 609 | 0 | 953 190 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 54 665 | 243 516 | 0 | 298 181 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 50 951 | 50 951 |
| Sum brutto utlån | 6 261 487 | 431 667 | 50 951 | 6 744 105 |
| Nedskrivninger | -740 | -1 753 | -1 989 | -4 482 |
| Sum utlån til bokført verdi | 6 260 748 | 429 914 | 48 962 | 6 739 623 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Bedriftsmarkedet | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 1 140 710 | 4 048 | 0 | 1 144 758 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 210 364 | 207 505 | 0 | 1 417 869 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 102 509 | 315 674 | 0 | 418 183 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 264 432 | 264 432 |
| Sum brutto utlån | 2 453 584 | 527 226 | 264 432 | 3 245 242 |
| Nedskrivninger | -2 725 | -5 045 | -21 306 | -29 077 |
| Sum utlån til bokført verdi | 2 450 859 | 522 181 | 243 126 | 3 216 166 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Ubenyttede kreditter og garantier fordelt på nivå for kredittkvalitet | Ubenyttede kreditter og garantier | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum eksponering |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 490 358 | 0 | 0 | 490 358 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 104 837 | 102 637 | 0 | 207 474 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 2 371 | 47 496 | 0 | 49 867 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 8 992 | 8 992 |
| Sum ubenyttede kreditter og garantier | 597 566 | 150 133 | 8 992 | 756 692 |
| Nedskrivninger | -255 | -725 | -495 | -1 475 |
| Netto ubenyttede kreditter og garantier | 597 311 | 149 408 | 8 497 | 755 217 |
| *Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Brutto utlån | |||
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 6 013 265 | 16 013 | 0 | 6 029 278 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 2 238 812 | 361 479 | 0 | 2 600 291 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 143 701 | 474 426 | 0 | 618 127 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 337 108 | 337 108 |
| Sum brutto utlån | 8 395 778 | 851 918 | 337 108 | 9 584 804 |
| Nedskrivninger | -3 800 | -6 967 | -32 052 | -42 819 |
| Sum utlån til balanseført verdi | 8 391 978 | 844 951 | 305 056 | 9 541 985 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Personmarkedet | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 5 143 067 | 11 758 | 0 | 5 154 825 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 817 154 | 181 461 | 0 | 998 615 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 58 174 | 218 124 | 0 | 276 298 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 78 452 | 78 452 |
| Sum brutto utlån | 6 018 395 | 411 343 | 78 452 | 6 508 190 |
| Nedskrivninger | -770 | -1 842 | -4 643 | -7 255 |
| Sum utlån til bokført verdi | 6 017 625 | 409 501 | 73 809 | 6 500 935 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Bedriftsmarkedet | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 870 198 | 4 255 | 0 | 874 453 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 421 658 | 180 018 | 0 | 1 601 676 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 85 527 | 256 302 | 0 | 341 829 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 258 656 | 258 656 |
| Sum brutto utlån | 2 377 383 | 440 575 | 258 656 | 3 076 614 |
| Nedskrivninger | -3 030 | -5 125 | -27 409 | -35 564 |
| Sum utlån til bokført verdi | 2 374 353 | 435 450 | 231 247 | 3 041 050 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
| Ubenyttede kreditter og garantier fordelt på nivå for kredittkvalitet | Ubenyttede kreditter og garantier | |||
|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Sum eksponering |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 510 164 | 700 | 0 | 510 864 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 211 725 | 6 174 | 0 | 217 899 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 6 634 | 8 581 | 0 | 15 215 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 10 978 | 10 978 |
| Sum ubenyttede kreditter og garantier | 728 523 | 15 455 | 10 978 | 754 956 |
| Nedskrivninger | -319 | -86 | -635 | -1 040 |
| Netto ubenyttede kreditter og garantier | 728 204 | 15 369 | 10 343 | 753 916 |
| *Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | ||||
Note 7 Fordeling av utlån
| Utlån fordelt på fordringstyper | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kasse-, drifts- og brukskreditter | 914 595 | 873 754 |
| Byggelån | 512 731 | 322 418 |
| Nedbetalingslån | 8 562 021 | 8 388 633 |
| Brutto utlån og fordringer på kunder | 9 989 348 | 9 584 805 |
| Nedskrivning steg 1 | -3 465 | -3 800 |
| Nedskrivning steg 2 | -6 798 | -6 967 |
| Nedskrivning steg 3 | -23 295 | -32 052 |
| Netto utlån og fordringer på kunder | 9 955 789 | 9 541 986 |
| Utlån formidlet til Eika Boligkreditt AS | 3 153 151 | 2 721 583 |
| Utlån inkl. Eika Boligkreditt AS | 13 108 940 | 12 263 570 |
| Brutto utlån fordelt på geografi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Melhus | 3 901 612 | 3 713 393 |
| Trondheim | 7 185 846 | 6 801 816 |
| Trondheimsregion for øvrig | 1 463 304 | 1 293 001 |
| Annet | 591 736 | 498 178 |
| Sum | 13 142 499 | 12 306 388 |
Note 8 Kredittforringede engasjementer
| 2025 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fordelt etter sektor/næring | Brutto kredittforringede engasjement | Nedskrivning steg 3 | Netto nedskrevne engasjement | |||
| Personmarkedet | 50 959 | -1 989 | 48 970 | |||
| Næringssektor fordelt: | ||||||
| Primærnæringer | 10 703 | -549 | 10 154 | |||
| Industri og bergverk | 2 958 | 0 | 2 958 | |||
| Bygg og anleggsvirksomhet | 81 257 | -12 259 | 68 998 | |||
| Varehandel | 20 227 | -1 186 | 19 040 | |||
| Transport | 7 134 | -5 733 | 1 401 | |||
| Omsetning og drift av fast eiendom | 151 078 | -2 053 | 149 024 | |||
| Tjenesteytende virksomhet | 57 | -20 | 37 | |||
| Sum | 324 374 | -23 791 | 300 583 | |||
Banken har 74,7 mill engasjementer i steg 3 hvor det ikke er foretatt nedskriving grunnet verdien på sikkerhetsstillelsen, tilsvarende tall for 2024 var 149,0 mill.
Banken har per 31.12.2025 22,9 mill. i tapskonstaterte engasjementer som fortsatt inndrives. Inntekter fra denne aktiviteten vil føres som en reduksjon av nedskrivinger. Tilsvarende tall for 2024 var 13,0 mill.
| 2024 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fordelt etter sektor/næring | Brutto kredittforringede engasjement | Nedskrivning steg 3 | Netto nedskrevne engasjement | |||
| Personmarkedet | 78 452 | -4 643 | 73 810 | |||
| Næringssektor fordelt: | ||||||
| Primærnæringer | 11 073 | -732 | 10 341 | |||
| Bygg og anleggsvirksomhet | 89 121 | -12 154 | 76 968 | |||
| Varehandel | 13 347 | -184 | 13 163 | |||
| Transport | 6 844 | -5 712 | 1 132 | |||
| Omsetning og drift av fast eiendom | 135 179 | -1 036 | 134 143 | |||
| Tjenesteytende virksomhet | 13 912 | -8 225 | 5 687 | |||
| Sum | 347 930 | -32 686 | 315 244 | |||
| Kredittforringede engasjementer | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Brutto engasjementer med over 90 dagers overtrekk - personmarked | 24 475 | 37 756 |
| Brutto engasjementer med over 90 dagers overtrekk - bedriftsmarked | 113 471 | 112 089 |
| Nedskrivning steg 3 | -15 629 | -31 571 |
| Netto engasjementer med over 90 dagers overtrekk | 122 317 | 118 274 |
| Brutto andre kredittforringede engasjementer - personmarkedet | 26 484 | 40 697 |
| Brutto andre kredittforringede engasjementer - bedriftsmarkedet | 159 944 | 157 388 |
| Nedskrivning steg 3 | -8 162 | -4 442 |
| Netto andre kredittforringede engasjementer | 178 266 | 193 643 |
| Netto kredittforringede engasjementer | 300 583 | 311 917 |
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Beløp | % | Beløp | % |
| Engasjementer med pant i bolig | 289 412 | 89,2 % | 312 105 | 89,7 % |
| Engasjementer med pant i annen sikkerhet | 24 036 | 7,4 % | 17 751 | 5,1 % |
| Engasjementer med pant i næringseiendom | 8 989 | 2,8 % | 16 196 | 4,7 % |
| Engasjementer uten sikkerhet | 1 937 | 0,6 % | 1 878 | 0,5 % |
| Sum kredittforringede engasjementer | 324 374 | 100 % | 347 930 | 100 % |
Note 9 Forfalte og kredittforringede utlån
Antall dager i forfall regnes fra det tidspunktet et lån har et overtrekk som overstiger den relative- og absolutte grensen. For både PM- og BM-kunder er den relative grensen lik 1% av kundens samlede eksponeringer. For PM-kunder er den absolutte grensen lik 1.000 kroner og for BM-kunder er den absolutte grensen lik 2.000 kroner.
| Ikke forfalte utlån | Under 1 mnd. | Over 1 t.o.m. 3 mnd | Over 3 t.o.m. 6 mnd. | Over 6 t.o.m. 12 mnd. | Over 1 år | Sum forfalte utlån | Andre kredittforringede utlån | Sikkerhet for forfalte utlån > 90 dg. | Sikkerhet for andre kredittforringede utlån | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | ||||||||||
| Privatmarkedet | 6 700 194 | 10 895 | 8 550 | 16 866 | 7 601 | 0 | 43 911 | 159 944 | 23 675 | 26 122 |
| Bedriftsmarkedet | 3 102 803 | 2 906 | 26 054 | 7 797 | 60 896 | 44 786 | 142 439 | 26 484 | 96 286 | 148 970 |
| Totalt | 9 802 997 | 13 800 | 34 604 | 24 663 | 68 497 | 44 786 | 186 350 | 186 428 | 119 961 | 175 092 |
| 2024 | ||||||||||
| Privatmarkedet | 6 454 259 | 7 663 | 8 512 | 7 152 | 9 523 | 21 081 | 53 931 | 40 697 | 37 533 | 40 579 |
| Bedriftsmarkedet | 2 922 299 | 40 301 | 2 309 | 4 | 38 901 | 72 800 | 154 315 | 157 388 | 146 350 | 97 856 |
| Totalt | 9 376 559 | 47 964 | 10 821 | 7 156 | 48 424 | 93 881 | 208 246 | 198 085 | 183 883 | 138 435 |
Note 10 Eksponering på utlån
| 2025 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Brutto utlån | Ned- skriving steg 1 | Ned- skriving steg 2 | Ned- skriving steg 3 | Ubenyttede kreditter | Garantier | Taps- avsetning steg 1 | Taps- avsetning steg 2 | Taps- avsetning steg 3 | Maks kreditt- eksponering |
| Personmarkedet | 6 744 105 | -740 | -1 753 | -1 989 | 341 789 | 1 459 | -10 | -7 | 0 | 7 082 855 |
| Næringssektor fordelt: | ||||||||||
| Primærnæringer | 450 147 | -141 | -36 | -549 | 47 739 | 248 | -6 | 0 | 0 | 497 401 |
| Industri og bergverk | 19 844 | -16 | -4 | 0 | 4 107 | 1 600 | -5 | -14 | 0 | 25 512 |
| Kraftforsyvning | 4 726 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 726 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 1 093 341 | -726 | -2 445 | -15 047 | 218 616 | 24 785 | -181 | -574 | -212 | 1 317 557 |
| Varehandel | 46 990 | -23 | -208 | -936 | 7 694 | 12 906 | -9 | -17 | -250 | 66 146 |
| Transport | 19 943 | -2 | -26 | -5 719 | 5 089 | 4 324 | -3 | -25 | -14 | 23 567 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 12 782 | -20 | -1 | 0 | 461 | 337 | -2 | -1 | 0 | 13 557 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 343 691 | -1 656 | -1 990 | -2 035 | 56 932 | 4 675 | -20 | -85 | -19 | 1 399 494 |
| Tjenesteytende virksomhet | 253 780 | -142 | -336 | 2 980 | 21 349 | 2 583 | -19 | -2 | 0 | 280 191 |
| Sum | 9 989 348 | -3 465 | -6 798 | -23 295 | 703 776 | 52 916 | -255 | -725 | -495 | 10 711 005 |
| 2024 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Brutto utlån | Ned- skriving steg 1 | Ned- skriving steg 2 | Ned- skriving steg 3 | Ubenyttede kreditter | Garantier | Taps- avsetning steg 1 | Taps- avsetning steg 2 | Taps- avsetning steg 3 | Maks kreditt- eksponering |
| Personmarkedet | 6 508 190 | -770 | -1 842 | -4 643 | 291 996 | 1 162 | -9 | -19 | 0 | 6 794 064 |
| Næringssektor fordelt: | ||||||||||
| Primærnæringer | 435 614 | -201 | -203 | -732 | 49 640 | 248 | -6 | -1 | 0 | 484 359 |
| Industri og bergverk | 21 300 | -24 | -31 | 0 | 2 656 | 1 349 | -1 | -7 | 0 | 25 242 |
| Kraftforsyvning | 5 046 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 046 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 926 244 | -811 | -1 248 | -11 740 | 168 571 | 28 645 | -149 | -29 | -414 | 1 109 070 |
| Varehandel | 60 579 | -67 | -80 | 16 | 14 909 | 14 563 | -37 | -21 | -200 | 89 661 |
| Transport | 46 466 | -37 | -4 | -5 712 | 4 346 | 3 384 | -1 | -3 | 0 | 48 439 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 13 147 | -37 | 0 | 0 | 53 | 337 | 0 | 0 | 0 | 13 499 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 412 667 | -1 776 | -3 269 | -1 016 | 149 158 | 11 735 | -113 | -7 | -20 | 1 567 359 |
| Tjenesteytende virksomhet | 155 551 | -76 | -289 | -8 225 | 10 393 | 1 810 | -2 | 0 | 0 | 159 163 |
| Sum | 9 584 805 | -3 799 | -6 966 | -32 052 | 691 723 | 63 233 | -319 | -86 | -634 | 10 295 902 |
Note 11 Nedskrivninger, tap, finansiell risiko
Bankens utlån til kunder, ubenyttede kreditter og garantier er gruppert i tre steg, fordelingen mellom stegene gjøres for det enkelte lån eller engasjement. Tabellene under spesifiserer endringene i periodens nedskrivninger og brutto balanseført utlån, garantier og ubenyttede trekkrettigheter for hvert steg, og inkluderer følgende elementer:
- Overføring mellom stegene som skyldes endring i kredittrisiko, fra 12 måneders forventet kredittap i steg 1 til kreditt tap over levetiden til instrumentet i steg 2 og steg 3.
- Økning i nedskrivninger eller engasjement ved utstedelse av nye utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Reduksjon i nedskrivninger eller engasjement ved fraregning av utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Økning eller reduksjon i nedskrivninger eller engasjement som skyldes endringer i inputvariabler, beregningsforutsetninger, makroøkonomiske forutsetninger og effekten av diskontering.
- Netto endring viser endring i tap eller engasjement som følge av innbetalinger/økning av saldo der lån ikke har skiftet trinn.
- Konstaterte tap
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 770 | 1 842 | 4 643 | 7 255 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 642 | -425 | -217 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -87 | 131 | -45 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -1 | -157 | 157 | 0 |
| Netto endring | -651 | 685 | 710 | 745 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 352 | 327 | 0 | 678 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -286 | -651 | -3 260 | -4 196 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 31.12.2025 | 740 | 1 753 | 1 989 | 4 482 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 6 018 391 | 411 343 | 78 457 | 6 508 191 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 125 138 | -118 539 | -6 599 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -177 707 | 179 497 | -1 789 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -1 465 | -10 946 | 12 410 | 0 |
| Netto endring | -167 935 | -4 669 | -3 518 | -176 122 |
| Nye utlån utbetalt | 2 335 181 | 121 464 | 1 | 2 456 646 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -1 870 112 | -146 484 | -28 011 | -2 044 606 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 31.12.2025 | 6 261 491 | 431 667 | 50 951 | 6 744 109 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 3 030 | 5 125 | 27 409 | 35 564 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 952 | -952 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -347 | 347 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -20 | -406 | 426 | 0 |
| Netto endring | -997 | 348 | 3 370 | 2 721 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 713 | 1 376 | 1 103 | 3 192 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -606 | -792 | -11 001 | -12 399 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 31.12.2025 | 2 725 | 5 046 | 21 307 | 29 078 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 2 384 937 | 433 178 | 258 499 | 3 076 614 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 137 460 | -137 460 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -174 565 | 174 565 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -8 836 | -33 284 | 42 120 | 0 |
| Netto endring | 664 | -190 911 | -8 763 | -199 010 |
| Nye utlån utbetalt | 618 160 | 334 795 | 28 326 | 981 281 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -504 235 | -53 660 | -55 750 | -613 645 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 31.12.2025 | 2 453 584 | 527 223 | 264 432 | 3 245 239 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 319 | 86 | 634 | 1 039 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 15 | -15 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -70 | 70 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -1 | 1 | 0 |
| Netto endring | -110 | 58 | -127 | -179 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 166 | 552 | 0 | 718 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -65 | -25 | -13 | -103 |
| Nedskrivninger pr. 31.12.2025 | 255 | 725 | 495 | 1 475 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2025 | 728 522 | 15 455 | 10 978 | 754 955 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 3 482 | -3 482 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -113 807 | 113 807 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -19 | -244 | 263 | 0 |
| Netto endring | -71 090 | -91 150 | -472 | -162 712 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 174 724 | 120 512 | 0 | 295 236 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -124 246 | -4 764 | -1 777 | -130 788 |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 31.12.2025 | 597 566 | 150 133 | 8 992 | 756 692 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | Totalt | |||
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 854 | 3 496 | 4 391 | 8 741 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 037 | -844 | -192 | 1 |
| Overføringer til steg 2 | -52 | 53 | -1 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -1 | -526 | 528 | 1 |
| Netto endring | -1 135 | 461 | 313 | -361 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 299 | 417 | 0 | 716 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -232 | -1 213 | -395 | -1 840 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 31.12.2024 | 770 | 1 842 | 4 644 | 7 255 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2024 | 5 780 780 | 716 140 | 51 539 | 6 548 459 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 210 990 | -204 070 | -6 920 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -133 071 | 133 241 | -171 | -1 |
| Overføringer til steg 3 | -5 243 | -39 987 | 45 230 | 0 |
| Netto endring | -313 929 | -25 050 | -2 222 | -341 201 |
| Nye utlån utbetalt | 2 041 707 | 98 206 | 0 | 2 139 913 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -1 562 844 | -267 137 | -8 999 | -1 838 980 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 31.12.2024 | 6 018 391 | 411 343 | 78 457 | 6 508 191 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 3 544 | 8 388 | 20 885 | 32 817 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 331 | -1 331 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -103 | 447 | -344 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -488 | -3 536 | 4 025 | 0 |
| Netto endring | -1 405 | 2 365 | 5 798 | 6 758 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 981 | 716 | 38 | 1 735 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -830 | -1 923 | -2 992 | -5 745 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 31.12.2024 | 3 030 | 5 125 | 27 409 | 35 564 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2024 | 1 992 678 | 672 859 | 214 498 | 2 880 035 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 208 763 | -208 763 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -135 396 | 139 423 | -4 028 | -1 |
| Overføringer til steg 3 | -15 684 | -149 067 | 164 751 | 0 |
| Netto endring | -608 | 92 726 | -110 453 | -18 335 |
| Nye utlån utbetalt | 791 648 | 62 274 | 9 566 | 863 488 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -456 464 | -176 274 | -15 835 | -648 573 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 31.12.2024 | 2 384 937 | 433 178 | 258 499 | 3 076 614 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2024 | 256 | 398 | 212 | 866 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 48 | -48 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -8 | 8 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -43 | 44 | 1 |
| Netto endring | -26 | 33 | 177 | 184 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 199 | 13 | 201 | 413 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -150 | -274 | 0 | -424 |
| Nedskrivninger pr. 31.12.2024 | 319 | 87 | 634 | 1 039 |
| 2024 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2024 | 663 722 | 77 195 | 7 259 | 748 176 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 11 678 | -11 678 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -16 943 | 16 943 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -370 | -779 | 1 149 | 0 |
| Netto endring | -67 117 | -9 593 | -2 444 | -79 154 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 306 246 | 3 005 | 5 014 | 314 265 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -168 694 | -59 638 | 0 | -228 332 |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 31.12.2024 | 728 522 | 15 455 | 10 978 | 754 955 |
| Resultatførte tap på utlån, kreditter og garantier | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån | -6 363 | 15 172 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | 52 | 422 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | 71 | -5 764 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er avsatt | 20 466 | 8 219 |
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -1 452 | -2 354 |
| Tapskostnader i perioden | 12 776 | 15 695 |
Note 12 Store engasjement
| Pr. 31.12.2025 utgjorde de 10 største konsoliderte kredittengasjementene i morbank 11,7% (2024:11,4%) av brutto engasjement. | ||
|---|---|---|
| Banken har 1 konsoliderte engasjement som blir rapportert som store engasjement, dvs. mer enn 10,00 % av kjernekapital. | ||
| Det største konsoliderte kredittengasjementet er på 14,04 % av kjernekapital. | ||
| 2025 | 2024 | |
| 10 største engasjement | 1 256 949 | 1 179 043 |
| Totalt brutto engasjement | 10 746 039 | 10 339 761 |
| i % brutto engasjement | 11,70 % | 11,40 % |
| Kjernekapital | 1 640 123 | 1 504 591 |
| i % kjernekapital | 76,64 % | 78,36 % |
| Største engasjement utgjør | 14,04 % | 13,79 % |
Brutto engasjement inkluderer utlån til kunder før nedskrivning, ubenyttede kredittrammer og garantier.
Note 13 Sensitivitet
Nedskrivningsmodellen bygger på flere kritiske forutsetninger, blant annet misligholdssannsynlighet, tap ved mislighold og generell makroutvikling. Banken har gjennomført sensitivitetsanalyser på modellberegnede nedskrivninger som vises i tabell under. Tapsavsetningene i denne noten knytter seg til modellberegnede tapsavsetningene for engasjementer i steg 1 og 2, eventuelle tilleggsavsetninger og tapsavsetninger for engasjementer i steg 3 er holdt utenfor.
| 2025 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 | Scenario 3 | Scenario 4 | Scenario 5 | Scenario 6 | Scenario 7 | Scenario 8 |
| Steg 1 | 3 720 | 3 178 | 3 214 | 3 889 | 3 561 | 5 618 | 6 532 | 1 733 | 4 568 |
| Steg 2 | 7 523 | 8 791 | 8 887 | 8 661 | 7 106 | 11 808 | 11 512 | 4 947 | 9 208 |
| Totalt | 11 243 | 11 969 | 12 101 | 12 551 | 10 667 | 17 426 | 18 044 | 6 680 | 13 776 |
| Endring mot bokført nedskrivning | 726 | 859 | 1 308 | -576 | 6 183 | 6 801 | -4 563 | 2 533 | |
| 2024 | |||||||||
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 | Scenario 3 | Scenario 4 | Scenario 5 | Scenario 6 | Scenario 7 | Scenario 8 |
| Steg 1 | 4 124 | 3 448 | 3 425 | 4 115 | 3 816 | 5 916 | 7 154 | 1 884 | 4 715 |
| Steg 2 | 7 646 | 9 234 | 8 814 | 9 429 | 7 224 | 12 631 | 10 817 | 5 175 | 9 192 |
Beskrivelse av scenarioene:
Bokførte nedskrivninger
Nedskrivninger i steg 1 og 2 som beregnet i nedskrivningsmodellen.
Scenario 1: Ingen påvirkning fra makromodell
Senarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en konstant "forventning til fremtiden". Det betyr at senarioet beskriver en forventning om "ingen endringer i økonomien" frem i tid. Scenarioet kan med fordel benyttes til å vurdere konsekvensene av framtidsforventningene i de geografiske områder eller bransjer, som har større justeringer.
Scenario 2: Full løpetid på alle avtaler
Senarioet behandler alle fasiliteter med full løpetid og simulere hvordan nedskrivingen vil endres
hvis alle fasiliteter anvender kontraktuell løpetid. Nedskrivningsmodellen benytter ellers for steg 1 ett års løpetid og for steg 2 en gjennomsnittlig forventet løpetid ved beregning av nedskrivninger.
Scenario 3: PD 12 mnd. økt med 10 %
Endringen, som følge av en 10 % stigning i sannsynligheten for default senarioet, viser effekten ved en isolert stigning i 12 mnd. PD. Effekten er en mulig endring i stegfordeling og justering av ratingbånd til beregning på PD liv-kurven for kunder i steg 2. Scenarioet gjenberegner ikke PD liv som avledet faktor for ikke å ødelegge effekten ved isolert endringer av PD 12 mnd.
Scenario 4: PD 12 mnd. redusert med 10 %
Endringen, som følge av et 10% fall i sannsynligheten for default senarioet, viser effekten ved et isolert fall i 12 mnd. PD. Effekten er en mulig endring i stegfordelingen og justering av ratingbånd til beregning på PD liv-kurven for kunder i steg 2. Scenarioet gjenberegner ikke PD liv som avledet faktor for ikke å ødelegge effekten ved isolert endringer av PD 12 mnd.
Scenario 5: LGD justert til å simulere 30 % fall i boligpriser
LGD, tap gitt mislighold, er endret slik at det simulerer en nedgang i boligpriser på 30 %, noe som vil gi betydelige tap ved realisasjon.
Scenario 6: Forventning til fremtiden der nedsidescenarioet vektes 100 %
Scenarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en "forventning til fremtiden" kun basert på nedsidescenarioet.
Scenario 7: Forventning til fremtiden der oppsidescenarioet vektes 100%
Scenarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en "forventning til fremtiden" kun basert på oppsidescenarioet
Scenario 8: LGD justert til å simulere 20 % fall i boligpriser
LGD, tap gitt mislighold, er endret slik at det simulerer en nedgang i boligpriser på 20 %, noe som vil gi betydelig tap ved realisasjon.
Note 14 Likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko er risikoen for at banken i en gitt situasjon ikke er i stand til å refinansiere seg i tilstrekkelig grad til at banken kan møte sine forpliktelser. Banken har en likviditetsrisiko ved at utlånene er forholdsvis langsiktige, mens innskuddene stort sett kan disponeres på relativ kort varsel. Denne risikoen er forsøkt dekket på to måter: Etablering av lånerammer i norske finansinstitusjoner, samt flere konkrete policykrav på likviditetsområdet, blant annet at bankens kundeinnskudd skal utgjøre minst 70 % av netto utlån. Banken har ubenyttede kommiterte trekkrettigheter i andre finansinstitusjoner på 300 mill.
Innskudd fra kunder er bankens viktigste finansieringskilde, per 31. desember 2025 var innskuddsdekningen på 77,12%.
LCR (Liquidity Coverage Ratio) er et likviditetskrav som måler størrelsen på bankens likvide eiendeler i forhold til netto likviditetsutgang 30 dager frem i tid, og pr. 31. desember 2025 utgjør LCR 271 %.
Melhus Sparebank har i 2025 jevnt over ligget godt innenfor egne definerte likviditetsrammer. Banken har en relativt lav grad av finansiering i obligasjonsmarkedet, men opplever god tillit og har god dialog med aktørene pengemarkedet. Bankens likviditetssituasjon må kunne karakteriseres som god.
Banken er medeier i Eika Boligkreditt AS og har pr. 31. desember 2025 overført netto 3 153 mill. NOK til dette selskapet. På kort tid kan banken normalt klargjøre en portefølje på i overkant 1 mrd NOK til overføring til boligkredittforetaket. Dette er med på å redusere bankens likviditetsrisiko, selv om banken som medeier også har et ansvar for fundingen av Eika Boligkreditt AS. Denne risikoen vurderes normalt som liten, se ytterligere informasjon om likviditetsforpliktelsen i note 40.
| 2025 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avtalt løpetid for hovedposter i balansen | På | ||||||
| 0- 1 mnd | 1-3 mnd | 3 mnd-1 år | 1- 5 år | Over 5 år | forespørsel | Totalt | |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 4 299 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 299 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 327 695 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 327 695 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 1 467 037 | 90 077 | 333 016 | 529 372 | 7 536 287 | 0 | 9 955 789 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 0 | 87 866 | 691 408 | 47 434 | 0 | 826 709 |
| Aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 605 367 | 605 367 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 336 724 | 336 724 |
| Sum finansielle eiendeler | 1 799 032 | 90 077 | 420 882 | 1 220 780 | 7 583 721 | 942 091 | 12 056 583 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 689 997 | 5 025 | 1 125 | 5 680 | 1 483 | 0 | 7 703 310 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 8 959 | 221 105 | 280 208 | 2 163 599 | 0 | 0 | 2 673 870 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 081 | 133 081 |
| Ansvarlig lånekapital | 1 274 | 1 202 | 7 528 | 171 634 | 0 | 0 | 181 638 |
| Fondsobligasjonskapital som EK | 0 | 2 129 | 6 538 | 130 115 | 0 | 0 | 138 782 |
| Sum forpliktelser | 7 700 230 | 229 461 | 295 399 | 2 471 028 | 1 483 | 133 081 | 10 830 681 |
| 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avtalt løpetid for hovedposter i balansen | På | ||||||
| 0- 1 mnd | 1-3 mnd | 3 mnd-1 år | 1- 5 år | Over 5 år | forespørsel | Totalt | |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 920 | 4 920 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 141 844 | 141 844 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 1 276 934 | 95 746 | 274 453 | 480 164 | 7 414 690 | 0 | 9 541 986 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 0 | 15 141 | 645 566 | 0 | 0 | 660 707 |
| Aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 455 489 | 455 489 |
| Sum finansielle eiendeler | 1 276 934 | 95 746 | 289 594 | 1 125 729 | 7 414 690 | 602 254 | 10 804 947 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 162 748 | 2 956 | 4 563 | 3 413 | 1 954 | 0 | 7 175 634 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 6 957 | 222 265 | 518 404 | 1 592 572 | 0 | 0 | 2 340 198 |
| Ansvarlig lånekapital | 1 373 | 1 290 | 7 866 | 181 112 | 0 | 0 | 191 642 |
| Fondsobligasjonskapital som EK | 0 | 2 280 | 6 723 | 138 363 | 0 | 0 | 147 366 |
| Sum forpliktelser | 7 171 078 | 228 790 | 537 557 | 1 915 461 | 1 954 | 0 | 9 854 840 |
Note 15 Valutarisiko
Banken har ikke valutabeholding, aktiva- eller passivaposter i utenlandsk valuta per 31.12.2025
Note 16 Kursrisiko
Kursrisiko på verdipapir er risikoen for tap som oppstår ved endringer i verdien på obligasjoner og egenkapitalpapirer som banken har investert i. Banken har etablert rammer for investeringer. Investeringer ut over ramme skal godkjennes av bankens styre.
Note 17 Renterisiko
Renterisiko oppstår i forbindelse med banken sin utlåns- og innlånsvirksomhet. Renterisiko er ett resultat av at rentebindingstiden for banken sin eiendel- og gjeldsside ikke er sammenfallende. Banken har som strategi å ikke pådra seg vesentlig renterisiko innenfor den ordinære virksomheten. Bankens utlån og finansiering er i all hovedsak i flytende rente. Dette fører til en avgrenset eksponering mot endringer i markedsrente.
| 2025 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tidspunkt fram til endring av rentevilkår | |||||||
| Tall i tusen kroner | Rentebinding 0 - 1 mnd. | Rentebinding1 - 3 mnd. | Rentebinding 3 mnd. - 1år | Rentebinding 1 - 5 år | Rentebinding over 5 år | Uten rente-eksponering | Sum |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 299 | 4 299 |
| Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og sentralbanker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 327 695 | 327 695 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 0 | 9 921 861 | 24 240 | 165 | 9 522 | 0 | 9 955 789 |
| Obligasjoner, sertifikat og lignende | 199 761 | 626 947 | 0 | 0 | 0 | 0 | 826 709 |
| Finansielle derivater | 0 | 0 | 144 | 0 | 0 | 0 | 144 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 942 091 | 942 091 |
| Sum eiendeler | 199 761 | 10 548 808 | 24 384 | 165 | 9 522 | 1 274 085 | 12 056 727 |
| Innskudd fra og gjeld til kunder | 0 | 7 433 351 | 0 | 269 959 | 0 | 0 | 7 703 310 |
| Obligasjonsgjeld | 707 424 | 1 658 705 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 366 129 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 081 | 133 081 |
| Ansvarlig lånekapital | 80 910 | 70 254 | 0 | 0 | 0 | 0 | 151 164 |
| Sum gjeld | 788 334 | 9 162 309 | 0 | 269 959 | 0 | 133 081 | 10 353 691 |
| Netto renteeksponering eiendeler og gjeld | -588 573 | 1 386 498 | 24 384 | -269 794 | 9 522 | 1 141 005 | 1 703 036 |
| 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Rentebinding 0 - 1 mnd. | Rentebinding1 - 3 mnd. | Rentebinding 3 mnd. - 1år | Rentebinding 1 - 5 år | Rentebinding over 5 år | Uten rente-eksponering | Sum |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 920 | 4 920 |
| Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og sentralbanker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 141 844 | 141 844 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 0 | 9 504 490 | 6 013 | 21 765 | 9 718 | 0 | 9 541 986 |
| Obligasjoner, sertifikat og lignende | 136 757 | 485 851 | 0 | 0 | 0 | 0 | 622 608 |
| Finansielle derivater | 158 | 278 | - 3 | - 120 | 49 | 0 | 362 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 744 872 | 744 872 |
| Sum eiendeler | 136 915 | 9 990 619 | 6 010 | 21 646 | 9 768 | 891 637 | 11 056 594 |
| Innskudd fra og gjeld til kunder | 0 | 6 815 601 | 360 033 | 0 | 0 | 0 | 7 175 634 |
| Obligasjonsgjeld | 252 889 | 1 863 124 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 116 013 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 861 | 88 861 |
| Ansvarlig lånekapital | 80 966 | 70 272 | 0 | 0 | 0 | 0 | 151 238 |
| Sum gjeld | 333 854 | 8 748 998 | 360 033 | 0 | 0 | 88 861 | 9 531 746 |
| Netto renteeksponering eiendeler og gjeld | -196 940 | 1 241 621 | -354 023 | 21 646 | 9 768 | 802 776 | 1 524 848 |
Rentefølsomhet
Banken måler og styrer renterisikoen i samsvar med EBA Guideline 2022/14 og Finanstilsynets retningslinjer. Renterisikoen for EVE (Economic Value of Equity) beregnes ved hjelp av seks standardiserte sjokkscenarioer fordelt på 19 tidsintervaller. Tabellen nedenfor viser de estimerte økonomiske konsekvensene av ulike renteendringer for bankens balanse.
| Renterisko per scenario | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Parallellforskyvning opp | 440 664 | 464 393 |
| Parallellforskyvning ned | 435 361 | 465 346 |
| Brattere rentekurve | 437 122 | 468 655 |
| Flatere rentekurve | 439 740 | 461 480 |
| Korte renter opp | 440 761 | 461 775 |
| Korte renter ned | 434 907 | 467 890 |
Note 18 Netto renteinntekter
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Renteinntekter beregnet etter effektivrentemetoden av utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og finansforetak | 16 921 | 13 526 | ||
| Renteinntekter beregnet etter effektivrentemetoden av utlån til og fordringer på kunder | 604 608 | 610 421 | ||
| Renter og lignende inntekter av sertifikat, obligasjoner og andre rentebærende verdipapir | 38 085 | 36 828 | ||
| Øvrige renteinntekter og lignende inntekter | 345 | 479 | ||
| Sum renteinntekter og lignende inntekter | 659 960 | 661 254 | ||
| Gjenomsnittlig effektiv rentesats | Gjenomsnittlig effektiv rentesats | |||
| 2025 | 2024 | |||
| Renter og lignende kostnader på gjeld til kredittinstitusjoner | 578 | 1 082 | ||
| Renter og lignende kostnader på innskudd fra og gjeld til kunder | 271 523 | 262 094 | 3,56 % | 3,60 % |
| Renter og lignende kostnader på utstedte verdipapirer | 121 975 | 122 011 | 5,39 % | 5,49 % |
| Renter og lignende kostnader på ansvarlig lånekapital | 10 425 | 11 721 | 6,90 % | 7,43 % |
| Andre rentekostnader og lignende kostnader | 4 088 | 4 790 | ||
| Sum rentekostnader og lignende kostnader | 408 588 | 401 699 | ||
| Netto renteinntekter | 251 371 | 259 555 |
Note 19 Segmentinformasjon
Segmentrapporteringen er basert på intern ledelsesrapportering. Resultat og balanseoppstillingen for segmentene følger av en sammenstilling av intern finansiell rapportering for de to forretningsområdene i henhold til bankens styringsmodell. Banken har to segmenter, Privatmarked (PM) og Bedriftsmarked (BM), basert på bankens to hovedkundegrupper og i tråd med den interne organiseringen av bankens virksomhet. Øvrig virksomhet presenteres samlet, og er i hovedsak knyttet til fellestjenester og plasseringer.
Regnskapsprinsippene som benyttes for utarbeidelse av segmentinformasjon er de samme som for utarbeidelse av årsregnskapet. Konsernet har kun virksomhet i Norge, og alle inntekter er opptjent i Norge. Alle eiendeler er også hjemmehørende i Norge.
| 2025 | 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RESULTAT | PM | BM | Ufordelt | Totalt | PM | BM | Ufordelt | Totalt |
| Netto renteinntekter | 224 779 | 108 307 | -81 715 | 251 371 | 160 256 | 99 299 | 0 | 259 555 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 0 | 0 | 21 794 | 21 794 | 0 | 0 | 9 678 | 9 678 |
| Netto provisjonsinntekter | 5 526 | 2 895 | 55 135 | 63 556 | 12 087 | 3 107 | 46 363 | 61 557 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 0 | 0 | 6 805 | 6 805 | 0 | 0 | 8 228 | 8 228 |
| Andre driftsinntekter | 0 | 0 | 5 547 | 5 547 | 0 | 0 | 5 099 | 5 099 |
| Netto andre driftsinntekter | 5 526 | 2 895 | 89 281 | 97 702 | 12 087 | 3 107 | 69 368 | 84 562 |
| Lønn og personalkostnader | 30 974 | 11 225 | 42 198 | 84 397 | 40 442 | 15 864 | 22 992 | 79 298 |
| Andre driftskostnader | 0 | 0 | 65 631 | 65 631 | 0 | 0 | 63 630 | 63 630 |
| Avskrivninger og nedskrivninger på varige og immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 8 398 | 8 398 | 0 | 0 | 5 771 | 5 771 |
| Sum driftskostnader | 30 974 | 11 225 | 116 227 | 158 426 | 40 442 | 15 864 | 92 393 | 148 699 |
| Tap på utlånsengasjement og garantier | 413 | 12 363 | 0 | 12 776 | 1 904 | 13 792 | 0 | 15 696 |
| Resultat før skatt | 198 918 | 87 614 | -108 661 | 177 871 | 129 997 | 72 750 | -23 026 | 179 721 |
| BALANSETALL | PM | BM | Ufordelt | Totalt | PM | BM | Ufordelt | Totalt |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 6 739 623 | 3 216 166 | 9 955 789 | 6 500 935 | 3 041 050 | 9 541 985 | ||
| Innskudd fra kunder | 4 293 204 | 3 410 106 | 7 703 310 | 3 997 225 | 3 178 409 | 7 175 634 | ||
Note 20 Andre inntekter
| Provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Garantiprovision | 1 350 | 1 544 |
| Verdipapirforvaltning | 10 332 | 9 264 |
| Betalingsformidling | 13 602 | 13 745 |
| Provisjoner fra Eika Boligkreditt | 21 462 | 19 627 |
| Formidlingsprovisjoner | 1 460 | 1 183 |
| Forsikringstjenester | 21 243 | 19 694 |
| Sum provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 69 449 | 65 057 |
| Provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Betalingsformidling | 4 952 | 2 173 |
| Andre gebyr- og provisjonskostnader | 941 | 1 327 |
| Sum provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 5 892 | 3 500 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Netto verdiendring og gevinst/tap på rentebærende verdipapirer | 403 | 1 027 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på aksjer og andre egenkapitalinstrumenter | 6 610 | 7 207 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på finansielle forpliktelser (med unntak av finansielle derivater) | - 4 | - 105 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle derivater | - 205 | 98 |
| Netto gevinst/tap på finansielle instrument | 6 805 | 8 228 |
| Andre driftsinntekter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Leieinntekter faste eiendomer | 4 508 | 4 148 |
| Andre driftsinntekter | 1 039 | 951 |
| Sum andre driftsinntekter | 5 547 | 5 099 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Utbytte av aksjer, andeler og andre egenkapitalinstrumenter | 21 794 | 9 678 |
| Sum utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 21 794 | 9 678 |
Note 21 Lønn og personalkostnader
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Lønn | 61 948 | 56 478 |
| Arbeidsgiveravgift og finansskatt | 13 421 | 12 384 |
| Pensjoner | 6 769 | 6 698 |
| Sosiale kostnader | 2 260 | 3 737 |
| Sum lønn og andre personalkostnader | 84 397 | 79 298 |
Alle ansatte inngår i en felles innskuddsbasert ordning. Bankens pensjonsordning oppfyller kravene i lov om obligatorisk tjenestepensjon.
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Banksjef | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| 2 073 | 42 | 954 | 3 620 |
Banksjef er med i bankens ordinære innskuddspensjonsordning. Banken har i tillegg en egen innskuddsbasert pensjonsdekning for banksjef som er forventet å gi en dekning på til sammen inntil 66% av lønn fra fylte 62 år. Banksjef har ingen opsjonsavtale med banken om kjøp eller salg av egenkapitalbevis.
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Ledende ansatte | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| Turid Vollan Riset (ass. Banksjef) | 1 539 | 36 | 203 | 7 770 |
| Kjellaug Angvik (leder privatmarked) | 1 276 | 33 | 143 | 4 552 |
| Bjørn Høiem (leder bedriftsmarked) | 1 341 | 34 | 160 | 5 200 |
| Eirik Sund (leder forsikring og marked) | 1 179 | 32 | 117 | 5 163 |
| Marte Risberg (juridisk leder) | 1 082 | 31 | 94 | 6 634 |
| Simen Stubsjøen (kredittsjef) | 946 | 38 | 94 | 4 033 |
| Anette Strøm (risk manager) | 1 263 | 33 | 145 | 2 780 |
| 2025 | ||
|---|---|---|
| Styret | Ordinært honorar | Lån og sikk. still. |
| Bjarne Berg (styrets leder) | 291 | 2 072 |
| Merethe Moum (nestleder) | 241 | 0 |
| Hege Kristine Kvitsand 2) | 146 | 0 |
| Christian Langvatn | 167 | 0 |
| Ingrid Rønning (styremedlem) 1) | 50 | 784 |
| Eivind Sandø-Klemmetvoll (styremedlem) | 200 | 0 |
| Jorunn Løvseth (styremedlem) | 145 | 0 |
| Anne Håkvåg (ansattevalgt) | 145 | 0 |
| Bård Kalvik (ansattvalgt) | 145 | 3 864 |
| 1) Styremedlem tom mars 2025 | ||
| 2) Styremedlem fom mars 2025 | ||
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Banksjef | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| 2 058 | 43 | 908 | 4 636 |
| 2024 | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
|---|---|---|---|---|
| Ledende ansatte | ||||
| Turid Vollan Riset (ass. Banksjef) | 1 451 | 37 | 195 | 7 918 |
| Kjellaug Angvik (leder privatmarked) | 1 203 | 34 | 132 | 4 551 |
| Bjørn Høiem (leder bedriftsmarked) | 1 280 | 34 | 153 | 5 017 |
| Marte Risberg (juridisk leder) | 1 003 | 30 | 86 | 4 561 |
| Simen Stubsjøen (kredittsjef) | 970 | 24 | 88 | 4 170 |
| Anette Strøm (risk manager) | 1 213 | 34 | 139 | 3 255 |
| Eirik Sund (leder forsikring og marked) | 1 117 | 32 | 113 | 5 191 |
| 2024 | Ordinært honorar | Lån og sikk. still. |
|---|---|---|
| Styret | ||
| Bjarne Berg (styrets leder) | 220 | 2 183 |
| Merethe Moum (nestleder) | 180 | 0 |
| Bernt Gagnås (styremedlem) 1) | 33 | 2 170 |
| Christian Langvatn 2) | 98 | 0 |
| Ingrid Rønning (styremedlem) | 170 | 1 498 |
| Eivind Sandø-Klemmetvoll (styremedlem) | 170 | 0 |
| Jorunn Løvseth (styremedlem) | 130 | 319 |
| Anne Håkvåg (ansattevalgt) | 130 | 0 |
| Bård Kalvik (ansattvalgt) | 130 | 4 531 |
| 1) Styremedlem tom mars 2024 | ||
| 2) Styremedlem fom mars 2024 | ||
| Andre godtgjørelser | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Godgjørelser til andre tillitsvalgte | 190 | 142 |
| Lån til generalforsamlings leder | 0 | 34 |
| Rentesubsidierte lån til ansatte | 183 543 | 138 432 |
| Ansatte | 2025 | 2024 |
| Antall årsverk bankvirksomhet | 70,5 | 68 |
| Antall ansatte bankvirksomhet | 72 | 69 |
| Antall årsverk totalt | 72 | 69 |
| Antall ansatte totalt | 76 | 72 |
*Lån og sikkerheter er inkl. nærstående
Viser for øvrige til egen godtgjørelsesrapport på bankens hjemmesider.
Note 22 Andre driftskostnader
| Andre driftskostnader | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kjøp eksterne tjenester | 14 736 | 15 670 |
| IT kostnader | 23 529 | 22 962 |
| Kostnader leide lokaler | 1 817 | 1 879 |
| Kontorrekvisita, porto, telekostnader | 2 831 | 3 060 |
| Reiser | 461 | 258 |
| Markedsføring | 6 045 | 5 618 |
| Andre driftskostnader | 16 212 | 14 182 |
| Sum andre driftskostnader | 65 631 | 63 629 |
| Honorar til ekstern revisor | ||
| Lovpålagt revisjon | 1 099 | 696 |
| Lovpålagt attestasjonstjenester | 31 | 31 |
Note 23 Skatter
| Betalbar inntektsskatt | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultat før skattekostnad | 177 871 | 179 721 |
| Fondsobligasjonsrenter | - 8 975 | - 9 500 |
| Ikke fradragsberettigede kostnader / sk. pl. Innt | - 57 154 | 1 679 |
| Permanente forskjeller verdipapir/fin. Derivater | 37 338 | - 10 418 |
| Endring i midlertidige forskjeller | - 1 222 | - 4 823 |
| Sum skattegrunnlag | 147 858 | 156 659 |
| Betalbar skatt | 36 964 | 39 164 |
| Årets skattekostnad | ||
| Betalbar inntektsskatt | 36 964 | 39 164 |
| Endring utsatt skattefordel | 559 | 1 094 |
| For lite/(mye) avsatt skatt forrige år | 204 | - 44 |
| Årets skattekostnad | 37 728 | 40 214 |
| Beregning av effektiv skattesats | 21,2 % | 22,4 % |
| Betalbar skatt i balansen | ||
| Betalbar skatt i skattekostanden | 36 964 | 39 164 |
| Formuesskatt | 2 448 | 3 642 |
| Betalbar skatt i balansen | 39 412 | 42 806 |
| Formuesskatt er klassifisert som annen driftskostnad. | ||
| Beregning utsatt skatt | ||
| Ved utgangen av regnskapsåret eksisterer det midlertidige forskjeller mellom regnskapsmessige og skattemessige verdier. | ||
| Det er beregnet utsatt skatt/skattefordel på grunnlag av disse forskjellene. Disse reverseres i hovedsak over en periode på | ||
| mer enn 1 år. | ||
| Utsatt skatt | 2025 | 2024 | |
|---|---|---|---|
| G/T Konto | -50 | -62 | |
| Leieavtaler | -160 | -20 | |
| Sum skattereduserende midlertidige forskjeller | -210 | -82 | |
| Andre verdipapirer enn aksjer | 5 102 | 4 087 | |
| Skatteøkende midl. forskj. Anleggsmidler | 10 798 | 9 448 | |
| Sum skatteøkende midlertidige forskjeller | 15 901 | 13 535 | |
| Netto skattereduserende midl. forskjeller | 15 691 | 13 453 | |
| Utsatt skatt / skattefordel | 3 923 | 3 363 | |
| Skattesats | 25 % | 25 % | |
| Skattekostnad på poster i utvidet resultat | 2025 | ||
| Før skatt | Skatt | Etter skatt | |
| Endring i verdi aksjer ført mot utvidet resultat | 49 421 | 0 | 49 421 |
| Endring i verdi obligasjoner ført mot utvidet res | 0 | 0 | 0 |
| Utvidet resultat før/etter skatt | 49 421 | 0 | 49 421 |
| Skattekostnad på poster i utvidet resultat | 2024 | ||
| Før skatt | Skatt | Etter skatt | |
| Endring i verdi aksjer ført mot utvidet resultat | - 10 598 | 0 | - 10 598 |
| Endring i verdi obligasjoner ført mot utvidet res | 0 | 0 | 0 |
| Utvidet resultat før/etter skatt | -10 598 | 0 | -10 598 |
Skattekostnad består av betalbar skatt og endring i utsatt skatt. Utsatt skatt/skattefordel er beregnet på alle forskjeller mellom regnskapsmessig og skattemessig verdi på eiendeler og gjeld, samt underskudd til fremføring.
Utsatt skatt og utsatt skattefordel er målt basert på forventet fremtidige skattesatser og skatteregler som gjelder på balansedagen, eller som med overveiende sannsynlighet ventes vedtatt, og som antas å skulle benyttes når den utsatte skattefordelen realiseres eller når den utsatte skatten skal gjøres opp.
Betalbar skatt og utsatt skatt er regnskapsført direkte mot egenkapitalen i den grad skattepostene relaterer seg til egenkapitaltransaksjoner, med unntak av fondsobligasjoner hvor skatteeffekten av rentekostnaden føres i ordinært resultat.
Note 24 Kategori av finansielle instrumenter
| 2025 | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Amortisert kost | Virkelig verdi over resultatet | Utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Totalt |
| Finansielle eiendeler | |||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 4 299 | 0 | 0 | 0 | 4 299 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 327 695 | 0 | 0 | 0 | 327 695 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 3 213 830 | 0 | 6 741 959 | 0 | 9 955 789 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 826 709 | 0 | 0 | 826 709 |
| Aksjer, andeler og andre verdipapirer med variabel avkastning | 0 | 146 856 | 0 | 502 271 | 649 127 |
| Finansielle derivater | 0 | 144 | 0 | 0 | 144 |
| Sum finansielle eiendeler | 3 545 824 | 973 708 | 6 741 959 | 502 271 | 11 763 762 |
| Finansiell gjeld | |||||
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 0 | 0 | 0 | 7 703 310 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 366 129 | 0 | 0 | 0 | 2 366 129 |
| Ansvarlig lånekapital | 151 164 | 0 | 0 | 0 | 151 164 |
| Finansielle derivater | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 |
| Leverandørgjeld | 8 849 | 0 | 0 | 0 | 8 849 |
| Sum finansiell gjeld | 10 229 452 | 7 | 0 | 0 | 10 229 459 |
| 2024 | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Amortisert kost | Virkelig verdi over resultatet | Utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Totalt |
| Finansielle eiendeler | |||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 4 920 | 0 | 0 | 0 | 4 920 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 141 844 | 0 | 0 | 0 | 141 844 |
| Utlån til og fordringer på kunder1 | 3 038 096 | 0 | 6 503 890 | 0 | 9 541 986 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 660 707 | 0 | 0 | 660 707 |
| Aksjer, andeler og andre verdipapirer med variabel avkastning | 0 | 68 110 | 0 | 387 379 | 455 489 |
| Finansielle derivater | 0 | 362 | 0 | 0 | 362 |
| Sum finansielle eiendeler | 3 184 861 | 729 179 | 6 503 890 | 387 379 | 10 805 309 |
| Finansiell gjeld | |||||
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 175 634 | 0 | 0 | 0 | 7 175 634 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 116 013 | 0 | 0 | 0 | 2 116 013 |
| Ansvarlig lånekapital | 151 238 | 0 | 0 | 0 | 151 238 |
| Sum finansiell gjeld | 9 442 885 | 0 | 0 | 0 | 9 442 885 |
| 1 Banken har endret forretningsmodell i 2025, og klassifiserer PM lån, som utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader mot tidligere amoritsert kost. | |||||
| Det er foretatt en reklassifisering i 2024 for å gi sammenligningstall. | |||||
Note 25 Virkelig verdi av finansielle instrumenter
| Virkelig verdi og bokført verdi av finansielle eiendeler og gjeld til målt til amortisert kost | 2025 | 2024 | ||
|---|---|---|---|---|
| Balanseført verdi | Virkelig verdi | Balanseført verdi | Virkelig verdi | |
| Eiendeler bokført til amortisert kost | ||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 4 299 | 4 299 | 4 920 | 4 920 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 327 695 | 327 695 | 141 844 | 141 844 |
| Aksjer | 605 367 | 605 367 | 0 | 0 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 9 955 789 | 9 955 789 | 9 541 986 | 9 541 986 |
| Sum eiendeler vurdert til amortisert kost | 10 893 151 | 10 893 151 | 9 688 751 | 9 688 751 |
| Gjeld bokført til amortisert kost | ||||
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 7 703 310 | 7 175 634 | 7 175 634 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 366 129 | 2 369 024 | 2 116 013 | 2 108 592 |
| Ansvarlig lånekapital | 151 164 | 154 209 | 151 238 | 153 218 |
| Sum gjeld vurdert til amortisert kost | 10 220 603 | 10 226 543 | 9 442 885 | 9 437 444 |
Utlån til kunder er utsatt for markedskonkurranse. Dette vil si at mulige merverdier i utlånsporteføljen ikke vil kunne opprettholdes over lengre tid. Videre foretas det løpende nedskrivninger for tap på porteføljen. Virkelig verdi av utlån til kunder vurderes derfor å samsvare med amortisert kost.
Nivåfordeling finansielle instrumenter
| 2025 | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Total |
|---|---|---|---|---|
| Verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 826 709 | 146 856 | 0 | 973 565 |
| Verdipapirer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 458 511 | 458 511 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 6 741 959 | 0 | 6 741 959 |
| Sum eiendeler | 826 709 | 6 888 815 | 458 511 | 8 174 035 |
Alle finansielle eiendeler som måles til amortisert kost er klassifisert i nivå 2
| Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | |
|---|---|
| Avstemming av nivå 3 | |
| Inngående balanse | 387 379 |
| Urealisert gevinst og tap resultatført | 50 454 |
| Investering | 23 904 |
| Salg | -3 226 |
| Utgående balanse | 458 511 |
| 2024 | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Total |
|---|---|---|---|---|
| Verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 660 707 | 68 110 | 0 | 728 817 |
| Verdipapirer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 387 379 | 387 379 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader1 | 0 | 6 503 890 | 0 | 6 503 890 |
| Sum eiendeler | 660 707 | 6 572 000 | 387 379 | 7 620 086 |
| 1 Banken har endret forretningsmodell i 2025, og klassifiserer PM lån, som utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader mot tidligere amoritsert kost. | ||||
| Det er foretatt en reklassifisering i 2024 for å gi sammenligningstall. | ||||
| Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | |
|---|---|
| Avstemming av nivå 3 | |
| Inngående balanse | 376 303 |
| Urealisert gevinst og tap resultatført | -11 753 |
| Investering | 22 829 |
| Utgående balanse | 387 379 |
| 2025 | ||||
| Sensitivitetsanalyse for verdsettelse i nivå 3 | -20 % | -10 % | 10 % | 20 % |
| Verdipapir til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 366 809 | 412 660 | 504 362 | 550 214 |
| Sum eiendeler | 366 809 | 412 660 | 504 362 | 550 214 |
| 2024 | ||||
| Sensitivitetsanalyse for verdsettelse i nivå 3 | -20 % | -10 % | 10 % | 20 % |
| Verdipapir til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 309 903 | 348 641 | 426 117 | 464 854 |
| Sum eiendeler | 309 903 | 348 641 | 426 117 | 464 854 |
Virkelig verdimålinger og -opplysninger klassifisert etter nivå
Verdsettelsesnivå angir nivået på verdsettelsesmetoden som er brukt for å fastsette virkelig verdi.
Nivå 1 er verdien fastsatt ut fra kvoterte priser i aktive markeder.
Nivå 2 er verdien utledet fra kvoterte priser, eller beregnede markedsverdier.
Nivå 3 er verdier som ikke er basert på observerbare markedsdata. Verdsettelsen av Eika Boligkreditt AS er basert på en vurdering av egenkapitalen i selskapet.
Verdsettelsen av Eika Gruppen AS tar utgangspunkt i en verdivurdering av de enkelte selskapene som inngår i gruppen, og en samlet verdi for konsernet totalt, basert på relevante verdsettelsesmetoder. Denne verdivurderingen blir vurdert opp imot sist kjente emisjons- og/eller omsetningskurs, hensyntatt bankens egne vurderinger av hendelser frem til balansedagen.
Verdien på Eika Gruppen ved utgangen av året er vurdert til 361,3 pr. aksje. EBK-aksjene er vurdert til 4,13 pr. aksje.
Note 26 Rentebærende verdipapirer
| 2025 | Kostpris | Virkelig verdi | Bokført verdi |
|---|---|---|---|
| Rentebærende verdipapirer | |||
| Stat / statsgaranterte | 189 873 | 188 842 | 188 842 |
| Kommune / fylke | 135 117 | 136 197 | 136 197 |
| Bank og finans | 225 775 | 227 387 | 227 387 |
| Obligasjoner med fortrinsrett | 271 850 | 274 282 | 274 282 |
| Sum rentebærende verdipapirer | 822 615 | 826 709 | 826 709 |
| 2024 | Kostpris | Virkelig verdi | Bokført verdi |
|---|---|---|---|
| Rentebærende verdipapirer | |||
| Stat / statsgaranterte | 189 873 | 189 363 | 189 363 |
| Kommune / fylke | 153 967 | 154 668 | 154 668 |
| Bank og finans | 57 211 | 57 955 | 57 955 |
| Obligasjoner med fortrinsrett | 256 697 | 258 721 | 258 721 |
| Sum rentebærende verdipapirer | 657 747 | 660 707 | 660 707 |
Bankens obligasjoner regnskapsførers til virkelig verdi over resultatet. Bankens obligasjonsbeholdning er bokført til markedsverdi pr. 31.12 Banken eier ingen egne obligasjoner, og alle obligasjoner er børsnotert og i NOK
Note 27 Aksjer, egenkapitalbevis og fond til virkelig verdi over resultatet
| 2025 | 2024 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orgnummer | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | |
| Sum rentebærende verdipapirer (overført fra forrige tabell) | 822 615 | 826 709 | 657 747 | 660 707 | |||||
| Aksje- og pengemarkedsfond | |||||||||
| Eika Likviditet OMF | 893253432 | 46 455 | 46 754 | 49 164 | 45 877 | 46 177 | 48 609 | ||
| Eika Sparebank | 983231411 | 92 032 | 95 000 | 97 693 | |||||
| Forte obligasjon | 996575942 | 85 500 | 7 684 | 9 707 | |||||
| Landkreditt høyrente | 988437832 | 89 682 | 8 292 | 9 793 | |||||
| Sum aksje- og pengemarkedsfond | 141 754 | 146 856 | 62 153 | 68 109 | |||||
| Sum aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 141 754 | 146 856 | 62 153 | 68 109 | |||||
| Sum verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 964 369 | 973 565 | 719 900 | 728 817 | |||||
Note 28 Aksjer, egenkapitalbevis utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader
| 2025 | 2024 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orgnummer | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Mottatt utbytte | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Mottatt utbytte | |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | |||||||||||
| Bøndernes Hus AS | 921061838 | 2,16 % | 80 | 4 | 1200 | 80 | 2,16 % | 80 | 4 | 1 438 | 65 |
| Spama AS | 916148690 | 0,48 % | 150 | 15 | 154 | 0 | 0,48 % | 150 | 15 | 135 | 37 |
| Eika VBB AS | 921859708 | 2,47 % | 3 325 | 7 607 | 20 957 | 0 | 2,47 % | 3 325 | 7 607 | 16 716 | 0 |
| Eika Gruppen AS | 979319568 | 2,60 % | 730 255 | 91 775 | 263 841 | 21 340 | 2,67 % | 690 029 | 78 802 | 206 319 | 8 970 |
| Eika Boligkreditt AS | 885621252 | 2,73 % | 39 893 218 | 168 279 | 164 560 | 0 | 2,65 % | 39 720 793 | 167 707 | 162 191 | 0 |
| North Bridge Nordic property 2 AS | 992073861 | 0,52 % | 16 857 | 355 | 582 | 0 | 0,52 % | 16 857 | 355 | 582 | 0 |
| Kredittbanken ASA | 975966453 | 0,22 % | 20 369 | 7 131 | 7 217 | 0 | 0,00 % | 0 | 0 | 0 | 0 |
| VN Norge | 821083052 | 1 | 0 | 0 | 374 | 1 | 0 | 0 | 605 | ||
| Sum aksjer og egenkapitalbevis til virkelig verdi | 275 167 | 458 511 | 21 794 | 254 489 | 387 379 | 9 677 | |||||
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Balanseført verdi 01.01.2025 | 387 379 | 376 303 |
| Tilgang | 23 904 | 22 829 |
| Avgang | -3 226 | 0 |
| Netto urealisert gevinst over andre inntekter og kostnader | 50 454 | -11 753 |
| Balanseført verdi 31.12.2025 | 458 511 | 387 379 |
Note 29 Finansielle derivater
Banken har utlån med som er sikret med rentebytteavtaler der banken betaler 3 mnd NIBOR og en margin i bytte mot fastrente. Rentebytteavtalene er vurdert til virkelig verdi i balansen, og verdiendringen inngår i resultatregnskapet under posten "Netto verdiendring og gevinst/(tap) på valuta og finansielle instrument".
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Eiendeler | Forpli. | Eiendeler | Forpli. | |
| Renteswapper | 133 | 0 | 329 | 0 |
| Periodiserte renteswapper | 11 | 7 | 33 | 0 |
Nominelt beløp tilsvarer det referansebeløp (hovedstol) som er avtalt i bytteavtalen og som er grunnlag for beregning av rente og avkastning. Derivater er ikke gjenstand for nettooppgjør.
Note 30 Konsernselskap og tilknyttet selskap
| 2025 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selskapets navn | Org. nr. | Antall aksjer | Eierandel | Mottatt utbytte | Ansk Kost | Bokført verdi 31.12.2025 | Bokført verdi 31.12.2024 |
| Melhus Regnskap AS | 981124715 | 153 | 34 % | 1 658 | 40 470 | 36 194 | 37 690 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS | 97623909 | 87 041 | 41 % | 989 | 3 978 | 7 565 | 7 414 |
| Sum investering i konsernselskap og tilknyttet selskap | 2 647 | 44 448 | 43 759 | 45 104 | |||
| 2025 | 2024 | ||||||
| Balanseført verdi 1.1 / Kostpris | 45 104 | 45 447 | |||||
| Utbetalt utbytte | -2 647 | -2 244 | |||||
| Andel resultat | 1 302 | 1 900 | |||||
| Balanseført verdi tilknyttet selskap | 43 759 | 45 104 |
Note 31 Varige driftsmidler
| Morbank | Immaterielle eiendeler | Tomt og bygninger | Faste innstallasjoner | Investeringseiendom | Inventar og utstyr | Bruksrett eiendeler | Sum |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kostpris pr. 01.01.2025 | 19 994 | 129 463 | 30 872 | 73 164 | 27 174 | 27 543 | 308 210 |
| Tilgang / avgang /reallokering | 0 | 0 | 0 | 369 | 658 | 1 625 | 2 652 |
| Årets avskrivnigner | -1 361 | -2 080 | -1 256 | -1 109 | -871 | -1 707 | -8 384 |
| Akkumulerte av- og nedskrivinger pr.01.01.2025 | -16 023 | -23 378 | -2 203 | -4 436 | -20 380 | -13 014 | -79 434 |
| Bokført verdi pr. 31.12.2025 | 2 610 | 104 005 | 27 413 | 67 989 | 6 581 | 14 447 | 223 044 |
| Kostpris pr. 01.01.2024 | 19 994 | 129 310 | 30 872 | 72 360 | 27 174 | 16 603 | 296 313 |
| Tilgang / avgang /reallokering | 0 | 153 | 0 | 804 | 0 | 9 122 | 10 079 |
| Årets avskrivnigner | -1 361 | -580 | -1 256 | -2 610 | -1 119 | 1 061 | -5 866 |
| Akkumulerte av- og nedskrivinger pr. 01.01.2024 | -14 662 | -22 798 | -943 | -1 825 | -19 252 | -12 258 | -71 738 |
| Bokført verdi pr. 31.12.2024 | 3 971 | 106 085 | 28 673 | 68 729 | 6 803 | 14 528 | 228 788 |
| Avskrivinger 2024 | -1 361 | -580 | -1 256 | -2 610 | -1 119 | 1 061 | -5 866 |
| Avskrivinger 2025 | -1 361 | -2 080 | -1 256 | -1 109 | -871 | -1 707 | -8 384 |
| Levetid / avskrivningsprosent | 20% - 33 % | 2 % - 10 % | 2 % - 10 % | 2 % - 10 % | 20 % - 33 % | 10 % - 20 % |
Varige driftsmidler
Varige driftsmidler omfatter bygninger, tomter og driftsløsøre, og er vurdert til anskaffelseskost fratrukket akkumulerte avskrivninger og nedskrivninger. Anskaffelseskost for varige driftsmidler er kjøpspris, inkludert avgifter /skatter og kostnader direkte knyttet til å sette anleggsmiddelet i stand for bruk. Utgifter påløpt etter at driftsmidlet er tatt i bruk, slik som løpende vedlikehold, resultatføres, mens øvrige utgifter som forventes å gi fremtidige økonomiske fordeler, blir balanseført. Det er benyttet lineære avskrivninger for å allokere kostpris over driftsmidlenes brukstid. Bygninger, anlegg og utstyr som avskrives, er gjenstand for en nedskrivningstest i samsvar med IAS 36 når omstendighetene indikerer det.
Bankkvartalet har en bokført verdi pr 31.12.2025 på totalt 180,8 mnok, inklusiv aktivert MVA på 18,6 mnok. 42,2% av arealet i Bankkvartalet er utleid, mens 57,8% av arealet brukes av Melhus Sparebank. I henhold til IAS 40 – Investment property skal deler av et bygg som kan seksjoneres og selges separat eller kan leies ut i en «Finance lease» behandles som en investeringseiendom i regnskapet.
Den utleide delen av Bankkvartalet behandles som investeringseiendom og er bokført til anskaffelseskost og avskrives lineært. Kriterier for hvilken del av bygningen som er definert til å være investeringseiendom sees i sammenheng med overnevnte opplysninger om andel utleid areal. Banken har testet investeringseiendommen for nedskrivning basert på en kombinasjon av ekstern takst og verdivurdering utført av banken. Det foreligger ikke nedskrivningsbehov per 31.12.2025.
Banken har i 2025 husleieinntekter på 3,0 MNOK, fakturerte felleskostnader på 1,5 MNOK og driftskostnader på 2,2 MNOK på det utleide arealet. Det foreligger ikke forekomst og omfang av begrensninger i investeringseiendommens realiserbarhet, eller begrensninger i leiebetalinger og avhendelsesvederlag.
Immaterielle eiendeler
Immaterielle eiendeler vil innregnes når kravene til balanseføring er til stede. Immaterielle eiendeler ervervet separat balanseføres til kost. Økonomisk levetid er enten bestemt eller ubestemt. Immaterielle eiendeler med bestemt levetid avskrives over økonomisk levetid og testes for nedskrivning ved indikasjoner på dette. Avskrivningsmetode og – periode vurderes minst årlig.
Note 32 Andre eiendeler
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Opptjente, ikke motatte inntekter | 8 698 | 9 329 |
| Andre forskuddsbetalte, ikke påløpne kostnader | 4 659 | 989 |
| Andre eiendeler | 6 413 | 2 222 |
| EBK motregningsrett | 15 900 | 0 |
| EBK tapsgaranti | 31 461 | 0 |
| Sum andre eiendeler | 67 130 | 12 541 |
Note 33 Innlån fra kredittinstitusjoner
Banken hadde ingen innskudd fra låneformidlere pr. 31.12.25 eller 31.12.24
Note 34 Innskudd og andre innlån fra kunder
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 7 175 634 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 7 175 634 |
| Innskudd fordelt på geografiske områder | ||
| Melhus | 2 662 082 | 2 527 662 |
| Andre | 5 041 228 | 4 647 972 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 7 175 634 |
| Innskuddsfordeling | ||
| Personkunder | 4 293 204 | 3 997 225 |
| Primærnæringer | 135 863 | 136 780 |
| Industri og bergverk | 144 993 | 26 733 |
| Kraftforsyvning | 47 354 | 5 322 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 272 892 | 457 999 |
| Varehandel | 84 755 | 100 532 |
| Transport | 30 045 | 28 789 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 17 926 | 12 817 |
| Informasjon og kommunikasjon | 37 501 | 29 271 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 484 021 | 456 741 |
| Tjenesteytende virksomhet | 2 154 756 | 1 923 425 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 7 703 310 | 7 175 634 |
Note 35 Gjeld stiftet utstedelse av verdipapirer og ansvarlig lånekapital
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sertifikat- og obligasjonslån | ||||||
| NO0010873375 | 16.01.2020 | 16.04.2025 | 250 000 | 0 | 252 889 | 3m Nibor + 0,66 |
| NO0010893647 | 17.09.2020 | 17.09.2025 | 200 000 | 0 | 200 398 | 3m Nibor + 0,71 |
| NO0011151912 | 16.11.2021 | 03.02.2025 | 250 000 | 0 | 201 588 | 3m Nibor + 0,37 |
| NO0010921240 | 29.01.2021 | 10.03.2026 | 200 000 | 200 553 | 200 596 | 3m Nibor + 0,58 |
| NO0011202145 | 14.01.2022 | 05.02.2027 | 200 000 | 201 502 | 201 636 | 3m Nibor + 0,60 |
| NO0012837659 | 09.02.2023 | 01.09.2026 | 200 000 | 200 853 | 200 860 | 3m Nibor + 1,04 |
| NO0013017632 | 13.09.2023 | 13.03.2028 | 100 000 | 201 284 | 201 765 | 3m Nibor + 1,16 |
| NO0012982745 | 10.08.2023 | 10.08.2027 | 200 000 | 201 489 | 201 580 | 3m Nibor + 1,11 |
| NO0013133926 | 22.01.2024 | 05.02.2029 | 200 000 | 201 504 | 201 603 | 3m Nibor + 1,01 |
| NO0013363234 | 08.10.2024 | 08.10.2029 | 250 000 | 252 794 | 253 098 | 3m Nibor + 0,83 |
| NO0013466730 | 29.01.2025 | 29.01.2030 | 200 000 | 201 598 | 0 | 3m Nibor + 0,81 |
| NO0013525543 | 01.04.2025 | 01.04.2030 | 250 000 | 253 032 | 0 | 3m Nibor + 0,86 |
| NO0013643239 | 05.09.2025 | 05.09.2030 | 200 000 | 200 590 | 0 | 3m Nibor + 0,74 |
| NO0013573667 | 02.06.2025 | 01.12.2028 | 250 000 | 250 929 | 0 | 3m Nibor +0, 68 |
| Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 366 129 | 2 116 013 |
| Bokført verdi | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
| Ansvarlig lånekapital | ||||||
| NO0013014555 | 12.09.2023 | 12.12.2033 | 70 000 | 70 254 | 70 272 | Nibor + 2,70 |
| NO0013218370 | 26.04.2024 | 26.10.2034 | 80 000 | 80 910 | 80 966 | Nibor + 6,84 |
| Sum ansvarlig lånekapital | 151 164 | 151 238 | ||||
| Endringer i verdipapirgjeld i perioden | Balanse 31.12.2024 | Emitert | Forfalte/ innløste | Andre endringer | Balanse 31.12.2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 116 013 | 900 000 | -654 874 | 4 990 | 2 366 129 |
| Ansvarlig lånekapital | 151 238 | -74 | 151 164 | ||
| Andre endringer | |||||
| Endringer i forpliktelser fra finansieringsaktiviteter | Balanse 31.12.2024 | Kontantstrøm | Påløpt rente | Verdijustering | Balanse 31.12.2025 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 116 013 | 241 451 | 16 103 | -7 438 | 2 366 130 |
| Ansvarlig lånekapital | 151 238 | -74 | 151 164 | ||
Note 36 Annen gjeld, avstemming av netto gjeld og pensjonsforpliktelser
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Skyldig offentlige avgifter | 2 079 | 1 694 |
| Påløpte kostnader | 10 955 | 11 455 |
| Leverandørgjeld | 8 849 | 9 299 |
| Leieforpliktelser | 14 608 | 14 548 |
| Annen gjeld | 4 419 | 4 657 |
| EBK motregningsrett | 15 900 | 0 |
| EBK tapsgaranti | 31 461 | 0 |
| Sum annen gjeld | 88 271 | 41 653 |
Pensjoner og pensjonsforpliktelser
Banken har en innskuddsbasert pensjonsordning for sine ansatte.
Innskuddsbasert ordning
En innskuddsplan er en pensjonsordning hvor banken betaler faste bidrag til en juridisk enhet som investerer midlene på vegne av medlemmene i ordningen. Innskuddene regnskapsføres som lønnskostnader når de forfaller, og banken har ingen ytterligere langsiktige forpliktelser knyttet til ordningen.
Avtalefestet førtidspensjon
AFP ordningen blir regnskapsmessig behandlet som en innskuddsbasert pensjonsordning hvor premiebetalinger kostnadsføres løpende, og ingen avsetninger foretas i regnskapet.
EBK motregningsrett
Motregningsretten mot EBK er presentert som en forpliktelse i balansen. Denne flyttingen medfører også at det dannes en motpost på eiendelssiden. Bakgrunnen for dette er at EBK har rett til å motregne kredittap som ikke dekkes av tapsgarantien mot samtlige autoriserte distributørers provisjon. Motregningsretten er avgrenset til bankens proratariske andel av kredittap i EBK ut over det som dekkes av tapsgarantien, oppad begrenset til fire kvartaler provisjon fra dato da tapet ble konstatert. Bankens proratariske andel tilsvarer bankens forholdsmessige andel av den samlede låneporteføljen i EBK formidlet av samtlige distributører på den dato tapet ble konstatert. I tråd med avtaleverket, skal bankens eierandel i EBK (for alle praktiske formål) tilsvare denne andelen.
EBK tapsgaranti
Tapsgarantien på 1 % som Melhus Sparebank stiller overfor EBK er presentert som en forpliktelse i balansen. I tråd med gjeldende regnskapsprinsipper innebærer dette at det samtidig føres en tilsvarende motpost på eiendelssiden. Dette gjøres for å reflektere at banken har påtatt seg en potensiell fremtidig økonomisk forpliktelse knyttet til mulige tap i utlånsporteføljen som er overført til EBK. Balanseføringen synliggjør dermed den risikoen banken fortsatt er eksponert for, til tross for at utlånene ikke lenger er bokført i bankens egen balanse.
For å sikre en konsistent og praktisk håndterbar regnskapsføring er det valgt en løsning der hele tapsgarantien bokføres som én samlet forpliktelse. Denne tilnærmingen gir et korrekt og konservativt uttrykk for bankens totale risikoeksponering knyttet til EBKs portefølje, og eliminerer usikkerhet knyttet til å fordele garantibeløpet mellom utlån som er flyttet fra balansen og øvrige formidlede lån.
Note 37 Fondsobligasjonskapital
| Bokført verdi | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ISIN | Låneopptak | Første call-dato | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
| NO0013003871 | 29.08.2023 | 29.08.2028 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 3m Nibor + 3,75 bp |
| NO0013336263 | 19.09.2024 | 19.09.2099 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 3m Nibor + 3,40 bp |
| Fondsobligasjonskapital | 110 000 | 110 000 | ||||
Avtalevilkårene for fondsobligasjonene tilfredsstiller kravene i EUs CRR-regelverk, og fondsobligasjonene inngår i bankens kjernekapital for kapitaldekningsformål.
Banken har som følge av dette en ensidig rett til å ikke betale tilbake renter eller hovedstol til investorene. Dette medfører at fondsobligasjonene ikke tilfredsstiller vilkårene til finansielle forpliktelser i IAS 32 Finansielle instrumenter – presentasjon og presenteres derfor i bankens egenkapital. Dette medfører videre at rentene knyttet til fondsobligasjonene ikke presenteres på regnskapslinjen Sum rentekostnader, men som en reduksjon i opptjent egenkapital. Fordelen av skattefradraget for rentene presenteres som en reduksjon av skattekostnaden i resultatregnskapet."
| Endringer i fondsobligasjonskapital i perioden | Balanse 31.12.2024 | Emitert | Innløste | Andre endringer | Balanse 31.12.2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Fondsobligasjonskapital | 110 000 | 0 | 0 | 0 | 110 000 |
Note 38 Eierandelskapital og eierstruktur
Bankens egenkapitalbevis er alle ført i en klasse og utgjør 277,6 mill delt på 2.776.225 egenkapitalbevis pålydende NOK 100,-. Egenkapitalbeviseiernes rettigheter følger forskrift om egenkapitalbevis i sparebank. Utbyttepolitikk fremgår av styrets årsberetning.
| Eierandelsbrøk, morbank | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Egenkapitalbevis | 277 623 | 277 623 |
| Beholdning av egne egenkapitalbevis | -4 | -4 |
| Overkursfond | 23 090 | 23 090 |
| Utevningsfond eks avsatt utbytte | 92 273 | 87 914 |
| Korreksjon ifb. gavefond | 0 | -578 |
| Sum eierandelskapital (A) | 392 982 | 388 045 |
| Grunnfondskapital | 886 923 | 800 753 |
| Korreksjon ifb. gavefond | 0 | 578 |
| Grunnfondskapital (B) | 886 923 | 801 331 |
| Fond for urealiserte gevinster | 135 025 | 145 624 |
| Fondsobligasjon | 110 000 | 109 916 |
| Sum egenkapital | 1 524 930 | 1 444 916 |
| Eierandelsbrøk A/(A+B) | 30,70 % | 32,63 % |
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andel tilordnet grunnfond/egenkapitalbeviseiere | 131 169 | 130 007 |
| Egenkapitalbeviseiernes andel av resultatet | 30,70 % | 32,63 % |
| Resultat pr. egenkapitalbevis | 14,51 | 15,28 |
| Foreslått utbytte pr. egenkapitalbevis | 13,5 | 13,5 |
| Andel utdeling | 93,1 % | 88,4 % |
| Samlet utbytte | 37 479 | 37 479 |
Forslag til utbytte for 2025 er kroner 13,5 pr. egenkapitalbevis. Utbytte for 2025 blir da totalt 37,5 mill. kr. og er ihht. IFRS ikke definert som gjeld på årsavslutningstidspunktet, men inngår i bankens egenkapital pr. 31.12.25. Forslaget gir en overføring til utjevningsfond på kroner 1,01 pr. egenkapitalbevis, totalt 2,8 mill. kr. Utbytte utbetales som egenkapitaleiernes andel av overskuddet, og blir delt på eiere av egenkapitalbevis pr. 20.03.2026 (ved fastsettelse av regnskapet).
Utbytte for 2024 på kr 13,50 pr. egenkapitalbevis ble vedtatt i generalforsamling 20.03.25 og utbetalt 03.04.25.
Årets gaveavsetning er foreslått til 3 mill.
| De 20 største egenkapitalbeviseiere: | ||
|---|---|---|
| 31.12.2025 | ||
| Navn | Beholdning | Eierandel |
| Forsvarets Personellservice | 251 300 | 9,05 % |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis | 137 519 | 4,95 % |
| Unne Invest AS | 107 089 | 3,86 % |
| Thore Hyggen | 86 500 | 3,12 % |
| Rakon Eiendom AS | 82 790 | 2,98 % |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 69 780 | 2,51 % |
| O.M. Holding AS | 68 348 | 2,46 % |
| Thorbjørn Grunnan | 61 353 | 2,21 % |
| Lega AS | 45 897 | 1,65 % |
| Trønder Økonomi AS | 44 117 | 1,59 % |
| Modalen Invest AS | 36 620 | 1,32 % |
| Tone Mørkstedt | 35 840 | 1,29 % |
| Sifo Invest AS | 35 726 | 1,29 % |
| Wenaasgruppen AS | 35 100 | 1,26 % |
| Knut M Ore AS | 32 700 | 1,18 % |
| Ola Løkbakks fond | 32 389 | 1,17 % |
| Knut Martin Selli | 23 200 | 0,84 % |
| Jan Erik Helgemo | 22 773 | 0,82 % |
| Svenska Handelsbanken AB | 22 205 | 0,80 % |
| Anna Rathe | 22 129 | 0,80 % |
| Sum 20 største | 1 253 375 | 45,15 % |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 1 522 850 | 54,85 % |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 2 776 225 | 100,00 % |
| Antall egenkapitalbevis | 2 776 225 | |
| Antall egenkapitalbeviseiere | 1 096 |
| Egenkapitalbevis eid av tillitsvalgte/styremedlemmer: | |
|---|---|
| Anne Helen Midtli Hakvåg, ansattevalgt | 1 807 |
| Merethe Moum | 1 000 |
| Generalforsamlingsmedlemmer 2025 | |
| Leidulf Gravråk* | 62 197 |
| Anders Storhaugen | 15 847 |
| Ragnar Wehn | 15 000 |
| Torbjørn Opland | 10 000 |
| Erlend Klefstad, varamedlem | 9 829 |
| Andor Undlien | 8 952 |
| Atle Hagen | 5 400 |
| May-Liss Langørgen | 5 396 |
| Else Løhre, varamedlem | 3 000 |
| Esten Bollingmo | 2 917 |
| Terje Tyskø | 2 907 |
| Mai Kristin Søtvik | 1 537 |
| Wenche Eid | 1 375 |
| Charlotte Linn Aunet, varamedlem | 1 305 |
| Inger A. Fremo, varamedlem | 1 280 |
| Hilde Meland | 1 139 |
| Synnøve Eid Fagerbæk, varamedlem | 1 000 |
| Jo Erik Fallan, varamedlem | 797 |
| Kristian Lorvik | 517 |
| Harald Norvik, varamedlem | 517 |
| Magnar Kvaal | 273 |
| Tor Andreas Ulvin, varamedlem | 235 |
| Grete Løvås | 150 |
| Erik Schløsser-Møller* | 1 |
| *) Egenkapitalbevis eid av nærstående er inkludert. | |
Note 39 Resultat pr. egenkapitalbevis
| Tall i tusen kroner | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultat etter skatt | 140 143 | 139 507 |
| Renter på fondsobligasjon | 8 975 | 9 499 |
| Sum | 131 169 | 130 008 |
| Eierandelsbrøk | 30,70 % | 32,63 % |
| Resultat som er tilordnet banken sine egenkapitalbeviseiere | 40 274 | 42 422 |
| Vektet gjennomsnitt av antall utstedte egenkapitalbevis | 2 776 225 | 2 776 225 |
| Resultat pr egenkapitalbevis | 14,51 | 15,28 |
Note 40 Garantier
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Betalingsgarantier | 19 536 | 25 253 |
| Kontraktsgarantier | 30 118 | 35 790 |
| Andre garantier | 3 263 | 2 190 |
| Sum garantier overfor kunder | 52 916 | 63 233 |
| Garantier Eika Boligkreditt | ||
| Saksgaranti | 63 473 | 15 407 |
| Tapsgaranti | 31 461 | 27 147 |
| Sum garantier overfor Eika Boligkreditt | 94 934 | 42 554 |
| Sum garantier | 147 850 | 105 787 |
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Garantier fordelt geografisk | Kr. | % | Kr. | % |
| Melhus | 17 334 | 32,8 % | 22 463 | 35,5 % |
| Trondheim | 30 861 | 58,3 % | 33 068 | 52,3 % |
| Trondheimsregionen for øvrig | 4 063 | 7,7 % | 7 044 | 11,1 % |
| Annet | 658 | 1,2 % | 658 | 1,0 % |
| Sum garantier | 52 916 | 100 % | 63 233 | 100 % |
Melhus Sparebank er en av eierbankene i Eika Boligkreditt (EKB). Banken stiller garanti for lån som kundene har i EBK. EBK har som vilkår at lånet er innenfor 75 % av panteobjektet. Bankens kunder har pr 31.12.2025 lån for 3 153 mill. NOK hos EBK. Banken har bokført tapsgarantien i sin helhet.
Garantibeløpet til EBK er todelt:
- Saksgaranti: Banken garanterer for hele lånebeløpet i perioden fra utbetaling til pantesikkerhet for lånet har oppnådd rettsvern. Saksgarantien er oppad begrenset til hele lånets hovedstol med tillegg av renter og omkostninger.
- Tapsgaranti: Banken garanterer for ethvert tap som EBK blir påført som følge av misligholdte lån, med de begrensninger som følger nedenfor. Med «tap» menes restkravet mot lånekunden under det aktuelle lånet etter at alle tilhørende pantesikkerheter er realisert, og skal anses konstatert på det tidspunktet hvor alle tilhørende pantesikkerheter for et misligholdt lån er realisert og utbetalt til EBK. Bankens tapsgaranti dekker inntil 80 prosent av det tap som konstateres på hvert enkelt lån. Samlet tapsgaranti er begrenset oppad til 1 prosent av bankens til enhver tid samlede låneportefølje i EBK, likevel slik at (i) for låneporteføljer opp til 5 mill. NOK er tapsgarantien lik verdien av låneporteføljen og (ii) for låneporteføljer som overstiger 5 mill. NOK utgjør tapsgarantien minimum 5 mill. NOK, i alle tilfeller beregnet over de siste 4 kvartaler på rullerende basis. Dette betyr at dersom bankens andel av de tap som konstateres på hvert enkelt lån i sum overstiger nevnte grense, dekker EBK det overstigende. Bankens andel av tapet dekket av tapsgarantien kan derfor maksimalt bli 80 prosent, men dersom de samlede konstaterte tap overstiger rammen, blir andelen i sum lavere enn 80 prosent.
Rett til motregning i bankens provisjon: Bankens ansvar for saksgaranti og tapsgaranti forfaller til betaling etter påkrav, men EBK kan også velge å motregne kravet i bankens fremtidige og forfalte, men ikke utbetalte provisjoner i henhold til provisjonsavtalen. Retten til motregning gjelder for en periode på inntil fire etterfølgende kvartaler fra den dato tapet ble konstatert.
Likviditetsforpliktelse til og aksjonæravtale med Eika Boligkreditt
Likviditetsstøtte til EBK er regulert i avtale datert 10. mai 2012 om kjøp av obligasjoner med fortrinnsrett. Avtalen forplikter eierbankene seg til å kjøpe obligasjoner med fortrinnsrett (OMF) utstedt av EBK hvis likviditetssituasjonen i foretaket skulle tilsi at det er behov for det. Likviditetsforpliktelsen er begrenset til forfall på selskapets obligasjoner med fortrinnsrett utstedt under Euro Medium Term Covered Note Programme (EMTCN – Programme) og tilhørende swapavtaler. I løpet av 2025 er avtalen endret. I den reviderte avtalen er sekundærforpliktelsen fjernet og eierbankenes samlede primærforpliktelse begrenses slik at samlet utstedt beløp av OMF under NPA ikke kan utgjøre mer enn 20 prosent av det samlede beløpet av foretakets utstedte OMF.
I aksjonæravtalen til EBK reguleres blant annet at eierskapet i selskapet på årlig basis skal rebalanseres. Dette sikrer en årlig justering hvor eierandelen til en enkelte bank skal tilsvare eierbankens andel av utlånsbalansen i selskapet.
Note 41 Hendelser etter balansedagen
Styrets forslag til utbytte er på 37,5 mill. kr. for 2025. Endelig vedtak foretas i generalforsamling 19. mars 2026, jfr. note 39 og 40. Her vedtas også avsetning av gaver til lag og foreninger på 3,0 mill. kr. jfr. kapitel 3 i styrets beretning.
Note 42 Transaksjoner med nærstående parter
Innskudd og utlån, samt transaksjoner mellom nærstående har samme betingelser som overfor ekstern tredjepart. Heimdal Eiendomsmegling og Melhus regnskap er samlokalisert og leier lokaler fra banken.
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Leieinntekter | 2 762 | 2 826 |
| Renteinntekter | 927 | 1 332 |
| Andre kostander | 607 | 803 |
| Rentekostnader | 8 133 | 10 198 |
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Eiendeler: | ||
| Utlån | 5 358 | 10 910 |
| Ubenyttet kreditt | 20 197 | 30 000 |
| Garantier | 0 | 2 032 |
| Gjeld: | ||
| Innskudd fra kunder | 9 626 | 10 419 |
| Heimdal Eiendomsmegling AS har 186 MNOK i klientmidler i banken som ikke balanseføres i selskapet. | ||
Note 43 Leieavtaler (hvor selskapet er leietaker)
Banken har innregnet sine leieforpliktelser til nåverdien av de gjenværende leiebetalingene diskontert med marginal lånerente på tidspunktet for iverksettelse av leieavtale, samt innregnet en tilsvarende eiendel ved bruksretteiendel. Melhus Sparebank eier sitt eget hovedkontor, og har begrenset antall leieavtaler knyttet til leie av lokaler for bankfilialer i regionen. Selskapets bruksretteiendeler er kategorisert og presentert i tabellen under:
| Bruksretteiendeler | Bygninger | Maskiner og utstyr | Totalt |
|---|---|---|---|
| Anskaffelseskost 01.01.2025 | 25 725 | 0 | 25 725 |
| Tilgang/endring av bruksretteiendeler | 614 | 1 012 | 1 626 |
| Anskaffelseskost 31.12.2025 | 26 339 | 1 012 | 27 351 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 01.01.2024 | 11 197 | 0 | 11 197 |
| Avskrivninger i perioden | 1 622 | 84 | 1 706 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 31.12.2025 | 12 819 | 84 | 12 903 |
| Balanseført verdi 31.12.2025 | 13 520 | 928 | 14 448 |
| Laveste av gjenstående leieperiode eller økonomisk levetid | 9 år, 3 mnd | 3 år | |
| Avskrivningsmetode | Lineær | Lineær | |
| Bruksretteiendeler | Bygninger | Maskiner og utstyr | Totalt |
| Anskaffelseskost 01.01.2024 | 16 603 | 0 | 16 603 |
| Tilgang av bruksretteiendeler | 9 122 | 0 | 9 122 |
| Anskaffelseskost 31.12.2024 | 25 725 | 0 | 25 725 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 01.01.2024 | 12 258 | 0 | 12 258 |
| Avskrivninger i perioden | -1 061 | 0 | -1 061 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 31.12.2024 | 11 197 | 0 | 11 197 |
| Balanseført verdi 31.12.2024 | 14 528 | 0 | 14 528 |
| Laveste av gjenstående leieperiode eller økonomisk levetid | 10 år, 3 mnd | ||
| Avskrivningsmetode | Lineær |
| Endringer i leieforpliktelser | Bygninger | Maskiner og utstyr | Totalt |
|---|---|---|---|
| Totale leieforpliktelser 01.01.2025 | 14 548 | 0 | 14 548 |
| Nye/endrede leieforpliktelser innregnet i perioden | 614 | 1 012 | 1 626 |
| Betaling av hovedstol | -1 800 | -95 | -1 895 |
| Betaling av renter | 286 | 20 | 306 |
| Rentekostnad tilknyttet leieforpliktelser | 23 | 0 | 23 |
| Totale leieforpliktelser 31.12.2025 | 13 671 | 937 | 14 608 |
| Endringer i leieforpliktelser | Bygninger | Maskiner og utstyr | Totalt |
| Totale leieforpliktelser 01.01.2024 | 7 298 | 0 | 7 298 |
| Nye/endrede leieforpliktelser innregnet i perioden | 9 122 | 0 | 9 122 |
| Betaling av hovedstol | -1 697 | 0 | -1 697 |
| Korreksjons tidligere feil | -190 | 0 | -190 |
| Betaling av renter | 15 | 0 | 15 |
| Totale leieforpliktelser 31.12.2024 | 14 548 | 0 | 14 548 |
| Beløp i resultatregnskapet | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Rente på leieforpliktelser | 306 | 15 |
| Avskrivninger på bruksretteiendeler | 1 706 | -1 061 |
| Kostnader knyttet til kortsiktige leieavtaler | 83 | 108 |
| Kostnader til leie der underliggende eiendeler har lav verdi | 0 | 844 |
| Balanseførte leieavtaler - forfallsstruktur | Sum | |
| 2025 | 1 846 | |
| 2026 | 2 000 | |
| 2027 | 2 278 | |
| 2028 | 1 745 | |
| 2029 | 1 475 | |
| Utover 5 år | 5 263 | |
| Balanseført verdi 31.12.2025 | 14 608 |
Diskonteringsrente på husleieavtaler varierer fra ca. 2% til ca 8 %. Gjennomsnittlig diskonteringsrente på leie av maskiner/utstyr og kjøretøy er ca. 8%
For husleieavtaler bruker banken leietakers marginale lånerente, mens for maskiner og kjøretøy har banken anvendt den implisitte renten i leieavtalen. Indeksjustering av husleiekostnader er hensyntatt i beregningen av forpliktelsen basert på det som lå til grunn ved iverksettelsestidspunktet.
Leieavtalene inneholder ikke restriksjoner på konsernets utbyttepolitikk eller finansieringsmuligheter. Konsernet har ikke vesentlige restverdigarantier knyttet til sine leieavtaler.
Opsjoner om å forlenge en leieavtale
Bankens leieavtaler av bygninger har leieperioder opptil 5 år. Flere av avtalene inneholder en rettighet til forlengelse som kan utøves i løpet av avtalens siste periode. Ved inngåelse av en avtale vurderer banken om rettigheten til forlengelse med rimelig sikkerhet vil utøves

